Sama přiznává, že dostala od Boha dar dělat lidi šťastnějšími. Tak jako se lékaři a léčitelé věnují léčením těla, terapeutka Marie Korčáková se zabývá léčením duše. Při své práci se zaměřuje především na efektivní pomoc všem, kteří se dostali do tíživé životní situace – ať jde o zdraví, vztahy, nezdary a neúspěchy v práci. Nebo trpí nedostatkem pochopení, uznání, porozumění, spánku nebo lásky. S použitím mnoha technik se pak snaží najít příčiny nemoci, odkrýt vzniklé bloky a vyčistit vše, co nás omezuje a nedovolí cítit lásku k sobě samé. 

Žila jste 33 let v manželství, které jste nakonec opustila. Co nám ženám, které nakonec samy opouští vztahy, může životní zkušenost z nenaplněného vztahu přinést?

Přináší nám schopnost rozhodnutí. Umět o sobě rozhodnout včas.

Přišel někdy moment, jestli jste udělala správně? Pochybovala jste?

Tisickrát předtím bylo vždy „něco“ kvůli čemu jsem zůstávala. Úcta, respekt, děti. Snad i pohodlí … Pravda však je, že o rozchodu rozhodla jediná věta mého exmanžela. Věta plná sobectví a ega… „A co bude se mnou?“ Když už jsem se rozhodla, už jsem nikdy nepochybovala.

Kde mají ženy hledat oporu, zdroj, aby takové životní situace ustály pokud možno s lehkostí a sebevědomím, že to bylo správné rozhodnutí?

Ženy si mohou a mají najít správného kouče, mentora. A to podle svého založení (kvalitní psycholog, kineziolog, léčitel). Vyslechnout si názory rozvedené, mnohdy velmi doničené kamarádky, není vždy ta nejlepší varianta. Však ti bude bez chlapa líp. Děcko už máš, tak k čemu chlapa potřebuješ… Syndrom zavrženího dítěte – poňoukání proti dětem apod.

Která další životní zkušenost pro Vás byla další klíčová v tom, že se dnes dokážete napojit na universum a vedete meditace…

a/ Svoje schopnosti mám od narození. Používala jsem je vždy. Jen jsem jako dítě nevěděla, že je druzí nemají.

b/ Střet s realitou, že „jsem jiná“, byl velmi stresující a spojený s obrovskou šikanou.

c/ Přestat pochybovat o sobě. Pro cílené používání jsem musela dozrát já i doba.

Co přesně obnáší Vaše poslání?

Paní dvou věží.“

Schopnost převést lidi přes most.

Až již most mezi různými dimenzemi, v různých časech (minulost – přítomnost – budoucnost) tak v jednotlivých životních situacích.

Kde nejčastěji pomáháte?

Nejrozšířenější oblastí jsou vztahy, seberealizace, peníze/hojnost, zdraví. Nové podnikatelské i životní projekty. Náhledy do souvislostí minulosti a budoucnosti.

Kdy Vás Vaše práce naplňuje?

Pracuji v oblasti služeb. Naplňuje mne, když vidím pokrok, růst, vzlet, zmoudření svých klientů.

Co je podle Vás to nejzásadnější, co si české ženy ještě neuvědomují? Skrytý potenciál? Zdroj? 

České ženy mají ještě srdce.“ Schopnost obětovat se vyšším (společným) cílům. Cílevědomost, tah na branku. Touha se učit. Schopnost spolupráce. Týmová hra. KOMUNIKACE. To, co české ženy vůbec nevidí, neboť jim to připadá „normální“, je silně nadstandartním vybavením.

Pokud by ženy využívaly své zdroje, silné stránky naplno, dokážete popsat, jak velká síla by to mohla být?

Vědecky bylo spočítání (kvantové měření), že na ovlivnění změn na planetě stačí z 6 miliard jen cca 8 tisíc vědomých, cíleně pracujících lidí… Kdo medituje? No, přece převážně ženy! Ostatně i ženy vyhledávají pomoc. Mj. mě například k mé práci a i pro růst mých klientů pomáhá Somavedic. 

Vnímáte v přístupu mezigenerační rozdíly? Tj. jestli třeba ženy 50+ mají jiné vnímání a předpoklady než mladší, tzv. indigová generace?

Ženy 50+ vědí velmi dobře ze svých životních peripetií – CO NECHTĚJÍ. A postupně ze svého života vyhazují vše, co již neslouží… (rodové vzorce chování, filtry, nefunkční vztahy). Indigová generace VÍ, CO CHCE – jen si musí sesbírat znalosti reálného života a sladit je s cílem duše. Jejich představy jsou často v rozporu s logikou a možnostmi společnosti.

Kam se podle Vás posune kolektivní vědomí díky této době, ve které žijeme od loňského prvního lockdownu?

Uvědomění si vlastní hodnoty a sounáležitosti. Nejen v partnerství, ale na celé planetě, Vesmíru. Síla v nás (rozhodovací, samoléčebná), síla kolektivu, síla lidstva.

Co byste na závěr vzkázala nám, ženám, matkám, které vychovávají další generace?

Nebojte se. Nenechávejte se spoutat cizími strachy (manipulace přes TV, media). Věřte svým schopnostem. Máte na víc.

Na konci vždy vše dobře dopadne. A jestli to dobře nedopadlo, tak to potom ještě není konec.“
John Lennon

Foto: archiv

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account