Máte špatnou náladu, nechcete vycházet ven, nelíbíte se sama sobě? Možná vám jen schází hormony štěstí!
 
Jsme-li smutní, cítíme bolest, vyčerpanost nebo zoufalství, chtěli bychom mít po ruce zázračnou pilulku, která by naše trápení ukončila. V takové situaci by nám pomohla antidepresiva, ale ta mají zdlouhavý nástup, často nezaberou, jak by měla, a jsou návyková. Pilulky sice dokážou pomoci, ale často jen na chvíli. Návraty k realitě pak mohou být těžké.
 Je škoda sáhnout po chemických látkách, když naše vlastní tělo umí vyprodukovat dokonce hormon štěstí. A také je v našich silách jeho tvorbě pomoci. Když se nám to povede, bude nám příště, až zase přijdou smutné dny, rychleji lépe. Tělo si zapamatuje, co mu dělá dobře, a příště zareaguje svižněji než napoprvé.
 Co je hormon štěstí?
Hormon štěstí se odborně nazývá endorfin. Uvolňuje se do těla a pomáhá nám k lepší psychické pohodě, urychluje uzdravování, přináší pocity štěstí, radosti a klidu, dlouhodobě působí kladně na imunitní systém, ovlivňuje energii a odbourává stres.
 Jak a kde pomáhá? Začněme tím, že si ujasníme, kdy žlázy s vnitřní sekrecí, které produkují hormony, přestávají pracovat. Když jsme vyčerpaní, ve stresu, příliš přemýšlíme nebo máme více starostí naráz, nejprve si zablokujeme vlastní energii. Pak už je jen krůček k tomu, abychom začali marodit. Imunitní systém je oslabený, u žen mohou začít gynekologické, žaludeční problémy, bolí záda a samozřejmě ani žlázy s vnitřní sekrecí nepracují, jak mají.
V takovou chvíli tělo volá o pomoc a my bychom měli jeho hlasu naslouchat. Klid můžeme najít díky hormonu štěstí, který uvolníme jakoukoliv tělesnou aktivitou.
Máte rádi adrenalin a sport? Pusťte se do toho. A nemusíte si vybrat adrenalinové záležitosti. Stačí běh, jízda na kole nebo i rychlá chůze.
 Užívejte si sexuální hrátky
Nemáte na nic chuť a nejraději byste byla zalezlá s knížkou a s něčím na zub v posteli. Vyměňte knížku za partnera a nechte se hýčkat. Buďte jen a jen s ním, žijte přítomností, přestaňte myslet a soustřeďte se jen na daný pocit. Že se nedostavuje hned? Netlačte na sebe, užívejte si a přijde.
Už při vzrušení se tělo začíná uvolňovat, rozproudí se v něm energie a s orgasmem se po těle rozlije i hormon štěstí.
Že nemáte partnera? Nevadí. Autoerotika má podobný účinek.
Dělejte věci, které vás baví
Pokud neustále pracujete, nemáte čas na sebe, své zájmy a koníčky, na svého partnera, endorfin se ztrácí, takže za několik dní zjistíte, že už máte náladu pod psa. Zkuste si každý den najít chvilku pro sebe, ať už je to čtení knížky, setkání s přáteli, sport, prostě cokoli, co vás baví a naplňuje. Jděte na procházku, sedněte si a vnímejte přírodu, její zvuky, nasajte její život a nebojte se, endorfiny se dostaví a pomohou vám navrátit radost ze života.
Při takové činnosti vypnete, budete v přítomném okamžiku a přestanete myslet na všechny resty, které máte.
Relaxujte, jděte na masáž
Zajděte si na speciální masáž, kde se necháte opečovávat, zapomenete na své neduhy, starosti a stres. Vybrat si můžete například thajskou masáž. Při ní se používají různé esence, které vám provoní celé tělo. Jemné dotyky uvolní svaly a tlaková masáž odblokuje stažená místa. Masáž je velice citlivá, ale zároveň účinná.
Pokud už nezabírá vůbec nic, zkuste aktivní relaxační techniky, zaměřené na produkci hormonu štěstí, kde se nejen  zbavíte veškerého napětí, stresu, smutku a únavy, ale dostaví se právě pocit uvolněnosti, klidu a pohody.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account