Pondělní editorial Jany LeBlanc o tom, proč je hledání vášně zrádná rada a co dělat místo toho. 🙂

Jak najít štěstí bez hledání vášně

Milé ŽENY s.r.o.,
tento týden jsme se v naší anketě ptaly, čím si uděláme radost na podzim a v zimě.
Já se kromě půlmaratonu těším teď také na setkání se spisovatelkou Elizabeth Gilbert, autorkou bestselleru Jíst, meditovat, milovat. Elizabeth minulý týden zaplnila americké noviny, když si v rámci svého projevu na konferenci o lepším životě dovolila tak trochu oponovat řadě koučů světa, jež radí následovat svou vášeň, protože jedině tak budete v životě šťastná. Myšlenka je to krásná, říká Elizabeth, ovšem za předpokladu, že takovou vášeň máte. Když ne, je ta rada vlastně hrozně frustrující. A navíc to vypadá, že všichni kolem vás už tu vášeň našli, jenom vám se tohle zásadní životní poznání pořád nějak vyhýbá. A tak se cítíte den ode dne hůř a hůř, vstáváte s myšlenkou, že třeba už dnes, uléháte s tím, ža zase nic a kdykoliv se podíváte kolem, sžírá vás, že ačkoliv všem ostatním se to evidentně daří, vy na to pořád ne a ne přijít.

Pokud to máte stejně, radí Elizabeth, pak se na všechny ty řeči o vášni vykašlete a zaměřte se něco dosažitelnějšího – na svoji zvědavost. “Vášeň je výjimečná. Je to záležitost na jednu noc. Není trvalá. A je spalující. A – umí spálit! Nemůžeme ji mít každý den,” říká. Naproti tomu zvědavost, kterou Gilbert popisuje jako „silnou touhu něco poznat nebo dozvědět se“ – ano. Zvědavost je totiž podle spisovatelky dána každé z nás bez toho, abychom ji musely složitě hledat nebo platit odborníkům za to, aby nám s tím pomohli, pokud se nedaří. “Následujte svou zvědavost. Možná vás dovede k vaší vášni. A možná k ničemu jinému než krásnému životu naplněnému tím, co vás skutečně zajímá místo letitého hledání toho, co by třeba mohlo.”
Zajímavá myšlenka od zajímavé ženy. A asi na ní vážně něco bude, když mě moje zvědavost dovedla až k setkání s ní. 🙂

Mimochodem, když jsme u té zvědavosti, předpokládám, že už jste si všimly, změnily jsme pro vás hlavní menu na tomto webu. Změny jsou ještě v procesu, každopádně chceme, aby pro vás stránky byly srozumitelnější a nově příchozím ženám jasnější, kdo vlastně jsme a co děláme. V menu je nově rubrika Móda a styl, Inspiruj (se) se přesunulo do Magazínu, který najdete v levém dolním rohu. Společně s novým menu odstartoval také Evy připravovaný projekt “Výchova podnikatelek v Čechách”. No a jestli vás právě tímto směrem teď táhne vaše zvědavost, pak – stačí jen kliknout sem.
Krásný týden,
Vaše Jana

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account