Zrovna čtu v knížce Nikdy nejez sám o studii, která byla citovaná v magazínu Success a ve které výzkumníci položili jedné třídě na univerzitě v Yale, USA, několik otázek.

3 otázky souvisely s cíli:
– Stanovili jste si cíle?
– Sepsali jste si je?
– Máte plán, jak jich dosáhnout?

Ukázalo se, že:
– jen 3 % studentů z této třídy si své cíle sepsala i s plánem činností, jak jich dosáhnout.
– 13 % mělo cíle, ale nesepsali si je.
– Plných 84 % žádné specifické cíle nemělo, kromě “užívat si”.

O 20 let později s tou samou třídou proběhl nový výzkum, ve kterém zjistili velké až ohromující rozdíly mezi těmi, KDO SI STANOVILI CÍLE A OSTATNÍMI.

13 % těch, kteří měli cíle, ale ne v písemné podobě, vydělávalo v průměru 2x tolik, jako těch 84 % studentů, kteří neměli žádné cíle.

Nejvíc překvapující ze všeho byla 3 % studentů, kteří si své cíle sepsali i s plánem činností – ti vydělávali v průměru 10x, slovy DESETKRÁT tolik, jako zbývajících 97 % spolužáků!

Jak jste na tom vy, máte sepsané své cíle a plán na jejich dosažení?
V byznys škole právě s tímto začínáme.
Chcete se přidat?

Napište mi, dáme si společný hovor a řekneme si možnosti, které tady jsou pro vás.

www.annabartosova.eu

 

Tagy:
3 Komentářů
 1. Zajímavý článek, cíle jsem nikdy sepsané neměla, u mě byla vždy na prvním místě rodina, manžel, tři děti…

 2. Author
  Anna Bartošová 2 roky ago

  Kristýnko, děkuji moc za komentář.

  Víte, co je na tom všem to krásné? Ty různé uhly pohledu, z kterých se můžeme na věci a situace kolem nás dívat. A jak se říká, každému funguje něco jiného a je dobré na tu svou individualitu také přihlížet.

  Na papír si dáváme ten cíl, své přání, svůj sen. Důležité u toho je zůstat otevřená všem možnostem, jak se to může splnit.

  Možná kdybyste ty své náušnice měla napsané na papíře, tak by se našla možnost a cesta, jak získat peníze, nebo jakým způsobem by peníze přišly k vám, abyste si náušnice mohla koupit. A to také není jediný způsob, jak něco získat/mít. Pokud – jak píšu výše – zůstaneme otevřeni všem způsobům, i nečekaným, jak k nám věci mohou přicházet.

  Mějte se moc hezky a ať se vám plní vaše sny a přání jakoukoliv, i nečekanou, cestou.

 3. Kristýna Štírová 2 roky ago

  Dobrý den, Aničko, moc pěkný článek. Já mám své cíle tak nějak v hlavě, sepsané je nemám a ani jsem je nikdy neměla. Já to beru tak, že když se něco napíše, tak se to pak už těžko změní. A samozřejmě občas se stává, že daný cíl najednou přestane dávat z různých důvodů smysl. To známe tak nějak všechny. Třeba jsem jednou měla v hlavě cíl, že potřebuji stříbrné náušnice visací od https://www.tiniana.cz/stribrne-nausnice–s-pravou-perlou-visaci-elegance/ ale kdybych si to napsala, tak bych si za tím šla i přes to, že jsem neměla moc peněz.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account