Ke zvířatům jsem měla velmi kladný vztah už od malička. Pamatuji si, že už jako malá jsem právě z tohoto důvodu hrozně ráda jezdila za svojí babičkou. Ta totiž mimo psa a kočky měla i králíky a jednu kozu. Právě s králíky jsem si vždy hrála nejraději. Měla jsem mezi nimi dokonce i jednoho oblíbeného, kterému jsem říkala Ferda.
 

Když jsem byla starší, tak jsem několikrát uvažovala nad tím, že bych si domů nějakého králíčka pořídila. Alespoň nějakého zakrslého. Vždy mě od toho ale odradilo to, že v bytě může na takového mazlíčka čekat spousta nástrah. Vím, že jedna moje kamarádka právě zakrslého králíka měla a osudnou se mu stala prodlužovací šňůra. Určitě bych nechtěla, aby nějakým podobným způsobem skončil i můj mazlíček.
 

Minulý rok jsme se ale konečně z našeho bytečku odstěhovali a koupili si rodinný domek s velkou zahradou. Říkala jsem si, že takové prostředí by možná pro splnění snu o pořízení nějakého králíčka bylo ideální. Probrala jsem to tedy s manželem a nakonec jsme se rozhodli, že si pořídíme králíků víc. No jo, jenže co takový králík potřebuje? Prvně musí někde bydlet. Manžel se nabídl, že králíkárnu klidně postaví. Se dřevem pracovat umí, takže to pro něj byla hračka. A co krmení? Ohledně toho jsem se rozhodla obrátit na vševědoucího strýčka Googla. Díky němu jsem zjistila jakou zeleninu králíci mohou a nemohou jíst a dokonce jsem narazila i na tuto stránku https://www.energyshobby.cz/jak-vybrat-krmivo-pro-kraliky/ kde mají skvěle rozepsané jaké krmivo je pro jaké králíky vhodné. Přesně něco takového jsem potřebovala.
 

V současné době máme doma králíky dva. Do budoucna bychom ale rádi naši králičí rodinku trochu rozšířili. Samozřejmě je nemáme pořád zavřené v králíkárně. Kdykoliv to jde, tak je pouštím proběhnout na zahradu. Je na nich vidět, že jsou spokojení a daří se jim dobře, což mi přináší asi největší radost.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account