„Ty budeš skvělá partie!“ říká mi moje teta, je mi asi tak pět. Můj táta je vedle mě obr, držím ho za ruku a koukám se, že bych jako měla někdy patřit někomu jinému?

S přibývajícím věkem jsem roli „dcery řezníka“, začala chápat lépe, a hlavně v tom viděla i výhody.

Jitrnice jako úplatky

Na základce jsem nosila na svačinu jitrnice. Když jsem si brala 4 na den, tak už to začalo být doma mamce podezřelé, a tak jsem přiznala, že je vyměňuji za nápovědy v dějepise a matice. Na střední jsem si dala dokonce pauzu a 2 roky jsem vegetariánovala. Bylo to období, kdy jsem si musela srovnat v hlavě, jak to je s tím koloběhem přírody a že je to prostě volba každého z nás, jak si to nastaví. Dneska se řadím k tzv. flexitariánům a moc mi to vyhovuje! Prostě to nejkvalitnější ze všeho a s mírou.

Dobroty z pašíka nejen k Vánocům

Když jsem přišla do Prahy a hned založila své podnikání, což je asi tak 20 let, dávala jsem klientům každý rok k Vánocům tyhle domácí dobroty. Jednou to byly klobásky, pak tlačenka, loni škvarky se sádlem v retro hrnečku. Výhoda je, že je to praktický dárek, lidé si vás s tím spojí a rádi vás kdykoliv zase uvidí. Na druhou stranu, je dobré vědět, že to doma prostě jedí, že je neurazíte, protože už 20 let masu neholdují a uvítali by k spíš další nudnou láhev vína.

Náhodná ochutnávka, která otevírá dveře do světa

Je to přesně rok, kdy jsme v Karlíně otevřeli pod hlavičkou rodinného řeznictví Čejka malý podnik, Bufáček. No a jak to tak v mém případě bývá, tak jsem vzala pár produktů a šla pro rady k těm nejlepším! Luboš Kastner, jeden z majitelů největší restaurace v ČR, Červený jelen, byl jeden z prvních, který mi dal nahlédnout pod pokličku pražské gastronomie. O pár měsíců později jsem potkala jeho dalšího parťáka, Jirku Panušku, který stojí za projektem Crafted for Friends. Pak už jenom stačilo posadit je společně ke stolu s mým taťkou, bratrem, naším technologem a jejich přísnými šéfkuchaři. A vyšlo to! Bufáček byl první malý krok, jak dostat podnik mé rodiny z východních Čech do Prahy, a teď to vypadá, že půjdeme ještě dále! Takže  pokud máte rádi cokoliv z kvalitní české produkce, tak mrkněte na Crafted for friends!

Dej tomu rok a pak se uvidí

Tak přesně tohle mi řeklo hodně lidí. Byly dny, kdy bych si rvala vlasy a volala jsem bráchovi, že byl Bufáček fakt nápad století a proč mě zase poslechli a otevřeli jsme to?! Ale věřila jsem zkušenějším – Evo, v gastru musíš na tom místě vydržet rok… Vydrželi jsme a přesně po roce díky!

Díky za všechny…

…stálé i nové a nové zákazníky! Díky za trpělivost týmu, který se 4x obměnil! Díky tátovi, že ani jednou nenadával! Díky bráchovi, který mě držel nad vodou pokaždé, když jsem nadávala já. Díky všem z Červeného jelena a projektu Crafted for Friends, že nás vzali na svou loď. Je to výzva, kterou přijímáme a těšíme se, co se naučíme!

Autorka: Eva Čejková

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Tagy:
6 Komentářů
 1. Renata Novotná-Halenová 9 měsíců ago

  Evi jste jedinečná a plná inspirací moc vás obdivuji a jsem ráda součástí této komunity

 2. Aneta Kollerová Mašková 9 měsíců ago

  Blahopřeji k prvnímu výročí! 🙂

 3. Romana Mlynářová 9 měsíců ago

  První výročí, blahopřeji…..

 4. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  Prima, Evi, a vašeho bráchu jsem nedávno viděla v televizi při nějaké upoutávce na tlačenku :-), slintala jsem jako pes 🙂

 5. ŠárkaMariana 9 měsíců ago

  Ať se vám daří 🍀

 6. NelaVávrová 9 měsíců ago

  To jsou novinky, super, ani jsem netusila….

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account