Kabelky je velký a široký pojem. Jsou malé, velké a obrovské. Ale jak je to s africkými. V Africe je to s prací složitější než u nás v Evropě. Lidé se buď věnují lovu nebo nějaké výrobě, zejména v malých městech. A právě tady vznikají kabelky. 
Zajisté budou mít někteří námitky proti těmto výrobkům. Ale tak jako u nás je běžné použití vepřovice a hovězí kůže, stejně tak je běžné v JAR použití mnoha přírodních kůží, například pštrosí či krokodýlí, z impaly, kudu, buvola, krajty, nguni, hověziny apod.  
Mentalita místních obyvatel je zcela jiná, stejně tak jako názor na lovy a faremní chovy. Již jihoafrické malé farmářské dítě přihlíží péči o zvěř na farmě, stejně jako lovům. Ale to jen na okraj.
 Kůže na výrobky je používána z kůží, které zůstávají jako odpad na taxidermých, kterých je v JAR nespočet, nebo jsou vykupovány od společností či soukromých farmářů, kteří se faremním chovem zabývají. Nemusíte se tedy bát, že zvíře loví kvůli kůži, ale loví je kvůli masu, které se buď prodá v obchodě nebo putuje do restaurace na přípravu jídel. Kůže je tedy odpad. A proto, proč jí nezužitkovat.
 Kůže se následně zpracovávají, barví atd. Drobní výrobci šijí kabelky dle zadání návrháře a tím mají svojí obživu. Mohou nakrmit rodinu a nemusí žebrat nebo se potloukat po ulicích. Ta práce je živí a jsou za ní rádi. Pracují poctivě a přesně. Jejich výrobky jsou nejenom krásné, ale i kvalitní. Tak se na některé podívejte a můžete si i objednat.
http://www.afronatur.cz/prava-kuze-kabelky/

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account