Bio kosmetika se pro Taru Scarlettovou, majitelku kosmetického salonu Bio Beauty Studio, stala přirozenou součástí péče o zdraví a krásu.Do jejího života vnesla mimo jiné i krásné vůně a přiznává, že od chvíle, kdy pro své tělo začala používat čisté pečující produkty, může znovu mnohem intenzivněji vnímat hluboké propojení s přírodou. Nechte se vést jejími zkušenostmi nejen v oblasti přírodních bio produktů, ale také podnikání. 

Jaká byla vaše cesta k přírodní kosmetice a podnikání celkově?

K přírodní kosmetice, ale též celkově k novému náhledu na mnoho dalších životních okolností, jsem se dostala v době svého těhotenství. Dnes je to již 18 roků zpátky. Čekala jsem své první miminko a prvních téměř 7 měsíců jsem doslova zavírala oči před prožitkem porodu. Měla jsem v sobě od malička jen všeobecně známé obrazy porodů hlavně různě jen z filmů… A s tímto vším jsem nebyla vůbec v souladu, bránila jsem se tedy vnitřně vůbec se nějak začít na porod připravovat, byť jen přemýšlet o něm, proto píšu doslova o těch „zavřených očích“. S hlubokou vděčností zpětně k těhotenství, porodu a mému synovi velmi děkuji za veškerou inspiraci, kterou jsem díky těmto impulsům velmi volala a ona přicházela, vše se tak postupně proměňovalo. Zpočátku jsem tedy hledala cestu hlavně k přirozenému porodu, tento pro mne úplně nový obraz, se kterým jsem tentokrát byla vnitřně plně v souladu a díky kterému jsem si začala uvědomovat znovu svoji ženskou sílu, propojení s vnitřní moudrostí a důvěrou v Život. Mnoho let dále, a to zejména díky synovi a všemu i velmi nelehkému, co si přinesl s sebou na tento svět, přicházely další podněty k vnímání zdraví obecně a způsobům našeho dennodenního konání, žití a bytí na naší zemi. Životními okolnostmi jsem byla doslova „donucena“ opravdu slyšet vše nové a „netradiční“, přemýšlet o tom, hledat cestu i v praktickém životě a konat prostě jinak. Zpětně však vidím, jak jsem se tímto vším jen vracela k vnímání z dětství, které se postupně vytratilo celým studiem a následným zaměstnáním v rámci office managementu a marketingu. Když bylo synovi kolem 5ti roků začala jsem se věnovat péči o přirozenou krásu ženy.

Jak těžký byly vaše podnikatelské začátky?

Před zhruba 12ti roky, když jsem otevřela svůj první prostor v Praze, jsem se věnovala ženám jen 3 dny v týdnu a ve zbývajícím čase hlavně synovi a rodině. Pracovní zázemí jsem měla v rámci studia, kde probíhaly další aktivity pro ženy jako např. cvičení, dále tam působily ve svých vlastních prostorech i ostatní kolegyně. Byla tam též i druhá kosmetika – moje moc šikovná kamarádka se zaměřovala na jiný druh kosmetické péče a vzájemně jsme tak mohly vyjít vstříc mnoha ženám. Velmi blízko a s velkou radostí jsem již tenkrát spolupracovala s ženou, jež se zaměřuje na celistvé duchovní léčení. Byly jsme si vzájemně všechny pomocí a oporou, velmi ráda na toto období vzpomínám. Klientelu jsem si tenkrát získala během první 2-3 měsíců pro mne způsobem, ve kterém jsem se za sebe cítila dobře – v okolí studia jsem po různých kancelářích rozdala velmi hodnotné dárkové poukazy jak na kosmetickou péči, tak na depilace. Domlouvala jsem však většinou schůzky telefonicky předem, vše působilo tak profesionálněji, lépe se dala navázat spolupráce, mých dárkových poukazů si tak lidé vážili a skutečně se objednávali. Žádnou jinou propagaci, reklamu, jsem nedělala, ženy se vracely a doporučovaly mne dále. Neměla jsem tenkrát ani webové stránky. Díky doporučení jsem fungovala mnoho roků. Přinášelo mi to též klientelu, která věděla přesně kam, za čím a za kým přichází, též vzájemné vztahy v hlubší důvěře a propojení. To vše má následně velmi i vliv na celkovou péči pro ženy, aby se mohla plně uvolnit, odpočinout si.

Co je filozofií salonu Tara Scarlett Bio Beauty Studio?

Studio je plně zaměřené na bio péči, a to jak v rámci kosmetiky, masáží, tak i depilací a dekorativní kosmetiky. Předávám ženám zkušenosti s bio produkty, ukazuji jim, jak fungují a že nejen jim, ale celé rodině, mohou plně nahradit jejich dosavadní kosmetiku. Přichází i mnoho žen, které zatím běžně používají kosmetiku konvenční. Dostaly třeba od někoho dárkový poukaz a jejich záměrem je především potřeba odpočinku, klidu a péče, nevolají k sobě potřebu jakékoliv změny v domácí kosmetice apod. Primární filosofií studia je tedy především dopřát ženám hluboký odpočinek propojený s přírodními pečujícími produkty a vůněmi. Umožnit ženě, aby v klidném a bezpečném prostoru odevzdala nepotřebné, uvolnila zátěže a vypnula dnes často velmi přetíženou mentální rovinu své bytosti. Ženy velice bytostně a niterně potřebují pravidelně procházet těmito stavy odpojení a uvolnění, aby si zachovaly zdraví, sílu a celistvou krásu, aby si obnovovaly a zachovávaly to nejcennější s čím sem přicházejí – skutečné Ženství a s ním spojená ženská Moudrost. Mohou se potom stávat tím Světlem, jež skrze ženu toliko vyživuje. Přesahem péče ve studiu je toto volání k našemu uzdravování, vzájemná inspirace a sdílení na této Cestě. Studio se též zaměřuje na poskytnutí maximálně tzv. zero waste péče v tomto oboru. Toto vše se ještě neustále v průběhu dolaďuje, hledám stále nejvhodnější varianty.

Jaké služby najdeme ve vašem portfoliu?

Bio kosmetická ošetření zaměřená na různé typy pleti (zralá, suchá, pleť s hyperpigmentací, aknózní pleť, první vrásky, anti-age ošetření de lux atd.) nebo individuálně zaměřená na aktuální stav pleti. Pracuji také s Biofází, což je enzymatická regenerace pleti, velmi doporučuji. Dále samozřejmě veškeré doplňující služby ke kosmetickým ošetřením jako například depilace v obličeji, úpravu/modelaci obočí, barvení řas a obočí. Veškerá ošetření zahrnují též masáž celých rukou, a to během působení masky.

Ke kosmetickým ošetřením patří též pleťové liftingové masáže. Velmi účinná procedura pro zachování zdravé a mladistvé pleti.

Mezi další služby studia patří depilace celého těla cukrovou pastou, a to konkrétně značky Pandhy´s, jež vyrábí a dodává pastu vyráběnou patentovanou technologií z lékařské glukózy. Je to podle mého názoru nejšetrnější depilace k naší pokožce, jakou můžeme aktuálně zvolit.

Dále celotělové relaxační a aromaterapeutické masáže. Součástí je na úvod vždy koupel chodidel v bylinné/solné lázni pro maximální uvolnění, odevzdání zátěží. Klientka tak vstupuje do masáže předpřipravená a naladěná na odpočinek, masáž ji tak přináší maximální užitek. Často zahrnuji do celotělových masáží i peeling pleti a důkladnou i liftingovou masáž obličeje a hlavy.

A v neposlední řadě též líčení bio dekorativní kosmetikou zejména značky Zuii Organic.

Pro své klientky též zajišťuji možnost nákupu bio kosmetiky za zvýhodněné ceny včetně poradenství k výběru. Mohou se na mne obrátit kdykoliv i ohledně jiných témat a pokud mohu, ráda sdílím své zkušenosti a případně doporučení i potřebné kontakty.

A co mají nejraději vaše zákaznice?

Většinou má každá z nich dlouhodobě svoji oblíbenou 1-2 služby, které kombinují. Možná se budete divit, ale mnoho z nich má oblíbenou i depilaci, protože se u ní dá povídat, relaxovat, pít kávu – ano, u depilace cukrovou pastou to tak je – není výjimkou ani to, že mi žena u ní usnula.

Jakou kosmetiku v salonu používáte a proč jste si vybrala zrovna ji?

V poslední době používám pro ošetření zejména kosmetiku Nobilis Tilia. Je to velmi krásná s láskou vyráběná česká certifikovaná bio kosmetika. Velmi důležité je pro mne jako pro kosmetičku, že obsahuje ucelené na sebe navazující řady produktů a tím lze připravit celkové kosmetické ošetření zaměřené na daný typ pleti/potíží.

Používám též jeden velice speciální přírodní produkt pro peeling, jež je pro mne zcela mnoho let nenahraditelný. Zajišťuje famózní péči i o problematickou pleť, po mnoho dní viditelné i hmatatelné výsledky.

Dále doplňuji péči ověřenými bio produkty i jiných značek, používám i produkty ájurvédské přírodní kosmetiky. Pečlivě vybírám to, co se mi osobně osvědčilo. Praxí nacházím kombinace produktů, které skvěle fungují a pomáhají nám a s radostí je sdílím.

Proč pro vás byla přírodní kosmetika jasnou volbou?

Dříve nebyl takový výběr ani informace. Jakmile jsem se začala postupně dozvídat souvislosti, přirozeně jsem udělala novou volbu. Odpověď je v tomto velice jednoduchá – je to volba pro naše zdraví, pro zdraví celé naší planety, pro přítomnost i budoucnost.

V salonu se věnujete i aromaterapii. Jak ji využíváte během pleťového ošetření?

Úvodem bych chtěla říci, že nejsem přímo vystudovaná certifikovaná aromaterapeutka. Pokud by se jednalo přímo o potřebu podpory léčby s pomocí aromaterapie, předám vždy velmi ráda klientce kontakt na někoho, kdo se tomuto odborně věnuje. Ve studiu je součástí služeb relaxační aromaterapeutická masáž, ke které mám potřebné školení a certifikát. Pro masáže používám zejména již odborně předpřipravené směsi olejů zaměřené na konkrétní účinky. Během pleťového ošetření používám produkty, které ve své směsi též obsahují i éterické oleje. Dále také různé bio květové vody, hydrofilní oleje. Klientka je zahrnuta krásnými vůněmi, které ji pomáhají se plně přeladit do odpočinku. K dispozici mám i různé éterické jedno druhové oleje či směsi éterických olejů, používám je však s velikým citem a respektem a pro účely dané jednotlivé návštěvy klientky. 

Jaký esenciální olej je váš nejoblíbenější?

Odpovím bez váhání, že růže, a stále mnoho roků je. A přesto většinou pro sebe používám i mnoho dalších různých olejů jako např. Jasmín, Ylang-ylang, též mám velmi oblíbený olej do aromalampy či difuzéru Litsea Cubeba. Používám kapky éterických olejů např. i pro posílení odpočinku ve vaně, např. esenciální olej Borovice. Velmi oblíbené mám ale i již předem namíchané nejrůznější kompozice éterických olejů, kde dochází vzájemně též k synergii jejich účinků.

Rok 2020 a vlastně i začátek roku 2021 je pro podnikatele opravdu náročný. Jak vnímáte dopad koronavirové pandemie na své podnikání?

Vnímám samozřejmě velmi dopad těchto událostí a omezení na celkovém provozu studia a na více úrovních. Mnoho se náhle proměnilo, dlouhodobě není možné si něco přesněji plánovat, neustále procházíme rychlými změnami. Mnoho času během minulého roku jsem musela mít zavřené studio, teď je aktuálně znovu dlouhodobě zavřené již od nového roku. Veškerý volný čas věnuji tedy činnostem, jež bych za provozu studia stíhala nesnadno a jsou taktéž velkou investicí pro budoucnost. Jsou to právě různé přípravné práce kolem, také i vzdělávání, rovněž z celkového ztišení velmi čerpám inspiraci pro co nejvědomější nasměrování dále. Jako maminka mám však v těchto časech též plně na starosti celou domácnost, podporu s online vzděláváním pro svého syna. Dny tedy utíkají velmi rychle, jsou stále naplněny. Přesto vše ale také maximálně odpočívám, protože tato doba umožňuje i toto vzácné léta letoucí nevídané zpomalení. Víme, že vše má i druhou stranu, na tu tedy též zaměřuji pozornost v tom nejlepším slova smyslu. Nevím, jak to vše bude dál, jak se věci budou dít a čím bude třeba procházet, ale snažím se na toto vše možné před námi připravit. Zatím musím říci, že jen tak tak i s veškerou podporou stále udržuji studio připravené a funkční a dále v tomto budu pokračovat.

Jak vy sama nejraději relaxujete?

Pokud budu mluvit o té nejhlubší péči pro sebe, u které plně cítím, že zcela na mnoha úrovních obnovuje mé zdraví, sílu a vitalitu, je to čas, který trávím sama, v tichu. Taková místa nacházím zejména v přírodě a většinou mne též doprovázejí milovaní pejskové. Je to pro mne vzácný čas ztišení a znovu spojení s nitrem i vnějším prostorem v jejich vzájemnosti a podstatě. Vnímám pouze „jsem“ a nechávám, nechť se „děje“. Tyto někdy byť jen kraťoučké stavy bytí mne dokážou vrátit znovu do svého středu, do rovnováhy a tímto působí na celkovou obnovu. Pomáhají mi též následně znovu umět rozlišovat podstatné, vědět na co se zaměřit a jak. Nehovořím zde o žádné speciální technice ani o meditaci, ale o tom, dovolit si někdy „jen být“ a vnímat skrze své srdce i smysly celistvou přítomnost, jež nás obklopuje, dovolit si aspoň chvíli nechat se vést a inspirovat něčím, co přesahuje běžné denní vnímání. 

Velmi ráda též cvičím jógu nebo jen si tak tančím pro radost. Často se také koupu v přírodních vodách, přitom nerozlišuji počasí ani roční období, zaměřuji se jen na nitro a tělo, zda je to v tuto chvíli v té dané konstelaci volané pro radost, zdraví a obnovu, zda je to pro mne v souladu či aktuálně není.

Pro ten skutečný opravdový odpočinek se tedy co nejvíce zastavuji ve všech činnostech, myšlenkách, potřebách praktického života atd., které naopak denně co nejvíce potřebuji používat. Tímto velmi podporuji celistvou rovnováhu, jež je strážcem našeho zdraví.

Jaké novinky chystáte v salonu Tara Scarlett Bio Beauty Studio na rok 2021?

Připravuji nové celotělové hluboce relaxační ošetření, jehož součástí bude i ženská celotělová bylinná napářka. Péče pro ženy pro maximální uvolnění a celistvou obnovu včetně pročištěné a krásné pokožky na těle i pleti. Pomůže ženám znovu získat potřebný nadhled, moudrost a sílu pro další období mimo jiné i skrze znovu spojení sama se sebou. Celková délka ošetření bude 3 hodiny, následně pro zesílení účinků a celkovou regeneraci bude doporučeno ženě pokračovat ten den již jen odpočinkem.

Rovněž budu připravovat kurzy pro ženy zaměřené na umění se krásně sama nalíčit, a to s pomocí bio dekorativní kosmetiky. Součástí bude i doporučení péče o pleť. Přeji si toto sjednotit, neoddělovat to vzájemně. V jednotě to totiž nejlépe funguje.

Dále pracuji na vývoji dvou prvních produktů, jež by měli nést značku BIO Beauty Studia. Jedná se o jeden pečující produkt a dále o velmi vyladěné bio látkové kosmetické tampónky k čištění a odličování pleti určené k opakovanému používání.

Také plánuji nějaké interiérové úpravy ve studiu a neustálé rozšiřování online služeb.

Věnuji se též dalšímu projektu, a to tvoření šatů pro ženy z nádherných bio látek s nejpřísnější mezinárodní certifikací GOTS (Global Organic Textile Standard), jež zaručuje, že celý proces výroby látky včetně pěstování, barvení atd. je bio-eko-fair trade. Letos budeme již spouštět nový eshop, připravujeme též informace na sociální sítě. Některé šaty je již možno vyzkoušet a zakoupit u mne ve studiu či v rámci akcí, které pořádá hlavní ambasadorka projektu Tamara Melissa (www.cestazeny.cz).

Foto: archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account