Kniha Hafani 2 Madla, já a ďas je humoristický příběh novinářky Rózy, která si k upovídané fence jménem Madla Labradorová, s níž se čtenáři seznámili již v prvním díle, přinese domů vyhozené kotě. A i ono začne její život sarkasticky komentovat. Autorka Monika Seidlová v knize vtipně propojuje svět pejskařů, majitelů koček, ale také médií, v nichž se – jako novinářka, reportérka a scenáristka – dlouhá léta pohybuje. O některých známých hercích a jejich pejscích v knize dokonce píše.
 
Knihu jí pokřtili herci ze seriálů TV Prima – Dana Batulková, Kateřina Marie Fialová a Jakub Štěpán, kteří jsou milovníci zvířat. Pozná se v knize někdo z této trojice? „O žádném ze svých kmotrů v knížce nepíšu, ale jsou v ní příběhy jejich kolegů, s nimiž jsem opravdu dělala rozhovor nebo kteří mi vyprávěli o tom, jak zachránili pejska ze špatných podmínek. A protože jména pejsků jsem v knize nechala skutečná, určitě se někteří jejich majitelé poznají.“
Obě kmotry mají psy, ale své hafany na křest, který se konal stylově v restauraci U Kocoura, nevzaly, protože rovnou z něj jely do Divadla ABC, kde měly představení. Na křtu ale byli pejskové, jejichž příběh je taky v knize a kteří se nadšeně ujali likvidace kočičích granulí, jimiž byla kniha pokřtěna.
Dana Batulková zavzpomínala, jak si jako malá holčička hrála na statku s pejskem. „Ráda jsem se schovávala k němu do boudy a vždycky když jsem vylezla ven, vyprávěla jsem, že ´Broček má v boudě žabičky´. A pořád jsem to opakovala. Dlouho tomu nikdo nevěnoval pozornost, až se nakonec někdo do boudy podíval a zjistil, že Broček nemá v boudě žabičky, ale štěňátka. A že je ve skutečnosti Bročková. Nikdo na statku si nevšiml, že to není pes, ale fenka a že je březí,“ vyprávěla Dana Batulková, kterou teď sledujeme v seriálu Slunečná.
 
Kateřina Marie Fialová, kterou můžeme vidět v seriálech 1. mise nebo Hvězdy nad hlavou, dlouho po psovi toužila, ale všichni ji od něj zrazovali, že nebude mít na pejska čas. Když viděla na ulici velkého bílého psa, zamilovala se na první pohled. „Zjistila jsem si, že je to rasa švýcarský ovčák a našla jsem si na internetu chovnou stanici, kde nabízeli k prodeji štěňátka. Tak jsem se vypravila autobusem přes půl republiky a mou milovanou Faidru si odvezla domů. Bylo to to nejlepší, co jsem mohla udělat,“ řekla herečka.
 
Jakub Štěpán, známý ze seriálů Krejzovi nebo Modrý kód, má zvířata rád, ale doma žádné mít nemůže, protože je alergik. „Jako kluk jsem byl na návštěvě u dědy, který měl už staršího kocoura Bohouše. Bohouš se rozvaloval v křesle, já seděl kousek od něj. Postupně mě začaly pálit oči, přidalo se kýchání. Když jsem na to dědu opatrně upozornil, děda místo aby mi dal nějaký prášek, utrousil: ´Přece nebudu Bohouše vyhazovat z jeho křesla´. Tak jsem pochopil, že v dědově hierarchii jsem rozhodně za kocourem,“ smál se herec a moderátor Evropy 2.
 
https://www.facebook.com/keckasdeckou

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account