Jak to, že jsme takoví pesimisti???

 
Může se to zdát až naprosto neuvěřitelné, ale průzkumy hovoří jasně. Jsme 2. nejnegativnější země na CELÉM, CELIČKÉM SVĚTĚ!!!! Před námi je jen Řecko. Jejich negativní postoj k životu, ale tak nějak chápu. O tom, že jako národ máme tendenci smýšlet takto pesimisticky, vím. Jen jsem netušila, že to je to s námi až tak špatné.

 

Negativita
A přitom negativní myšlení je přesně to, co všechno zhoršuje. Vím to. Taky ještě mívám dny, kdy se necítím dobře. To tak je. Naštěstí už existují různé triky jak na to (nejdete jednu jak v mém e-booku zdarma, tak hodně v mé velké knize). Když myslíme na špatné věci a necháme se strhnout svými negativními myšlenkami, neděláme nic jiného, než se k sobě přitahujeme další zlé věci.Odpovědnost za to, co se nám děje a na co myslíme, musíme jednoznačně vzít do svých rukou!!
 

Rozhlédněte se. Co vidíte?
Však se jen zkuste rozhlédnout po městě v ulicích. Co vidíte? Lidé se mračí, často jsou také oblečení v černé a v šedi a například dnes, kdy je i zatažené obloha, z nich můžete mít pocit, že mají ve tváří úplně stejnou barvu, jako má nebe. Jenže na počasí to svádět nemůžeme. Navíc se s blížící zimou bude zhoršovat. Musíme si uvědomit, že myšlení a myšlenky jsou naše a pouze naše a i když na to nejsme zvyklí, jsme to stále my. Mozek je náš a tak ho můžeme plně ovládat. Můžeme tak tedy plně ovládat nejenom to, na co myslíme, ale také to, jak k sobě promlouváme a jakým hlasem to děláme. Zdá se Vám to nemožné?Nemusí. Doopravdy je to jenom otázka tréninku.

 

Jak změnit tu šeď
A protože jsem již napsala několik článků o pozitivním myšlení (třeba tento o pozitivním myšlení a svobodě), dnes Vás nabádám, abyste pro sebe udělali něco pěkného a zlepšili tak svoje myšlení. Ať do svého života dokážete přivést, ale taky přijmout, dobré věci! A jak na to? Začněte mou tajnou zbraní a alespoň pár minut přemýšlejte o tom, co ve Vašem životě funguje a ne na to, co nefunguje. Myslete na to, co umíte a ne na to, co neumíte. Buďte pár minut vděční za tyto věci. I kdyby to znamenalo jenom to, že máte oči a nyní můžete číst tyto řádky.
A dál? Usmějte se na sebe do zrcadla a za něco se pochvalte! NAHLAS! I kdyby jen za to, že jste dnes dokázali vstát a jít do práce, do školy nebo cokoliv. Je úplně jedno, že Vám to přijde jako maličkost. Není to maličkost. Vždy se najde někdo, pro koho to bude problém a nebo těžké. Usmívejte se, jak jenom to půjde, lidé Vám to začnou vracet a uvidíte, že budou i milejší.
 

Pondělí…
A že je pondělí? Tím se nedejte otrávit vůbec. Kdyby byl víkend úterý a středa, který den by jako první pracovní byl potom ten špatný?  Je to jenom den! A nebo jak zaznívá v mém oblíbeném citátu:

„Pondělí není problém. Problém je Vaše práce.“

Jestli tomu tak máte, tak si dopřejte chvíli, kdy se pořádně zamyslíte na touto situací. Třeba zjistíte, že je toho v práci super spoustu a vadí Vám jen nějaké drobnosti. Soustřeďte se na to dobré a budete chodit do práce zase rádi.
Věřím, že dnes pro sebe něco uděláte! Budu Vám připomínat, jak ve svých článcích, tak na mém Facebooku a Instagramu, různými motivacemi a vším, že je třeba vzít vlastní život do vlastních rukou, podívat se na něho laskavýma očima, učit se být denně pozitivnější a pozitivnější a šťastnější a šťastější…
O tom to je! Život máte je jeden a je potřeba ho žít a ne prožít. Je potřeba se na něj dívat, ale také ho vidět! Narovnejte záda, zvědněte svou hlavu a třikrát se zhluboka nadechněte a říkejte si:

„Nádech – dobré dovnitř. Výdech – špatné ven.“

 
Usmějte se a vzhůru do všeho, co Vás dnes čeká!

DO BOJE ZA POZITIVNÍ POSTOJ!

 
Vaše Lenka
 
Můžete si dnes také přečíst, co všechno pro Vás chystám a nebo se podívat namoje knihy. Určitě si vyberete, pokud doopravdy toužíte jít si za svými sny, tak nejlepší čas jít na to je nyní!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account