Reportér pro CNN, síť, která se považuje za ikonu profesionálního žurnalistického průmyslu, ve středu ztratil nervy a spáchal misogynní útok proti úspěšnému politikovi a podnikatelskému řediteli, který je náhodou ženskou.
Bill Weir, klimatický reportér CNN, který počal své dítě v majáku, přijel na Sen. Kelly Loeffler (R., Ga.) na Twitteru, populární sociální síti.
V reakci na nedávné komentáře Loefflera o tom, že „žil americký sen… z farmy na Fortune 500″ a chtěl dát Gruzíncům „stejnou svobodu a příležitosti, které jsem měl,“ písař CNN nasadil sexistický trope v obchodě: snížil celý její životní příběh a kariérní úspěchy na muže, kterého vybral si svatbu.
„Dobré zprávy, Georgie!“ Weir tweetoval. „Pokud žijete na farmě, máte nárok si vzít předsedu newyorské burzy!“ Útočný tweet trvá déle než dvě hodiny bez omluvy nebo vysvětlení.
Sexistický trope je běžně nasazován proti úspěšným ženám, jako je bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová, jejíž úspěchy první dámy byly často zastíněny jejím úspěšnějším manželem.
Muži, na druhé straně, jsou zřídka opovrženi, že se oženili s úspěšnými ženami. Zeptejte se bývalého senátora Johna Kerryho (D., Mass.), který v roce 2004 vyhrál demokratickou nominaci na prezidenta, přestože byl ženatý s dědičkou Big Kečup Teresa Heinz.
Feministické skupiny se snažily varovat profesionální novináře, jako je Weir, před zapojením do misogynních zpráv. Bohužel, mnoho profesionálních novinářů se nepodařilo zabránit tomu, aby se posedli módními volbami významných ženských političek, jako je Kamala Harrisová.
přečtěte si více
Naštěstí, pokud jde o zvolenou viceprezidentku, reportéři se obecně vyhýbají sklonění na Weirovu úroveň tím, že pronesou oslnivé komentáře o tom, jak Harris začal v politice.
Před svým sexistickým výbuchem na sociálních médiích byl Weir nejznámější zveřejněním otevřeného dopisu svému novorozenému synovi River, ve kterém se jménem lidstva omluvil za to, že nezabránil klimatické apokalypsy.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account