Opuštění břehů za dobrodružstvím: Chorvatsko z jiné perspektivy

Jedno malé ohlédnutí, jak to bylo loni… Jak to máte letos vy? 🙂
„Chorvatsko pošesté?“ Zvažuji nabídku vyjet zase směrem, kterým vyráží miliony Čechů každý rok. Představa přeplněných pláží mě děsí. Denně jsem v kontaktu s tolika lidmi, že jakákoliv nerudná dáma přežvykující řízek pod slunečníkem, a nedej bože ještě nahoře bez, mě fakt děsí.
„Ne, ne, je to na loď, mimo civilizaci. Chorvatsko, jak ho neznáš,“ zní odpověď, když už to vypadá, že si ještě svou dovolenou radši rozmyslím.
A ano, bylo to tak, věřte mi! Zapomeňte na přeplněné pláže, davy Čechů, kýčovité stánky s prodavači pokřikujícími „Ahoj Češka!“, tohle všechno vás fakt mine.
A tak sepisuji 10 důvodů, proč jsem se rozhodla, že i příští rok pojedu opět omrknout Chorvatsko z lodi: 😎

Nepřemýšlíte o programu a kam vyrazit, protože jste pořád na cestě, přemisťujete se a poznáváte nová místa.

I když ležíte na přídi pod rozpáleným sluncem, větřík, který nabírá na síle s rychlostí jachty, příjemně chladí.

Nepřejídáte se, jídlo je přesně naplánované – snídaně, oběd a večeře dle dohody případně na souši v místních restauracích.

Máte větší pravděpodobnost, že se budete potápět o samotě, protože se dostanete na místa, kde je ještě pořád pod mořem dost k vidění.

Krom toho nepotřebujete boty do vody, protože kamenité a hlavně přeplněné pláže jenom míjíte zdálky. Vlastně nepotřebujete vůbec boty, i na lodi jsem celý týden chodila bosa. 😀

A pokud nechcete do moře, můžete vyzkoušet bazén, který je na zádi se spoustou prostoru, kde pak relaxovat jen tak a sprcha se sladkou vodou je součástí každé kajuty, které jsou pro dvě osoby.

Žádné nákupy z nudy! Nechodíte každý večer přes stejný trh, kolem stejných prodejců a kolem velkých lákadel minimálně pro naše děti, a tak neutratíte zbytečně ani korunu. 😉

I když jachta může být například až pro 40 lidí, tak přesto vždy máte dost prostoru být sami a kam se schovat. 😎

Krom toho bezpečnost je velká! Součástí jachet jsou vlastní kabiny se sejfem a samozřejmě i spolehlivá a profesionální posádka hlídá vše včetně počasí a včasného kotvení v přístavech dle programu.

A mj. pro mě i pár nových výzev jako například skok z přídi. 8,5 metru a dala jsem to! To by se mi na souši fakt nestalo. 😀

Závěrem velké díky VEGATOUR a jejich skvělému servisu a možnosti, že jsem mohla Chorvatsko poznat úplně jinak!

A kdy vyrážíte vy? A nebo vyrazíme spolu? Vzhledem k tomu, že jsem měla dostatek pohody a klidu, pro mě až nezvyklé, tak jsem hodně přemýšlela. 😉 No a tady je nápad. Co vyrazit příští rok spolu? Zpestřit program o ranní jógů, podvečerní tai či, přes den povídání o všem mezi nebem a zemí a nebo prostě jenom relax jen tak. Pojedeme? Kdo se přidá? Nápady a komentáře vítány!

Níže něco málo z našeho fotoarchivu. 

A vy užívejte krásné léto! *wine*

Poprvé po čtyřech letech od narození syna jsme vyrazili s manželem spolu sami a vylezli při každé zastávce na nejvyšší věž a prohlédli vše z výšky a při té příležitosti jsme se samozřejmě učili i selfie. 😉

 Výhled z věže Marca Pola na Korčulu.

 Korčula je nádherným ostrovem s kouzelnými historickými uličkami a stopou Marca Pola na každém rohu.

To je to naše plavidlo. Ne, ne, špatně vám nebude, tohle jen tak nějaká vlna nepokoří. 😉

 Zkušená posádka zná místa, která ze souše nikdy neuvidíte. Jako například tyto staré skrýše válečných lodí.

I na tu nejkrásnější pláž v Chorvatsku Zlatni Rat se můžete dívat z moře a pokud máte chuť na zmrzlinu nebo kafe, není nic příjemnější než si do suchozemské kavárny doplavat.  

Koupačka bez komentáře, prostě božííííí. 😀 

Třetí den jsme dorazili na Hvar, který mne asi dostal nejvíce. Ať už historickým centrem, nádhernými zahradami plných květin i čistotou moře a města. A ty mladší nadchl i velice pestrý noční život.  

 A my si i na Hvaru dali výšlap na pevnost Španjol.

 Výhled a určitě i pohled na nás byl více než romantický. *heart*:-D

 A pokud bychom v tom výhledu vadili, tak tady v plné kráse. 😉 

Opět jsem nezklamala a provětrala své dlouhé modely. Ten příjemný vánek a slunce u nás chybí.  

Pro odvážnější a vytrvalejší proběhl výšlap na ostově Bol na Vidova gora. Příchod byl až v nočních hodinách. Mezitím zbytek posádky užíval relaxace na palubě a večeře v místních restauracích.  

Poslední noc v přístavu v Trogiru a ráno zpět směr Split a hurá domů.  

My měli štěstí i na pohodovou partičku spoluplujících. Největší cestovatelka byla Drahuš, sdílím foto z Diakleciánova paláce ve Splitu. Pokud chcete drahuš také potkat na cestách, tak doporučuji DRAHUŠ NA CESTÁCH.

 

Nás to mooooc bavilo a příště jedeme zase! 

 

Zdroj foto: Eva Čejková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account