Jak se ukazuje, na teplé letní dny se můžeme těšit i letos. Pokud však teploty dosahují delší dobu tropických hodnot, snažíme se horku uniknout. Venku to jde lépe, ale udržet příjemný chládek i v domácnosti není úplně snadné.
Větrák jako rychlá úleva
Rychlou úlevu v letních vedrech mohou přinést i větráky. Ty nejlevnější se dají pořídit již od několika stovek a teplotu v místnosti o něco zchladí. „Větráky mají oproti klimatizacím ekonomičtější i ekologičtější provoz. Lze s nimi jednoduše manipulovat, takže je snadno přemístíte, kam potřebujete,“ vypočítává výhody Libor Holub z Bohemia Energy. Jejich nevýhodou však je, že zejména levné modely jsou dost hlučné. Také si dobře rozmyslete, kam větrák postavíte. Pokud bude mířit přímo na vás, pravděpodobně to odnesete zánětem středního ucha nebo zablokovanou páteří.
Výsledek obrázku pro vedro v bytě
Několik jednoduchých rad
Ať už rozhodnete pro klimatizaci či větrák, rozhodně nezapomeňte ani na jednoduchá základní opatření. Jedním z nich je správné větrání, ideálně v noci, kdy venkovní chladnější vzduch místnost vychladí a připraví ji na nápor tepla přes den. Rovněž se snažte zabránit pronikání přímých slunečních paprsků do místností. Vhodným řešením je zastínění oken pomocí žaluzií, rolet, markýz či alespoň závěsů. Další variantou jsou odrazové okenní fólie instalované na vnější stranu oken, které odráží sluneční záření. I tyto jednoduché tipy vám pomohou v uzavřeném prostoru letní vedra přežít.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account