Voskovka masitá (Hoya carnosa) pochází z oblastí Austrálie a jihovýchodní Asie (Thajsko, Vietnam, Čína atd.). V ostatních částech světa se odedávna pěstuje jako pokojová rostlina, která k sobě přitahuje pozornost hned několikerým způsobem: její výhony se vyvazují na konstrukci umístěnou v květináči spolu s rostlinou, některé druhy jsou spíše převislé, kvete několikrát do roka květenstvími malých bílo-červených kvítků a můžete je pěstovat i jako hydroponickou rostlinu.
Nejlepší pokojová rostlina do Vaší domácnosti - Voskovka! Geniální rady jak  jí rozkvést! - Vychytávkov
 
Tchynin jazyk-
Sansevieriy daly její přízvisko špičaté dlouhé listy. Na Tchýnin jazyk se posledních pár let zapomnělo, ale dnes se opět stává oblíbenou domácí rostlinkou, jelikož je zdobná, ale zároveň odolná, netrpí skoro žádnými chorobami ani škůdci. Její velkou výhodou je taky schopnost zbavovat vzduch škodlivých látek, proto je i součástí naší Čistící sady.  Pokud vás tedy trápí městský prach a smog a hledáte nenáročnou pokojovku, Tchýnin jazyk je rostlinka pro vás.
Tchynin jazyk
Zelenec (Chlorophytum comosum) je vděčná pokojová rostlina, která přinese spoustu radosti i úplně začínajícím pěstitelům nebo naprostým amatérům. Ať ji umístíme na skříň, zavěsíme na zeď, nebo postavíme na okenní parapet, všude obrazí dlouhými trávovými listy tvořícími zvlněné růžice.
Chlorofytum, Zelenec | Chlorophytum comosum pěstování - ČESKÉSTAVBY.cz
 
Kořenokvětka
Je to nenáročná rostlina, které neuškodí ani silně zakouřené temné prostředí, proto dřív, zejména v Anglii, zdobila nejednu hospodu a hospůdku. Na českém území se jí říkalo ševcovská palma nebo poetičtěji, což vydrželo dodnes, domácí štěstí.
ŽIVÉ ROSTLINY - ostatní | Aspidistra elatior - kořenokvětka - 80 cm |  Orchideje, pokojové rostliny, masožravé rostliny, exotické rostliny
 
Klivie-Řemenatka
Řemenatka si vysloužila své české jméno svými širokými, obloukovitě převislými listy, které má dlouhé až 40 cm. Listy postupně vyrostou z cibulovitého stonku a to pravidelně na 2 strany, čili listy rostou střídavě proti sobě a ty spodní vždy postupně odumřou. Listy mohou být buďto čistě zelené, celokrajné a vzpřímené (právě Clivia miniata), nebo jemnější, úzké, s nerovnými okraji (Clivia nobilis). Clivia nobilis má slabší květní stvol a zvonkovité květy, které zůstanou svěšené i po rozkvetení.
Klívie - oblíbená dlouhověká pokojová rostlina | iReceptář.cz

1 Komentář
  1. NelaVávrová 7 měsíců ago

    Krásné.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account