K sebepoznání můžeme přicházet různými cestami, jedna z nich může být i forma testů.
K dnešnímu přehledu testů silných stránek, které můžeme využít pro poznání sebe sama  a jsou k dispozici zdarma, mě inspiroval dotaz jednoho z účastníků semináře. A věřím, že si některý test vyzkoušíte i Vy.
Nejprve uvedu test, který vznikl v rámci projektu, na kterém jsem spolupracovala  –  Přednost přednostem, jehož jedním z výstupů byl jediný český test silných stránek, který najdete zde:  http://testmojeplus.cz/  (až úplně dole je zdarma test pro dospělé, pozor, dětský je placený – ten nebyl v projektu EU, takže je zpoplatněný, nebo ho najdete zde: http://www.prednostprednostem.cz/vystupy/  )
Další světový test silných stránek –  zdarma a velmi využívaný je v aj zde:
Pro osobní sebepoznání rozhodně doporučuji také test MBTI -(16 osobnostních typů)  zde je velmi pěkně zpracovaný, není to jen o povolání, jak by se mohlo zdát, ale najdete  vše k daným osobnostním typům:
Pokud byste se chtěli zaměřit na rozvoj některé silné stránky, pak vřele doporučuji knihu Thomase Armstronga Každý je na něco chytrý.
http://obchod.portal.cz/hry-a-treninky/kazdy-je-na-neco-chytry/  (je zde i ukázka z knihy, abyste si mohli udělat představu).
– je o rozvoji 8 druhů inteligence u dětí, ale velkou inspiraci tam najde každý, tedy i my, dospělí.
M
Ať jsou Vám odkazy k užitku a budu ráda, pokud se podělíte, zda jste se v testech našli a jak Vám pomohly.
Jitka Štádlerová
Všechny novinky pak najdete zde: https://www.facebook.com/koralkydni/
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account