Francouzské bistro La Tartelette bylo skvělé, lidé tam stáli fronty na jejich úžasné slané i sladké koláče, měli výborné polévky, vína i kávy. Bistro La Tartelette se s námi v létě rozloučilo.
 Majitelka je Francouzska Anne Pougnard. Koláče si sama peče a vymýšlí, na její dokonalé krémové polévky lidé dodnes vzpomínají.
Po delší pauze se Ann podařilo získat prostory a díky jejímu odhodlání, odvaze, píli a lásce ke svému umnění se vrátili skvělé koláče zpět na plzeňské náměstí jen kousek vedle původnímu bistru. V obchůdku i v kavárně Orient coffee si mohou lidé pochutnat na sladkém či slaném koláči dle originálních receptur milé dokonalé Ann.
Bylo mi ctí navštívit Ann při práci a je nevýslovná radost pozorovat, cítit a prožívat kouzlo, těsto vkládané do skleněných originálních forem z Francie. Každý promyšlený krok od těsta. Přes lahodnou krémovou náplň po konečnou úpravu sypaných pistácií je doslova pastvou pro mé chuťové pohárky.
Jsem vděčná a hrdá na ženu. Která hrdě se vztyčenou hlavou znovu vzkřísila umění a rozdává denně tolik úsměvů každému, kdo ochutná kousek toho božského pokušení.
Kdo neochutnal, nepochopí.
Držíme palce a děkujeme za tvé kouzelné andělské ruce milá Anne
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account