V následujících kratších textech naleznete to nejdůležitější, co potřebujete ke zvládnutí angličtiny. Pokud budete studovat systematicky a nic nevynecháte, posunete se na pokročilejší úroveň a budete umět angličtinu používat.
Všechny texty na sebe navazují, proto raději nic nevynechávejte! Nejprve je třeba zvládnout všechna SLOVÍČKA z celé lekce, poté všechny TEXTY. Nikdy nezačínejte další lekcí, dokud se dobře nenaučíte tu předchozí (slovíčka a všechny texty), neboť jedna část navazuje na druhou…

INFINITIV:
Nyní si řekneme, jak vypadá INFINITIV v angličtině. (Infinitiv je základní tvar slovesa, např. jíst, pít, chodit, číst, psát, atd. Je to tedy sloveso ve své základní podobě.)
Infinitiv v angličtině vypadá takto
                                                                     to drink         (pít)
                                                                     to eat             (jíst)
                                                                     to read           (číst)                    
                                                                     to write         (psát)
                                                                     to be               (být)
                                                                     to have          (mít)
Jak jste si jistě povšimli, před každým slovesem je napsáno slovo  „TO“ [výslovnost se blíží českému slovu „tu“]. Toto slovo nenese žádný význam, jde jen o označení infinitivního tvaru. Takto zkrátka vypadá infinitiv. (POZOR! Nepleťte si toto slovo s předložkou „TO“, znamenající v češtině „do, k“.)                                           
Když se podíváte do jakéhokoli tištěného slovníku, zjistíte, že všechna slovesa jsou sice uvedena  v infinitivním tvaru, ale „TO“ se před ně nepíše (asi z úsporných důvodů, slovník tím ušetří pár stránek). Automaticky se totiž předpokládá, že všichni ví, že se slovesa uvádějí v infinitivu, proto se označení „TO“ vynechává. (Teoreticky by ale každé sloveso mělo mít před sebou slůvko „TO“.)
Jak vypadá infinitiv v záporu?

Před celý výraz připojíme záporku NOT. Např. NOT TO DRINK (nepít), NOT TO BE (nebýt), atd. Ke snadnějšímu zapamatování nám může posloužit slavná Hamletova věta, v níž je jak kladný, tak záporný infinitiv:

 

V tuto chvíli je důležité vědět, jak vypadá infinitiv v angličtině. Zatím s touto informací víc dělat nebudeme, ale později bude velmi důležitá. Tak si prosím zapamatujte, jak vypadá infinitiv.
 
Každý může obstojně zvládnout základy angličtiny – číst, psát a dorozumět se… Pokud vás angličtina alespoň trochu baví, máte vnitřní motivaci, píli a velkou trpělivost, můžete se tento jazyk naučit. 
 

Minikurz je zkrácenou verzí kurzu angličtiny online www.anglictinajasne.cz.

Máte možnost objednat si účast v celém kurzu anglictinajasne.cz s 50% slevou (na všechny cenové balíčky). V objednávce či emailu, který je uvedený na anglictinajasne.cz, napište “ZENYSRO50” – a obdržíte slevu 50% na jakýkoliv cenový balíček, který si vyberete. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account