Centrum pohybu Olomouc: Lenka Fasnerová propojuje generace skrze pohyb

Lenka Fasnerová je podnikatelka, fyzioterapeutka, lektorka pohybových aktivit, zakladatelka Centra pohybu Olomouc, maminka a především velmi aktivní a srdečná žena. Teď se z ní stala i nadšená Ambasadorka MARKET ŽENY s.r.o., která vám přiblíží své začátky podnikání, vášeň ke sportu i to, proč je pro ní rodina a láska tím nejdůležitějším. Jen čtěte dál…

Vzpomenete si na první impulz, kdy jste se rozhodla, že začnete podnikat? 

Tak to je již, opravdu dávno. V červnu v  roce 2002 jsem ukončila studium na MU v Brně a hned o prázdninách jsem si byla vyřídit živnostenský list. Snad i proto, že moje maminka v roce 1989 po sametové revoluci rozběhla své podnikání a já tedy v podnikatelském prostředí vyrůstala a tušila jsem, jaké možnosti, ale i úskalí být na vlastní noze přináší.

Nicméně, již za studia na vysoké jsem byla zaměstnaná, učila jsem, měla jsem různé brigády, takže jsem věděla, jaké to je být i v roli zaměstnance. A myslím si, že jedno nevylučuje druhé. Být například zaměstnaný na částečný úvazek a k tomu si rozjet a dělat své podnikání, svůj projekt.

Proč jste se rozhodla založit právě Centrum pohybu? 

Centrum pohybu Olomouc vzniklo zcela neplánovaně a to, když jsem se po 12letém působení v Brně v oblasti fitness přestěhovala do Olomouce. Tenkrát již s dvěma malými dětmi. Matyášovi byly necelé 4 roky a mladší Šimon měl 6 týdnů. Hned v prvním roce mého působení v Olomouci jsem rozběhla cvičení rodičů s dětmi. Hlavně kvůli svým dětem, nicméně po cvičení byl takový hlad, že během jednoho měsíce jsem měla v kurzech skoro 60 maminek, které pak měly zájem i o další cvičení, a já jako vystudovaný fyzioterapeut a tělocvikář, lektor pohybových aktivit začala realizovat Centrum zaměřené na pohybové aktivity nejen pro děti, ale i dospělé a díky našim bezbariérovým prostorám také aktivity pro handicapované a seniory.

Začala jsem úspěšně propojovat aktivity pro všechny generace bez rozdílu věku, kondice i handicapu. Podařilo se mi propojovat další lektory a další aktivity jako vzdělávání, kreativní kurzy a mnoho dalšího. Dnes Centrum pohybu Olomouc funguje již 14 rokem. 

Byl sport od začátku váš koníček?

Ano byl a stále je. Jsem holka z malého města, kde všechny děti sportovali a všichni jsme dělali všechno. Hodně mě bavila gymnastika, ale také lyžování, atletika , plavání, tanec. Byla jsem hodně živé a houževnaté dítě, ale vždy jsem chtěla i lidem nějakým způsobem pomáhat a proto studium fyzioterapie a následně pak tělesné výchovy bylo jasnou volbou. Cítila jsem se jako ryba ve vodě a pohyb všeho druhu mě opravdu naplňoval.

Ale také mě bavilo předávat dál, to co umím, bavilo mě učit , lektorovat.

V současné době se snažím pomáhat klientům objevit a zařadit správný pohyb do jejich života. Ať jsou to již klienti s chronickými bolestmi, nebo klienti po operacích, či někdo, kdo si po dlouhé době řekne, že je čas začít se svým tělem něco dělat. Jsem takový startovač…..pomohu udělat ty první kroky a pak je to již na klientech, zda po té cestě pohybu půjdou se mnou, nebo zda se vydají jiným směrem.

Každý jsem originál, každého baví jiná aktivita a to je to…..propojování. Najít, co mě baví, co mi ale i bude pomáhat, a co mi bude dělat radost.

Jaké byly vaše začátky?

Asi jako všechny …..nic nebylo hned a na každém začátku Vás čekají nějaká úskalí. Já hlavně měla dvě malé děti a nakonec přišel ještě jeden poklad a to naše dcerka Zuzka. Mám ale obrovské štěstí a to je úžasné rodinné zázemí a manžel, který mě vždy podporoval, podržel, poradil a hlavně při budování všech našich prostor, kde jsme kdy působili přiložil ruku k dílu. V tomto směru jedeme na společné vlně.

Začátky v Olomouci byly v obýváku. Opravdu. Začínala jsem s 5 klienty v malém prostoru v domě manželových rodičů, ale vzápětí se ukázalo, že nám tento prostor nebude stačit a začalo martýrium hledání vhodných prostor k pronájmu a podařilo se. Po několika rekonstrukcích a následně stěhováních Centrum pohybu našlo své sídlo v centru města Olomouce, v krásných prostorách se zahradou. Velký multifunkční sál, kde cvičíme, tančíme, hrajeme divadlo, pořádáme různé kulturní a společenské akce. Galerie s malou kavárnou, malý sál pro klidnější aktivity či individuální terapie, prodejna koloběžek, zahrada, kde vznikla letní scéna pro pořádání různých akcí a zázemí pro naše outdoorové aktivity jako jsou koloběžky, paddleboardy a další.

Je něco, co byste dnes v podnikání udělala jinak?

To je těžká otázka. Vždy dělám věci naplno, možná někdy hodně intuitivně . Ze začátku jsem vše dělala sama. Celé podnikání a všechny aktivity byly postaveny na mé osobě. Časem jsem zjistila, že nejsem schopna vše obsáhnout a že mě i naplňuje dát lidem kolem sebe příležitost a začala jsem rozšiřovat tým. 

Co bych udělala jinak ? Asi bych více delegovala. Řídím se heslem ….Každý den je nový začátek a vždy mám šanci udělat věci jinak a lépe. Stále, každý den se snažím na tom pracovat.

Co vás na podnikání ve sportovním sektoru baví nejvíce?

Pohyb …a teď nemyslím pohyb jako pohybovou aktivitu nebo konkrétní sport. Ale vše je stále v pohybu….naše tělo, naše mysl, vše kolem nás a je třeba reagovat. Reagovat na změny, reagovat na potřeby klientů, reagovat na trendy v této oblasti.

Žádný den v mé práci není stejný. Přichází k Vám stále noví klienti, ale i když se z nich stanou klienti stálí, přichází k Vám jaký v jiné kondici, každý týden v různých náladách. Moje práce není jen o cvičení. Někdy se cítím více průvodcem a psychologem.

Jaký je váš nejoblíbenější sport?

To není úplně jednoduché. Baví mě pohyb jako takový, baví mě jej studovat, pozorovat, co která aktivita s mým tělem dělá. Ale nejen s tělem, ale moji psychikou. Ale v posledních letech je to hlavně koloběh, pro svoji komplexnost, proto jak krásně zapojím při jízdě na koloběžce všechny svalové skupiny. A druhá aktivita je tanec, ke kterému jsem se po letech vrátila.

Jste Life kočka, expert na pohybové aktivity, master trailer metody FitPainFree, majitelka Centra pohybu Olomouc a mnoho dalšího. Co vás neustále žene kupředu?

Moje práce, je mým koníčkem. A není to fráze. Stále sleduji nové trendy, nové metody a neustále se vzdělávám, a to v různých oblastech (jazyky, fyziologie, psychologie). Chci mít přehled o všem a stále je na čem pracovat. I doba se celkem mění, a není to jen Covid , který zcela změnil principy našeho podnikání a chce-li člověk držet tempo, je třeba na všem kolem sebe makat. 

Vaše akční povaha ale ve sportovním sektoru nekončí. Teď jste se stala Ambasadorkou MARKET ŽENY s.r.o. Proč vás tento projekt oslovil?

MARKET ŽENY s.r.o. je moje srdcová záležitost. S ženami s.r.o. již 5 rokem spolupracuji a máme v Olomouci regionální pracovnu žen. MARKET mě nadchnul svou myšlenkou vytvoření e-shopu s produkty, které jsou ověřeny, otestovány a hlavně jsou to české produkty, české a slovenské značky, které můžeme doporučit a díky prodeji v síti MARKET ŽENY s.r.o. podpořit naše podnikatele a podnikatelky, za jejichž produkty jsou vždy jejich osobní příběhy.

Jaké výhody spatřujete podnikání s MARKET ŽENY s.r.o.? 

Je to podnikání s minimální investicí. Jde o to, oslovit klienty a klientky, kteří se napojí na naše kruhy = květiny a mohou tak nakupovat s výhodou. Je to podnikání, kde necítím žádný tlak na výkon. Samozřejmě, je třeba splnit nějaká kritéria, ale bez toho by nic nefungovalo. 

Jaké produkty na MARKET ŽENY s.r.o. patří mezi vaše favority?

Za mě úplně TOP jsou obalovací směsy = STROUHANKY. Snad proto, že nerada dělám trojobal a naše tři děti milují řízky, ale já je nerada dělám. Znáte to… nepořádek v kuchyni. Ale s tímto produktem, který se hned zabydlel v naší kuchyni, již toto nehrozí a hlavně…!!! Děti si řízky obalují sami.

A další jsou naše trička, s krásnými afirmačními nápisy. Jsou z úžasných materiálů a střihy jsou TOP. Doporučila bych každé ženě. I když není vždy jednoduché nosit na tričku nápis Mám se ráda, pokud s ním opravdu nesouzním.

Jaké produkty z MARKET ŽENY s.r.o. patří mezi nejpopulárnější mezi vaší klientelou?

Nejpopulárnější jsou právě strouhanky, trička a myslím, že to právě díky důvodům, které jsem uvedla. Ale ženy začínají koukat i po dalších produktech. Je moc fajn, že se nabídka MARKET ŽENY s.r.o. neustále rozšiřuje.

Je pro vás práce zábavou?

Ano, a to je právě někdy velké úskalí. Jsem schopna pracovat i 12 až 16 denně, klidně i 7 dní v týdnu , což není samozřejmě správné. A proto je pro mě velkou výzvou i v oblasti pracovní nastavit své hranice, naučit se odpočívat, věnovat čas rodině, ale i sama sobě a hlavně MÍT SE RÁDA.

Jakou nejlepší radu byste dala ženám, které touží také podnikat? 

Nevím zda je to nejlepší rada, ale mě to vždy vyšlo a vždy pomohlo: mít vize, sny a každodenní mravenčí prací si za těmito sny jít.

Jaké je vaše životní motto?

Vždy existuje CESTA, jen je důležité nebát se a udělat první krok, nevzdávat se, mít sny a vědět, že každý den je nový začátek, a tím pádem mám šanci udělat věci jinak, lépe! Prostě  hledat tu svou CESTU.

Foto: archiv

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account