Blíží se vánoce a s nimi nakupování dárků. Lámeme si hlavu s tím, jak své blízké potěšit co nejvíce. A většina dětí si pod stromečkem přeje najít živé zvíře.
Pokud tedy uvažujete o živém dárku pod stromeček, zvažte pořádně všechny okolnosti.

– děti většinou chtějí mazlíčka, povinnost a starání se o zvíře neberou do úvahy
– počítejte s tím, že pokud koupíte psa, budete ho venčit vy
– zvažte možnosti chovu zvířete – panelák má jiné podmínky než rodinný dům
– zvolte zvíře, které vám nebude vadit – například kočičky jsou velmi svéhlavé, lezou kam se jim líbí, fretky jsou cítit a podobně
– zvažte, jestli  není někdo v rodině alergický na zvířecí srst
– uvědomte si, že zvíře je závazek na dlouhou dobu – průměrný věk dožití psů je 12 let, koček 11, morčat 8let, křečků 3 roky, králíčků až 10 let
– po zvířatech budete pravděpodobně nehody v podobě výkalů uklízet vy (a to i kočičích záchodů)
– veterinární prohlídky a péče o zvířátko nejsou zadarmo
 
Pokud si jste vědomi všech argumentů pro i proti, vyberte zvíře vhodné pro celou vaši rodinu. není fajn koupit kočku, když váš partner kočky moc nemusí. S koupí domácího mazlíčka musí být srozuměni oba partneři, předejdete tak zbytečným sporům. Pokud jste se rozhodli pro živý dárek, zvolte zvíře takové, u kterého jste si opravdu jistí, že se budete schopni o něj postarat. Nejste li si jistí, začněte u potomka třeba s rybičkami – bude li dítě schopné se starat o rybičky dobře, zvládne i náročnější zvířátko (s vaší pomocí). 
Při nákupu živých dárků je opravdu třeba zvážit všechna pro a proti. Pokud se vaše dítě nadchne každou chvíli pro něco jiného, ani zvíře ho asi dlouho bavit nebude. A je pak škoda když po vánocích jsou útulky plné zvířátek, která doma nechtějí nebo najednou z nějakého důvodu mít nemohou. Psi moc nahlas štějkají, kočky trhají záclony a shazují dekorace, papoušci jsou hluční , prasátka vyrostou víc než jste čekali. Pamatujte na to, že zvíře se nedá vypnout – a pokud tohle vše máte v hlavě srovnané a na zvíře jste připraveni, bude vám určitě dobrým společníkem spoustu let. 
Tak krásné vánoce.
Stáhněte soubor na disk animal, dog, pet, roztomilý

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account