…tak, jako “Národ sobě” v podobě “Zlaté kapličky” v Praze Národní divadlo postavil, tak “Doubice sobě” své muzeum zřídila. Je umístěno v bývalých historických prostorách C. K. pošty Rakouského mocnářství, v budově zájezdního hostince, umístěného ve středu obce. Původní “Gasthaus zur Post” z roku 1845 byl z jedné poloviny hostincem z druhé poloviny poštou. Důkazem bývalé poštovní administrativy je historický štít umístěný v muzeu s názvem “K. K. POSTAMT”. Důkazem, že „Doubice sobě “, muzeum zřídila, dokládá i text ve znaku obce Doubice, který najdete v muzeu taktéž.

Doubické muzeum se podařilo otevřít pro veřejnost dne 26.10.2014, jako obecní muzeum s mnoha zajímavými exponáty a dokumenty z historie obce. Celá instalace proběhla za účasti mnoha nadšených brigádníků, ale především, díky sponzorským darům z řad doubických občanů a rekreantů, které přesáhly 100 tisíc korun – proto:“ DOUBICE SOBĚ”.

 PROVOZNÍ DOBA MUZEA DOUBICE

od 15. června do 15. září

každou sobotu 13.00 – 15.00 hodin

/po předchozí dohodě i v jiném termínu s možností prohlídky v německém či anglickém jazyce/

VSTUPNÉ: dobrovolné

A když už do Doubice zavítáte, nezapomeňte navštívit zdejší “Park” dřevěných soch. V roce 2012 byl areál dřevěných soch zapsán do České knihy rekordů, když se počet soch vyšplhal na 316. Jejich počet se ale stále navyšuje. Každoročně se zde v létě konají sympozia řezbářů, která se nazývají Doubická křivořezání.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account