Životopis je vaše vstupenka na pohovor. Je to “kus papíru”, který vás prodává do firmy, kam se hlásíte a mluví o vás bez vás…
…a proto by měl životopis stát za to a prezentovat vás v tom nejlepším světle. Spousta lidí si s tím neláme hlavu a doslova splácá nějaký dokument, hlavně aby ho odeslali. Jenže to je právě ta chyba…mezi desítkami a často i stovkami uchazečů se musíte odlišit a zaujmout. A tím nemyslím negativně nebo naopak až příliš výstředně.
Životopis je vaše soukromé PR. Měl by o vás říkat, že jste profesionál a nabízíte reálné znalosti a zkušenosti. Sestavování životopisu by se mělo řídit základními pravidly. Říkám tomu PRAVIDLO 3SB:

STRUČNOST – vyhněte se zbytečným dlouhým odstavcům a souvětím. Buďte struční, používejte klíčová slova
STRUKTURA – časy, kdy se životopis psal jako dopis jsou PRYČ! Personalista se potřebuje rychle a dobře zorientovat a najít to co hledá, tak mu to ulehčete!
STROJOPIS – pište životopis na počítači, bohužel i v dnešní době se najdou exempláře ručně sepsaných CV
BEZCHYBNOST – gramatické chyby a překlepy vás s největší pravděpodobností vyřadí hned na začátku

Jako 5. pravidlo přidávám ATRAKTIVITA. Neposílejte šílené vzorové CV typu Europass, vytvořte dokument, který bude lahodit oku a zároveň bude obsahovat zajímavé a přehledné informace. Přiložte i vhodnou fotku a máte napůl vyhráno!
Na internetu najdete nespočet návodů na to, jak sestavit správně životopis. Bohužel najdete i aplikace, kde nasázíte údaje a vyjede vám hotový dokument. To není úplně ideální krok k získání práce.


Představte si, že personalistovi přijde 150 životopisů  a 80 z nich bude vytvořených ve stejné (nebo podobné) aplikaci na internetu…nic neříkající, nepřehledné, neosobní…co myslíte – v časové tísni – bude se jimi personalista zaobírat více do hloubky a pročítat opravdu důkladně nebo sáhne spíš po originálních a zajímavých dokumentech s fotkou?


Odpověď asi tušíte….a pokud nemáte čas, chuť nebo ponětí, jak si upravit životopis, aby byl opravdu k něčemu a chcete se odlišit od Těch neúspěšných, upravím vám životopis a dostanete ode mě hotový dokument připravený k rozeslání do firem! >>> OBJEDNAT MŮŽETE ZDE <<<

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account