Kniha Holčičky spojuje tři novely s nepředvídatelným koncem, který čtenáře překvapí a možná i nadchne. Jejich hrdinům náhodná překážka nebo zvláštní okolnosti buď změní život, nebo je čeká tragédie.

Najít znovu štěstí je úkol pro Dinu z novely Pomsta. Její rodiče byli kouzelníci a zahynuli při autohavárii. Dina vyrůstá u staré tety a nikdy neví, zda si po štěstí šlape sama, nebo ho ztrácí za absurdních okolností.

V druhé novele Holčičky učiteli Marcelovi přinášejí opravdové potěšení malé kamarádky, které může vzdělávat, učit správnému chování, zasvěcovat je do umění a literatury, napravovat jejich nedostatky a sdílet s nimi tajemství fotografií, na kterých zachytil, jak vyrůstaly, než se staly ženami. Nejnadanější holčička ho však v dospělosti začne milovat a jeho mírně zvrácený tajný svět úplně zničí.

Ve třetí novele Lví dvůr se potkají dvě zklamané mladé ženy, které se přitahují svými protiklady. Podnikavá Marta přemluví výbornou kuchařku Gabrielu, aby si otevřely restauraci. Úspěch Lvího dvora zamotá jejich život tak, že mají dohromady nejen restauraci, ale i manžela a milence.

Tři novely jsou napsané s velkým porozuměním pro různé polohy života od tragických až po humorné. Takové příběhy, ve kterých jedno nevylučuje druhé, jsou výstižné a sbližují čtenáře s hlavními hrdiny.

Knížka se mi četla velmi dobře a mohu jen doporučit.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account