Netradiční ŠPERK potěší každou ženu

Je půvabný a elegantní a vytvoříte si ho za pár korun a během několika minut. Ano, vy sami… Jeho výrobu zvládnou i ti, kteří nejsou moc zruční a nemají se zhotovováním šperků zkušenosti.
Takže dnes tvoříme s mou kamarádkou Zuzkou Řeřichovou, která na co sáhne, to se jí podaří a umí to fakt všechno perfektně. Jóóó… a světe div se, fotky jsem tentokrát pořizovala sama!
Potřebovat budete tak trochu netradiční věci.
Připravte si:
 černou koženou šňůrku o délce kolem 120 – 150 cm * asi 20 kovových podložek pod šroubky * lak na nehty v červené barvě.
 A jdeme na to:
1. Ze všeho nejdříve si podložky natřete lakem na nehty nejprve na jedné straně, a po chvilce, až lak už „nelepí“, na straně druhé. Práci provádějte na igelitové podložce. Nezašpiníte si stůl a navíc se pak dobře „odloupnou“.  Nechte kroužky důkladně proschnout (nejlépe do druhého dne). 
 
2. Pak začněte s navlékáním podložek na šňůrku. Šňůrku použijte vždy o polovinu delší, než bude délka výsledného náhrdelníku, protože se protahováním přes kroužky zkrátí. Šňůrku prostrčte vrchem do prvního kroužku, a umístěte ho přibližně 20 – 30 cm od začátku šňůrky. Kroužek si přidržte a pak vrchem prostrčte druhý kroužek, přisuňte jej k prvnímu a šňůrku veďte spodem do prvního kroužku. Utáhněte. Tím se zároveň oba kroužky na šňůrce upevní.

3. Postupně přidávejte stejným postupem další kroužky a nezapomeňte je vždy srovnat k sobě a dobře utáhnout. Počet kroužků závisí na vás, ale vždy by měly být oba konce šňůrky stejně dlouhé a ozdoba uprostřed.
4. Na závěr oba konce šňůrky spojte. Méně zruční „obyčejným“ uzlem nebo mašličkou, ti zkušenější mohou oba konce ozdobit malým korálkem nebo použít řetízkové zapínání (k sehnání ve speciální „korálkárně“).

Co ještě vyrobila Zuzka?
Náš fotopostup je pouze orientační. Možností „navlékání“ podložek je více, vyzkoušejte různé způsoby a inspirujte se výtvory Zuzky v naší galerii. Když si koupíte podložky s větším středovým otvorem, použijte místo kožené šňůrky stuhu nebo naopak tenký vlasec. Kroužky je možné zkombinovat i s korálky. Šperk působí elegantně, i když vynecháte lak a podložky zůstanou v původním „kovovém“ designu. Popusťte uzdu své fantazii a pusťte se do díla. Výsledek vás určitě mile překvapí.
  
 
 
 
 

Tento návod vyšel v magazínu Paní domu 4/2017
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account