203

Je to už 10 let, co Michaela založila studio Butterflies & Hurricanes, která navrhuje recyklovatelné obaly. Michaela Thomas se rozhodla jít vlastní cestou udržitelnosti i názorů, se kterými souzní. Svou práci miluje, stejně jako rodinu a také svobodu, kterou jí její životní styl umožňuje.
Vaše firma navrhuje recyklovatelné obaly. Můžete popsat, v čem tato práce spočívá a co si pod tím můžeme představit?
Ono to není pouze o obale. My už dneska řešíme celý produkt nebo službu takzvaně „holisticky“. Nejde pouze o to, jaký je obal, ale i o to, co je v něm ukryto. Jak lze dále nakládat s odpadem po jeho použití, jak se daná věc vyrábí, jak dlouho cestuje k nám, jak se vyrábí samotný obal a jestli je vůbec nutný. Pro značky je velkou příležitostí hledat nové cesty, jak přinášet světu opravdovou kvalitu a změnu. Na každý produkt tedy existuje jiné řešení. Vždy nejprve začínáme analýzou a od té se vše odvíjí dál.

Nejsme ale bezchybní a učíme se, děláme i přešlapy a pak o nich ve studiu mluvíme a povídáme si o tom, jak se takové věci příště vyvarovat. Některé značky také ještě musíme realizovat, abychom vůbec přežili, ale vyslali jsme do světa náš záměr, a tak se nám naštěstí ozývá více a více zákazníků, kteří už těch „much” mají méně a méně.
Podle čeho si vybíráte své klienty? Máte nějaká konkrétní kritéria?
Vybíráme si je srdcem. Když to nejde, zajdeme za klientem a řekneme si vzájemně, že to nefachá. A hodně se o tom bavíme spolu s kolegy.
Jaké máte plány do budoucna, co se pracovního, ale i osobního života týče?
Studio bude mít 10 let, a tak bych chtěla celý rok slavit. Radostí ze smyslu, který nám naše práce dává, z kolegů, se kterými je mi ctí pracovat, ale i z úžasných klientů a projektů, kteří se mi ozývají. Ale také bych ráda více odpočívala. Rozhodla jsem se, že si letos dám delší prázdniny a s dětmi vyrazím někam na prázdniny. Nic neplánovat, jen tak být.
Doufám, že to pro mé milované kolegy nebude příliš náročné. Ale třeba začnu nějakou novou tradici, ve které se pak budeme moc i střídat. Jednou já, jednou ty, prostě nežijeme, jen abychom pracovali, a já budu ráda, když tu svobodu budou moci zažít všichni.

Co vás kromě práce a mateřství baví a naplňuje?
Víte, já jsem člověk vášně, jak něčemu nejsem propadlá, tak strádám. A teď momentálně jsem propadla kvantové vědě. Hltám vše o jejích nejnovějších poznatcích od biologie až po fyziku. Zajímavé je, že nejnovější její poznatky potvrzují to, co budhismus učil již staletí. Až z toho mrazí. Síla myšlenky je mocná, a na co zaměříme pozornost, to roste. Takže dávejme si pozor, co si pustíme do hlavy.
Před deseti lety jsem jen tak, protože se mi to líbilo, pojmenovala naše studio Butterflies & Hurricanes a dneska to všechno zapadá. Tento název vychází totiž z kvantové teorie chaosu, tedy o tom, že mávnutí motýlího křídla na jedné straně zeměkoule, může za určitých podmínek způsobit hurikán na straně druhé. Tak se snažíme ve studiu rozpoutávat hojivé a laskavé vlny a doufáme, že způsobíme pozitivní hurikány dobra, spolupráce, soucitu a vzájemnosti, protože podle kvantové vědy jen jedno jsme. Tak nám držte palce.
Foto: archiv Michaely Thomas

Unikl vám první díl rozhovoru s Michaelou Thomas? Přečíst si jej můžete ZDE!

Přemýšlíte, jak byste i vy mohli přispět ke každodenní ochraně životního prostředí? Jednoduché tipy najdete v článku Šetřit přírodu může každý z nás. Stačí k tomu pár jednoduchých kroků.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account