Chcete opravdu zajímavý a ojedinělý dárek. Je sice léto, ale už můžeme přemýšlet na dárek k Vánocům. Některé lze koupit ještě ten vzácný den 24.12. Ale pokud chceme dárek, který nikdo nemá a například si vymyslíte glyptiku, tak už bychom měli přemýšlet z čeho a kdo jí vyrobí . A také nějaký nápad na ní, ten by měl přijít od nás.
Co je to vlastně glyptika. Text z Wikipedie:
Glyptika (z řec. glyfein, rýt, dlabat) je označení pro obor uměleckého rytí či řezání malých či velkých předmětů z tvrdých kamenů (drahokamůpolodrahokamů), minerálů (např. mramor či alabastr), dále z organických materiálů (jako jsou korálgagát či mušlovec), kovu nebo skla. Novodobé napodobeniny jsou z porcelánu.
V dílně šperkařské rodiny STEFANY vznikají krásné glyptiky z kamane vltavínu. Musíte si napřed najít svoji představu, třeba jméno a svoji svatou patronku. Na obrázku vidíte sv. Kateřinu, kterou chtěl vyrít manžel pro svoji zbožňovanou manželku. Ale také k významné příležitosti se vyráběla glyptika Karla IV. Nejenom portréty lze vyrobit. Mohou to být i znamení zvěrokruhu nebo zvířátka a nebo přímo portrét osoby, pro kterou chcete glyptiku. A protže je to spousta práce, vzniká glyptika dle složitosti i několik měsíců. Proto je vhodné, pokud se rozhodnete, již nyní objednat svůj dárek na Vánoce. Třeba zrovna vy budete ti, co chtějí neobyčejný dar.
www.stefany-sperky.cz
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account