„Vždy jsem se zajímala o zdravý životní styl a práci s energií,“ říká máma tří dospělých kluků, Ivana Křivská. Prošla mnoha semináři a kurzy, získala certifikáty a ocenění a postupně se krůček po krůčku přibližovala ke svému snu. „Začalo to láskou k bylinkám a přírodnímu léčitelství, udělala jsem si kurz na Reiki, homeopatii, aromaterapii a později se věnovala masážím a výživovému poradenství,“ vypočítává Ivana. Pořád to ale nebylo ono, teprve metoda Access Bars doplnila pomyslnou skládačku. „Hlavou všechno začíná, a zároveň končí,“ dodává.
Když jsem s Ivanou dělala tento rozhovor, měla jsem možnost si tuto metodu vyzkoušet. Nikdy jsem o ní neslyšela. Možná je to tím, že je poměrně nová. Reiki znám, myslela jsem si, že je to podobné. Ale Ivana mi vysvětlila a ukázala, jak Access Bars funguje.

Ivano, čemu všemu se nyní věnujete?
Zabývám se péčí o tělo a duši a využívám k tomu různé metody a techniky. Vyjma Access Bars, jdou to ještě další procesy, masáže, koncepce fyziologického modelování a omlazování obličeje a těla. Dělám také poradenství v oblasti výživy.
V čem spočívá metoda ACCESS BARS, která zatím není příliš známá?
Je to metoda, kdy jemnými doteky 32 bodů na hlavě aktivujeme energii, která se zasekla. Jsou zde nashromážděny naše myšlenky, emoce, nápady, přesvědčení a postoje. Právě pomocí doteků energii rozproudíme a dochází ke změnám, o kterých jsme si mysleli, že se nedají změnit. Je to jako kdybyste udělali DELETE na počítači. To, co je potřeba, tak z hlavy odchází. A navíc tuto metodu můžeme považovat i jako úžasnou dotekovou masáž hlavy, která je moc příjemná.
Jak jste se k této metodě dostala, kde jste se o ní dozvěděla?
Poprvé jsem ji viděla na festivalu Evolution na jaře letošního roku. Nevěděla jsem, co to je, ale zaujalo mě to. Poprvé jsem ji na sobě vyzkoušela v červnu tohoto roku a hned se přihlásila na kurz. Hned po první terapii jsem cítila, že se něco změnilo, jen jsem nevěděla přesně co. Kurz jsem dokončila v červenci. Access Bars bylo přesně to, co jsem potřebovala. Krásně to zapadlo do toho, co už jsem dělala – práce s tělem zvenku i zevnitř. Hlava je to, co nás ovládá. Access Bars byl odrazovým můstkem a doslova mi otočil život v tom, co dělám, a hlavně jak.

Jak byste přesně popsala Access Bars, co se konkrétně změní, když budu chodit na terapie pravidelně? V čem vidíte ten hlavní přínos?
Access Bars je součástí Access Consciousness – jak už překlad říká – přístup k vědomí. U každého se něco změní, něco se stane, jen ne každý si to dovolí, nebo je na to připraven. Náš pohled není stejný, máme jiné vnímání a jiný úhel pohledu, proto i Access Bars, je pro každého jiný. Změníme-li to, co máme v hlavě, změníme svou budoucnost. A na rozdíl od jiných metod nemusím řešit, co se stalo, jak se to stalo a děje se to samo. Mantrou je „Vše v mém životě ke mně přichází s lehkostí, radostí a slávou.“
Jak často je potřeba chodit na terapie?
Četnost terapií záleží na každém individuálně. Zpočátku je vhodné zopakovat tři do dvou měsíců a poté pokračovat podle toho, jak se člověk cítí. Já osobně si ji dopřávám jednou týdně, maximálně jednou za dva týdny.
Jsou vašimi klienty pouze ženy, nebo k vám chodí i muži?
Zatím ke mně na terapie chodí pouze ženy, ale já věžím, že i muži objeví kouzlo Access Bars. Já osobně mám tři syny a manžela. Kdyby to bylo možné, chodili by na to denně. 

Jak vy sama relaxujete?
Kromě Access Bars chodím ráda na masáž alespoň jednou za dva týdny. Ráda sportuji, s manželem a partou jezdíme na kole, na lyžích, na bruslích, běhám, mám ráda vycházky po staré Praze i výšlap na horách.
Jak budete letos trávit Vánoce?
Já osobně Vánoce miluju, mám ráda svíčky, světýlka a vánoční výzdobu. Každý rok 1. prosince si vyzdobím byt a moc ráda chodím vánočně osvětlenou Prahou. Nyní už vím, že mě šťastnou neudělá nikdo jiný než já, žádný úklid, 20 druhů cukroví, které já nepeču, protože mě to prostě nebaví.  A proto všem přeji krásné, klidné a pohodové Vánoce a dělejte jen to, co vás dělá šťastnou, nikdo jiný to za vás neudělá, užívejte si klidně u pohádek, jen když vy budete v pohodě, pak budou v pohodě i všichni okolo vás.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account