Turistické informace o Krétě
 Počasí je na Krétě slibné i koncem října, neboť ostrov je jedním z nejteplejších míst v Evropě. V tabulce je uvedena teplota vzduchu na severu Kréty. Na jižním pobřeží bývá o tři stupně tepleji:

  duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Vzduch 17 20 24 27 27 24 20 18 14
Moře 16 19 22 24 25 24 23 20 17

 Léto bývá někdy velmi horké, navíc často fouká silný, suchý vítr. Kréťané doporučují pobyt na jaře nebo na podzim, kdy je počasí stabilní.
 

(Foto: Matala, Libyjské moře, jižní Kréta)
Největší řecký ostrov Kréta je pátým největším ostrovem ve Středozemním moři, zároveň představuje nejjižnější část Evropy.

Rozloha: od západu na východ 260 km, od severu na jih 60 km
Plocha: 8300 km2
Počet obyvatel: přes 600 000
Počet turistů (ročně): 2 miliony
Hlavní město: Heraklion
Moře: – sever (písečné pláže): Egejské moře
– jih (oblázkové pláže, skalnaté zálivy): Libyjské moře
Nejvyšší hora: Mt. Psiloritis v pohoří Ída (2456 m n.m.)

Samotný ostrov se rozděluje na čtyři provincie: na západě Chania a Rhetymno, ve střední části Heraklion a ve východní oblasti Lassithi. Nejhustěji osídlené oblasti jsou podél severního pobřeží.
Turisticky nejatraktivnější je kromě přímořských letovisek střední Kréta. Nejen, že turisté mohou obdivovat nádhernou přírodu (pohoří Ída a plošina Messara na jihu), ale jsou zde nejvýznamnější historické lokality (Heraklion, Górtys, Knóssos, Faistos).

(Foto: Heraklion)

Kréta, přestože se jedná o poměrně malý kus země, sehrála nezastupitelnou roli v historii celé Evropy. Rozvinula se zde velmi vyspělá minojská kultura (2000 – 1400 př. n. l.), jež byla kolébkou evropské civilizace. Lidé z celého světa přijíždějí na Krétu obdivovat pozůstatky této jedinečné kultury.
Schůzky s delegátkou
Na druhý den jsme se zúčastnili první informační schůzky s Danuškou a poprvé máme příležitost spatřit své „kolegy“. Je nás celkem čtrnáct. Téměř se všemi se „známe“ z pražského letiště, kde nás nejvíce zaujala nesourodá skupinka matky středního věku s dvěma dospívajícími dcerami a mladým Němcem s knírkem. Naše domněnka, že mladík je partnerem jedné z dcer, se nepotvrzuje. Je partnerem matky. Dalšími účastníky zájezdu jsou dva manželské páry v důchodovém věku a osamělá žena s řeckým příjmením s dvěma dcerkami.

 
 
Danuška nabízí půjčení auta za 35 Euro na den a dva výlety v ceně 45 Euro na osobu, nikdo neprojevuje zájem. Na závěr nám sděluje termín další schůzky ve čtvrtek v 19:30, na níž kromě nás a dalších pěti lidí nikdo nepřijde…
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account