Veronika Švecová původně pracovala jako učitelka na I. stupni základní školy. Podnikat začala v roce 2009 po narození své dcerky. Od té doby s manželem provozují e-shop s vlnou a pomůckami s ní spojenými. Naleznete zde vlnu a příze především z kvalitních přírodních materiálů, šetrné k životnímu prostředí i recyklované. Svým zákazníkům také radí s výběrem vhodných materiálů, spotřebou a pomáhá s návody na pletení a háčkování. Veronika sama z nabízených klubek tvoří a baví jí svou tvorbou dělat radost. Kvůli práci se stále učí nové věci týkající se technologií, komunikace s klienty a prodejem na internetu. Díky podnikání si splnila sen o tom, že ji práce živí a rovněž neskutečně naplňuje.

Jak byste popsala svoji aktuální náladu třemi slovy?

Je mi dobře tam, kde jsem. 

Začala jste podnikat po narození své dcery a od té doby je pro vás velkou inspirací a hnacím motorem. Jak vaše podnikání vzniklo?

Jsem máma dvou dětí. První se mi narodil syn a po pěti letech dcerka. Chtěla jsem si dcerku zdobit a proto jsem ji téměř ke každému oblečku háčkovala čepičky, které budou ladit. Opravdu mne to tak pohltilo, že jsem háček nepustila z ruky a začala háčkovat i pro ostatní maminky. Prodávala jsem je na internetu a skvělé bylo, že zájem byl opravdu veliký. Asi po třech letech ale přišla menší krize. Když jsem si uvědomila, že v jeden den přišly objednávky na tři stejné čepičky, tvůrčí kouzlo bylo ohroženo. Věděla jsem, že touto cestou jít nechci.

Háček jsem na čas odložila. Asi po roce jsem vše uchopila jinak a tvořím hlavně to, co mne baví a nebo na zakázku, kdy se zákazníkem řešíme barvy, design, styl a techniku. Navíc jsem k háčku přidala jehlice.

Proč jste se rozhodla zaměřit se právě na e-shop s vlnou a pomůckami na pletení?

Vše tak krásně vyplynulo ze situace a přirozeně se mi ukázala cesta jak dál. Příze na tvorbu čepiček jsme nakupovali velkoobchodně a také proto, že jich i přes mé urputné háčkování dost zbývalo, rozhodli jsme se přebytky přízí prodávat. Opět nám přála doba a místo na trhu, protože prodej se pěkně zvedal. S ním jsme si mohli postupně dovolit rozšiřovat naši nabídku o další příze, vlny a pomůcky k tomu.

Co jiného vás v životě kreativně naplňuje?

Je toho tolik. Když se v něčem cítím volně a vytváří mi to na tváři úsměv, je to to pravé. Mám ráda hudbu (proto si ještě stále držím jeden den v týdnu své původní povolání učitelky a učím Hudební výchovu). Také ráda fotím. 

Co nejraději fotíte?

Jsem veliký amatér a řídím se citem. Nadchlo mne focení našich vln a vím, že zákazníkům hodně pomáhá vidět klubka vyfocená naživo a v různých barevných kombinacích. Snadněji se rozhodnou pro nákup. Také z přízí a vln pletu a stylizuji si fotky mé tvorby. To pomáhá prodeji jak mých doplňků, tak k prodeji klubek. Zákazníci to mají rádi a víc jim produkt přiblížíte. Proto je ideální instagram.

Co máte na své práci nejraději? 

Moc mě baví, to mám nejraději. Je úžasné, že i když dny mají určitou formu a daný řád, tak nejsou stejné. Řeším objednávky, vyřizuji maily, zodpovídám dotazy, objednávky se zákazníky řeším i po telefonu. Leckdy si vyslechnu velmi hezké příběhy, někdy smutnější, ale to sdílení je moc prima. 

Jak vypadá váš běžný den?

Začátek dne je víceméně stejný. Brzy ráno řešíme objednávky, tisknu, odpovídám na maily. Vše musíme stihnout dopoledne, protože se k nám sjíždějí dopravci a balíčky si vyzvedávají. Domlouvám osobní odběry a případně řeším to, když nastane nějaká nenadálá situace.

Pak zařídit oběd pro mou smečku, úklid, běžné domácí práce a najednou je večer. Tak to má většina žen, obzvlášť v této době.

Jak nejraději s dcerou trávíte čas? Máte nějaké oblíbené společné rituály?

Rády spolu posloucháme hudbu, díváme se na filmy. Dcerka je velmi akční, sportuje a občas se jí povede mě také vytáhnout ven a nebo si dát nějakou sportovní výzvu. Staráme se také společně o našeho nového člena v rodině- kocourka.

Věříte na ženskou energii?

Já věřím v jakoukoliv energii. Poslední roky ale v sobě tu ženskou objevuji čím dál víc a je to jízda, která mě víc a víc fascinuje. Dávám na svou intuici a víc si věřím. 

Být ženou v dnešním světě není vůbec jednoduché. Tlak na výkon je značný a projevování emocí obvykle nežádoucí. Jak si i přesto zachovat ženskou energii? Máte nějaký osobní tip?

Já to tak nevnímám, že být ženou není jednoduché. Je to tedy můj úhel pohledu. Možná je to proto, že jsem vyrůstala hlavně v mužském prostředí.. tedy ze strany rodiny ( bratra a bratranců) a to byly hodně ceněné lekce do života a troufám si říct, že mě zocelily a proto ty rozdíly možná tolik nevnímám a dokážu z toho čerpat. 

A pak, nikdy jsem nepracovala vyloženě v mužském prostředí. Ve školství na mužskou energii narazíte zřídkakdy a nyní je převážná část našich zákazníků také tvořena ženami. Můj osobní tip tedy je být tam, kde je vám dobře a kde se můžete projevit ve svých emocích svobodně☺

Jak nejraději relaxujete?

Můj dokonalý relax je léto, slunce, lehátko a to mi stačí. V zimě být u krbu s jehlicemi v ruce a hlavně s rodinou.

Máte nějaký talisman energie?

Mě dobíjí slunce. Těžší dny jsou ty podzimní, zachmuřené, chladné a větrné..

Jaké je vaše životní motto?

Mít život v rovnováze, ve všech oblastech. (…a že to je celoživotní balanc.)

Sledujte Veroniku na Instagramu @ganella_handmade

Foto: archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account