162

Horoskopy jsou mezi lidmi velmi oblíbené, i když mnozí tvrdí, že je vůbec nečtou a nevěří jim. Pro Ivanu Bednářovou se staly nedílnou součástí života a v posledních letech také oblastí podnikání. Vytvořila s kamarádkou e-shop s netradičními horoskopovými dárky.
Ivana vždy pracovala v oblasti marketingu, médií a komunikace, ale již od dětství jí bavila oblast zcela jiná. Jejím koníčkem se staly horoskopy. Vždy ji prý bavilo zkoumat, jakou má kdo povahu podle znamení. „Všechno jsem si testovala na rodině a přátelích a nejvíc jsem analyzovala sama sebe. Nakonec jsem zjistila, že mám nějaké stránky osobnosti, které nezměním, ani kdybych se postavila na hlavu,“ vzpomíná Ivana.
Za dobu, co se horoskopům věnuje, již velmi dobře ví, že se z něj člověk o sobě může dozvědět opravdu hodně. Výklad osobního horoskopu například zahrnuje informace o tom jaké má daný člověk silné a slabé stránky, jaký je v citové oblasti, jak přistupuje k penězům, je-li spíš extrovert, nebo introvert apod. „Pak jsou další metody astrologie, které třeba mohou říci, co se nám bude dít v budoucnosti a v jakých oblastech nás mohou čekat problémy, ale neznamená to, že by nám astrolog řekl, kdy budeme mít svatbu, kdy nás čeká rozvod nebo kdy zemřeme. My máme svůj život ve svých rukou a astrologie nám spíš napovídá a pomáhá si některé věci ujasnit,“ upřesňuje.
Od osobních horoskopů k e-shopu
Existují různé metody výkladu, Ivana nabízí osobní horoskop formou textu. „Každý astrolog má svou metodu, takže se dá říct, že výklad se bude vždycky lišit podle toho, kdo jej vypracuje. Základní informace by se ale lišit neměly. Člověk pak dostane kolem 15 stránek textu zahrnující popis jeho charakteru, důležitých životních oblastí, partnerství a kariéry.“ Osobní výklad je však jen částí toho, čemu se Ivana věnuje. S nejlepší kamarádkou Lenkou vytvořila e-shop, kde si lidé mohou vybrat dárky podle znamení horoskopu, jako jsou například přáníčka, placky, náramky z léčivých kamenů a další. Výrobky samy vymýšlí i vyrábí, Ivaninou doménou jsou texty, grafiku vytváří Lenka. Prvním a asi nejdůležitějším výrobkem jsou však Partnerské horoskopové karty. „Rozhodly jsme se vytvořit něco, co nikde na světě není, nebo jsme to zatím nikde neviděly. Když totiž někomu řeknu, že se zajímám o znamení, tak první otázka většinou je, zda umím zjistit, jestli se k sobě s partnerem hodí. Tak jsem si řekla, že to sepíšu. A vznikl z toho balíček 35 karet a knížečky ve 12 variantách pro každé znamení,“ vysvětluje Ivana.

Nabízí se otázka, jak to vlastně funguje a co se vůbec z karet dozvíme? „Fungují tak, že kdyby sis vybrala třeba svoje znamení Blíženců, tak tam najdeš kombinace svého znamení se všemi dalšími, plus rozdělení i na muže a ženy včetně rad, co bys měla dělat ve vztahu a upozornění, kde to taky může skřípat. V knížečce o 65 stránkách jsou pak texty podrobnější než na kartách, je tam charakteristika toho znamení a také tipy, jak s kartami pracovat. Fungují i na další vztahy třeba v rodině, v práci nebo mezi přáteli. Tak odpadá argument, že když mám doma jednoho partnera, tak využiju jenom jednu kartu z celého balíčku.“
Spolupráce a přátelství přes oceán
Své stránky holky nazvaly Avanela, stránky proto, že se nejedná jen o e-shop s dárky podle znamení, ale zároveň i blog o astrologii. Jejich výrobky si můžete prohlédnout i na různých jarmarcích a festivalech a v pražské kavárně Vlna. Nově Ivana začíná také s přednáškami o horoskopech a plánuje rovněž podcasty.
Ještě jsme nezmínily jednu důležitou věc, spolupráce Ivany a Lenky funguje přes oceán. Lenka totiž žije již několik let v Kanadě. Jak tedy někoho napadne vytvořit takovouto spolupráci na dálku a dá se to zvládnout i s časovým posunem? „Myšlenka na společný projekt vznikla, když jsem se v únoru 2018 léčila s komplikovaným zánětem dutin, ležela jsem v posteli a měla čas přemýšlet. Psala jsem si s Lenkou a řekly jsme si, že celý život vlastně toužíme dělat něco spolu, tak proč se konečně nerozhoupat a nejít do toho. A ještě jeden impulz jsme zažily dva roky předtím v roce 2016, kdy jsem za Lenkou přiletěla do Kanady, kde už žije sedm let. Tam je totiž v obchodech spousta krásných výrobků, jako jsou různá přáníčka, diáře, penály apod., které mají hezké a duchovní texty. Lenka mi je vždycky posílala k narozeninám nebo k Vánocům a já jsem si říkala, že je škoda, že je tady toho málo. Tak jsme si řekly, že vytvoříme dárky s designem, který se nám líbí, a s texty, které podle nás tomu dávají přidanou hodnotu,“ přibližuje Ivana myšlenku zrodu jejich značky. „Když jsme měly jasno v tom, čemu se chceme věnovat, začaly jsme uvažovat nad názvem. Nakonec zvítězila přesmyčka našich jmen Ivana a Lenka. Když se z mého jména odebere „i“, z Lenčina jména „k“ a zbylá písmena se přehází, vznikne Avanela.“
Plány a přání do budoucna
Časový posun holky také zvládají dobře a dá se říci, že díky němu Avanela nikdy nespí. Navíc nyní rozjíždí prodej výrobků také v Kanadě. “Jsme obě zvědavé a natěšené, jak se to bude vyvíjet,” usmívá se Ivana.  
Největším přáním obou je, aby se lidem jejich věci líbily, dělaly jim radost a třeba i pomohly v seberozvoji. „Také bych chtěla, aby se nám podařilo vyvrátit některé mýty, které o horoskopech kolují. A v neposlední řadě by se mi líbilo změnit pohled lidí obecně na astrologii, aby nebyla vnímaná jako šarlatánská pavěda plná nesmyslů, ale jako nástroj sebepoznání stejně jako různé odnože a metody psychologie a psychoterapie,“ dodává Ivana, která zároveň zůstává tak trochu i u své původní profese a zajímá se i nadále o marketing a nové trendy. Všechny znalosti pak využije i při tvoření značky Avanela, která je její srdcovou záležitostí. „Ráda ale také čtu, cestuju, poznávám a vzdělávám se. Jsem od přírody hodně zvědavá a dost ukecaná, takže všechny aktivity se pak od toho odvíjejí.“
Foto: archiv Ivany Bednářové

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account