Od svých dvanácti let musela Míša vzdorovat osudu. Vzhledem k nemoci kyčelních kloubů, kvůli kterým nesměla cvičit, sportovat ani se školou chodit na výlety a delší procházky, získala tehdy nálepku na čelo: „jiná“. Nikdy se ale nevzdala. 

 
„Mám od mala povahu se nevzdávat a jsem bojovnice, která věří, že vše dobře dopadne. Naučila jsem se s handicapem žít a vnímat ho jako součást svého života. I když mám vážnou nemoc, která mi ve dvanácti letech bez vysvětlení postihla nohy a v dospělosti ruce, tak žiji plnohodnotný život. Vždy hledám možnosti a nikdy se nevzdávám.
 
Možná mě nečeká kvůli zdraví příjemná budoucnost, ale vnímám hezkou přítomnost. Mám zdravého, dospělého syna a jsem s manželem přes 22 let. I s těžkým handicapem se dá fungovat v mnoha oblastech – najít partnera, mít dítě, pracovat, mít přátelé, koníčky. Je to o přístupu k sobě a druhým. Člověk se musí naučit mít rád takový, jaký je. Protože pokud nemáš rád sebe, nemůžeš mít rád druhé. A s láskou k sobě přitahujeme do života jen pozitivní věci,” říká Míša.

​​                Míša se synem
Po maturitě na ekonomické škole pracovala v administrativě, podnikala jako OSVČ a byla závislá na zakázkách. „Psala jsem články a dělala rozhovory pro různé weby, tvořila popisky pro e-shopy, věnovala se administrativní činnosti, ale pořád jsem vnitřně cítila, že nejsou mé znalosti využité na 100% a něco tomu chybí. Jelikož patřím do skupiny lidí se zdravotním postižením, najít uplatnění pro solidního zaměstnavatele není v dnešní době jednoduché. Toužila jsem po stabilní práci home oficce, se stálým platem, bez docházení nebo dojíždění a hlavně na řádnou smlouvu,“ podotýká.

Její přání se splnilo a jak dodává, stalo se tak v poměrně krátkém čase. Začátkem letošního ledna na ni úplnou náhodou vyskočil na facebooku inzerát našeho webu Ženy s.r.o. a pak už se vše odehrálo velmi rychle a Míša získala práci svých snů. „Všechno do sebe zapadá jako puzzle. 9. ledna 2018 mě zaujal na fb Ženy s.r.o  inzerát s nabídkou práce. Upoutalo mě, že se jedná o práci pro lékaře. Použila jsem kontakt z inzerátu a začátkem února se mi ozvali s nabídkou.“

                               22 let trvající šťastné manželství

 
O pár dnů později začala Míša pracovat jako projektová administrátorka služby uLékaře.cz, pozastavila živnost a od března získala smlouvu na hlavní pracovní poměr. „Každý den dělám různé věci a opravdu se nenudím. Práce mě moc baví. Je to práce pro dobrou věc a hlavně dává smysl. Máme poradnu, kde mohou lidé psát o svých problémech a řešit vše s lékařem přes internet. Spojujeme svět lékařů, zdravotních zařízení, sestřiček a pacientů v jeden fungující celek. Zaujala mě perfektní firemní podpora, přátelské prostředí, vzájemné propojení, pestrá činnosti, ochota, vstřícnost a souhra. A díky pravidelným pochvalám za odvedenou práci je to pro mě motivační a radostné,“říká Míša.


Konečně se cítí šťastná a má radost, že existují firmy, které se k handicapovaným lidem chovají přátelsky. „Tato práce pro mě hodně znamená. Cítím, že jsem našla uplatnění ve firmě, která si mě váží a dává mi prostor pro seberealizaci. A za to moc děkuji,“ říká Míša a všem čtenářkám vzkazuje: „Věřte, hledejte, nevzdávejte se. Sny se lidem plní! A ti správní zaměstnavatelé existují.“


 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account