Každé setkání s Lenkou Spurnou je pro mě hodně inspirativní. Nevím, jak to dělá, ale dokáže mi vždy dodat energii a chuť věci jen tak nevzdávat. Už po druhém setkání s ní jsem byla překvapená, co všechno Lenka zná a čím se zabývá. Její životní příběh mě velmi zaujal.
Jako dítě chtěla vést velkou firmu. Její inspirací byl tatínek, který měl senzační práci. S nostalgií vzpomíná na fotku, kdy sedí za jeho pracovním stolem s telefonem v ruce. Od té doby měla Lenka jasno, chtěla v životě dělat ekonomiku a management. Říká o sobě, že je takový ten organizačně vedoucí typ. Vystudovala 3 vysoké školy, ale zjistila, že jsou věci, které nás škola zkrátka nenaučí. Třeba rozhodovací stromy, jak vést porady, prostě věci, které se dají opravdu efektivně použít v praxi.


Nikdy nevíme, kam nás život zavede
Občas v životě ale dojde ke zlomu, který naprosto otočí směr naší životní cesty. A přesně to se Lence stalo, ve chvíli, kdy byla v práci velmi rychle povýšena, a poté také velmi rychle a nečekaně sesazena z pozice ředitelky. Její profesní úspěchy a skvělé vedení neunesla milenka ředitele, jak Lenka přiznává. Po dlouhém obviňování sebe sama zjistila, že se jí to vlastně vůbec netýkalo a za nic se vinit nemusí. Po nějaké době v této situaci šla na banální operaci očí, které se jí však vůbec nehojily a díky tomu se zjistilo, že Lenka trpí depresemi.

„Mohla ze mě být manažerka v nadnárodní společnosti. Chodily mi nabídky z velkých firem, ale v tu chvíli jsem se potýkala s depresemi. Pak už jsem se k tomu nechtěla vrátit.“

Lenka věří, že člověk začne hledat novou cestu až tehdy, kdy je mu nejhůř. Bohužel je často už trochu pozdě a podepíše se to na zdraví. Doteď bojuje s únavou, naštěstí výkyvy nálad už odešly. Zpětně se na celou situaci dívá pozitivně. Oceňuje, že se k ní dostaly ty pravé informace, sice možná později, ale dostaly. Říká si, že člověk musí projít peklem, aby shořel a začal znovu, jako fénix z popela.

„Dřív jsem se třeba 14 dní připravovala na kávu s kamarádkou, protože jsem byla pořád jen unavená. Když si na to dnes vzpomenu, musím se smát sama sobě. Neměla jsem žádný čas na regeneraci, relax, sport nebo muže, natož na kamarády. Tehdy jsem nad tím vůbec nepřemýšlela a ignorovala jsem ty výstražné trojúhelníky. Byla to pořád práce od rána do noci a nic jiného.“

Díky všem událostem Lenka změnila celý svůj život. Teď se věnuje osobnímu rozvoji a trénování mysli. Chce být šťastná a dosáhnout cílů, které si dá. Je spoustu cest, jak k tomu dojít a Lenka není typickým zastáncem duchovního přístupu. Trénování mysli je podle ní pro moderní ženu snáze uchopitelné.

„Máme dneska jinou roli a nedokážeme se asi smířit s těmi starými tradicemi, nemusíme to uchopovat jen tím duchovním způsobem. Je to něco mezi dámským a pánským principem, je to hodně moderní přístup.“


Nová cesta není nikdy jednoduchá
Lenka začala pracovat sama na sebe, pořádá semináře o lásce a o plnění snů, píše články. Sdílí svůj příběh, aby pomohla ostatním ženám předejít tomu, co potkalo ji. Avšak i přes to, že byla díky rodině finančně zajištěná, potýkala se s problémy, které musela řešit. Nechtěla být na nikom závislá a také chtěla dokázat, že to i přes všechny životní peripetie zvládne.

„Když mi lidé v určitém období přestali platit faktury, šla jsme na EFT. Tam jsem zjistila, že jedu hodně tím mužským principem, tj. kopat do systému, až z něj něco vypadne. Ženský princip je nechat věci plynout. Pochopila jsem to, začala aplikovat a najednou jsem už nikdy problém s platbami neměla.“

Lenka také ženám pomáhá uvědomit si důsledky odklonění se sama od sebe. Zastává názor, že věci nemusíme nechat jen na vesmíru, protože máme i muže. Když děláme všechno my ženy, jsou pak podle ní muži víc líní a často také nevděční.

„Hraní her ve vztazích je hrozně nepřirozené. Je důležité být konzistentní, abychom předešly emočním výkyvům ve vztazích. Musíme chlapům říct vše upřímně, nevyplatí se nic naznačovat. Musíme mluvit plánovací, přímou a jasnou řečí, aby nám rozuměli.“

Velmi mě zaujalo, když Lenka mluvila o talismanech, které používá. Vysvětlovala, že jsou velmi důležité, že se nejedná o žádnou magii. Je to jen zaměření své energie a pozornosti. Talismany nám pomáhají udržet se na cestě za svým cílem a vytrvat. Vždy nám připomenou náš sen.

“Jestli je člověk šťastný nebo ne, je věc každého. Ty druhého nikdy šťastným neuděláš, pokud sám šťastný být nechce.”

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account