„Jsme tvořeni energií. Nevnímáme ji, ale každý náš zážitek a emoce se do ní nesmazatelně vpisuje,“ říká Ilona Raušová, které Reiki změnilo život. Na začátku byla ambice něco dokázat. Úspěchy, pády a nové začátky. „Dostala jsem se k tomu úplně náhodou, když kamarádce zemřel otec a ona při vyklízení věcí narazila na tibetskou knihovnu,“ vysvětluje Ilona, co jí přivedlo k práci s energií.  Tehdy byla sama hodně unavená z práce, až na hranici vyčerpání a tělo si řeklo dost. Tibetské knihy jí otevřely oči.
Ilono, co všechno ti Reiki dalo a jak moc ti to změnilo život?
S Reiki jsem začala koketovat asi před dvěma lety. V té době jsem prožívala těžké období. V podstatě se mi hroutil celý svět. Kamarádka mi po svém otci věnovala tiberské knihy. Zkusila jsem podle nich meditovat a zhruba po 2 měsících meditací jsem ucítila energii v rukou a nohách. Až po čase jsem si uvědomila, že jde o Reiki.:-)
Co si vlastně můžeme pod pojmem „REIKI“ představit?
Reiki obrací pozornost k tělu, k emocím a pocitům. Společnost povýšila rozum na první místo. Od malička nás učí spoléhat se na svůj rozum. Jenže rozum umí tak krásně klamat. Kolik špatných věcí, které jsme udělali, si umíme ospravedlnit. V kolika vztazích, které nám ubližují, setrváváme, protože je to přeci rozumné. Pracujeme na pozicích, které nás ničí, ale jsou přeci tak finančně výhodné. A těch možností. Každá má své výhody a nevýhody. Jaká je ta správná? Jsme tak zmatení, nevíme, co je pro nás dobré. Hledáme odpovědi ve vnějším okolí a žijeme volbami ostatních. Protože si nejsme jisti sami sebou.

V čem vidíš hlavní pozitiva Reiki? Jak nám může pomoci?
Nejvíc mě zaujaly okamžité pozitivní účinky Reiki na mé tělo i psychiku. Reiki působí komplexně na celé vaše já. Naučí vás vnímat své tělo, emoce, soustředit myšlenky tím správným směrem. Postupně dostáváte odpovědi, které potřebujete, abyste začali dělat ty správná rozhodnutí. A co je podstatné, tyto změny uvnitř vás se také začnou projevovat ve skutečném světě.
Napadá mě, že v dnešní hektické době asi každý řeší mnoho problémů. Může nám Reiki ukázat určitý směr, jakým se vydat?
Reiki je vhodné pro každého, kdo chce svůj život zlepšit. Pro ty, kteří se dlouhodobě potýkají s problémy a snaží se je vyřešit a ono to nejde. Reiki jim dodá sílu a nasměruje je tím správným směrem. Pokud totiž dokola děláme samé chyby, jde o podvědomé vzorce. Tyto vzorce nás ovlivňují, i když si to neuvědomujeme. O to nebezpečnější jsou a je těžké se s nimi vypořádat. Rozhodně je nevyřeší náš rozum. Tady už musíme zapojit své tělo, to nám dá tu správnou odpověď. A pak se můžeme posunout dál.
Jak vlastně probíhají tvé hodiny?
Na začátku si vždycky s klientem popovídám. Řekne mi, co ho nejvíc trápí. Pak začne samotná terapie. Klient si lehne a já začnu postupně přikládat ruce na předem daná místa jeho těla. Skrze mé dlaně nechávám do těla proudit energii reiki.
Zjišťuji, kde jsou v těle energetické bloky tzn. kde v těle neproudí energie tak, jak by měla. V těchto místech je uložen právě ten nezdravý, podvědomý blok. Jednoduše řečeno, je tam nějaká informace, která nám škodí např. že lásku si musím zasloužit atp. Všichni víme, že to není pravda. Jenže pokud je v našem těle uložená, přesně tak se chováme. Tato podvědomě uložená informace pak způsobuje, že se necháme každým využívat. Přesto, že si to uvědomujeme, nedokážeme s tím nic udělat. Reiki umí tyto chybné informace odhalit a co je podstatné také rozpustit. To se téměř okamžitě projeví i v našem životě. Již se nenecháme nadále využívat.
Uvedeš nám nějakou ukázku z tvé meditace?
Vybrala jsem meditaci na zvýšení koncentrace.
Posaďte se do sedu, nebo si lehněte. Snažte se mít páteř rovnou a hlavu v prodloužení páteře. Dýchejte zvolna, soustřeďte se na místo výstupu dechu. Pak si představte svůj intelekt jako osamělý plamýnek, který proudí do centra (tedy do vašeho pupku). Vdechněte tento plamen, podržte jej chvíli a opět jej vydechněte.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account