Populární muzikálový zpěvák Marian Vojtko má, jak se tak říká, zlato v hrdle a rozhodl se trochu ho propůjčit i všem ženám. Zlato je totiž obsaženo v nové kosmetické řadě, kterou v době, kdy byla omezena či uzavřena kultura, vytvořil. Čemu dalšímu se začal věnovat a jak se těší na Fantoma opery, který se vrací na divadelní prkna? Jen čtěte dál a dozvíte se i spoustu dalších zajímavostí.

Jak vlastně zpěváka napadne vytvořit kosmetickou řadu pro ženy? Pro Mariana byl určitou inspirací jeho početný fanklub. A jelikož v něm mužů příliš nenajdete, rozhodl se své obdivovatelky potěšit něčím novým. „Mám dost příznivkyň, které jsou se mnou už mnoho let a v podstatě se mnou i stárnou. Tak jsem se jednou kouknul do zrcadla a řekl si, že by se mnou mohly zase omládnout. Spojil jsem se tedy s pár přáteli a vymysleli jsme si, že v té krizi, kdy kultura stojí a není co dělat, tak pro ně uděláme kosmetiku, která by je omlazovala,″ přibližuje Marian zrod Mariano Cosmetics. Postupně vzniklo pět produktů, které tvoří základ v péči o pleť – čisticí pěna, denní a noční krém, oční gel a hyaluronové sérum. „Myslím, že testovací dámy, kterým jsem to dal, byly spokojené a mám dobré ohlasy, takže doufám, že to bude fungovat,″ dodává.

Přírodní kosmetika Mariano, jejíž kmotrou se stala Monika Absolonová, je určena především pro ženy 35+ a byla vyvinuta pod dohledem Státního zdravotního ústavu v Praze. „Vše máme zkontrolováno, takže se není čeho bát, všechno máme pod kontrolou. A teď už jen, aby jim to dělalo dobře na pleť.″

Jak kosmetika vznikala?

Musím říct, že u skoro všech procesů jsem byl, takže když se to všechno míchalo a “vařilo”. A už se mě ptali, jaké je vlastně to know-how. Myslím, že tohle složení na trhu moc nefiguruje a také můžu říct, že know-how je, že jsem při tom, když se to míchalo, zpíval, takže je tam trošku alikvótní efekt, ty frekvence v tom jsou, takže to bude dobré i na tu pleť. Denní krém obsahuje kaviár a zlatý prach. Někdy říkají, že mám zlato v hrdle, tak jsme to tak trošku pojali, že dáme zlato i do krému. Také mi bylo řečeno, že zlatý prach zaceluje vrásky, vyplňuje je. Noční krém je trochu mastnější a obsahuje pouze kaviár, aby to na noc nebylo tak těžké.

Plánujete do budoucna nějaké rozšíření o další produkty, například parfém?

Parfém určitě, už o něm jednám, protože to byl vždycky můj sen mít svůj parfém, nebo pro ty dámy. Nevím ještě, jestli uděláme unisex vůni, nebo jen dámskou, protože dámy mám rád a mám to v takovém pojetí, že do divadla na mě chodí ve větší míře dámy než pánové. Tak jsem si říkal, aby se mnou měly i tu vůni. Také jsem přemýšlel, že by bylo dobré něco na intimní hygienu a možná suchý olej. Na to je ale dost času, teď máme tenhle základ a potřebujeme, aby se značka dostala do povědomí a produkty mezi lidi.

Váš obličej dostává docela zabrat různým líčením. Jak se o sebe staráte? Vyzkoušel jste třeba i novou pánskou kosmetiku Koolman?

My máme s Koolmanem společného dodavatele, ty krémy jsou podobné, takže na základě toho, že mi kluci z Koolmana nabídli spolupráci a ozkoušel jsem ty jejich produkty, které mi vyhovovaly, byly kvalitní, na základě toho jsme se dali dohromady a požádal jsem je, jestli by neudělali něco pro mě, ale se zaměřením na ženy. Myslím, že tahle spolupráce dopadla dobře, připravovali jsme to spolu, byl jsem u veškerého míchání, zkoušel jsem produkty v divadle, jak odličovací pěnu, která je vynikající po představení, tak ty výživné krémy, oční gely. Já tedy osobně nepoužívám ještě hyaluronové sérum, nepotřebuji to :), ale už asi začnu, ale řekl bych, že nejvíc využiju ty krémy a odličovací pěnu, která je suprová. Takže tohle vše můžu doporučit. Jinak ta kyselina hyaluronová obsahuje více molekul, protože na trhu jsou zpravidla jednomolekulární kyseliny hyaluronové a my už máme dvoumolekulární, takže je lepší, jde vlastně až do druhého epitelu kůže. Teď jsem to řekl jako ostřílený kosmetik 😀

Co pro Vás znamená ženská krása, jak byste ji definoval?

No, já jsem trošku zatížený na blondýny, takže se otočím v podstatě za každou blondýnkou. Ale ženská krása? Osobně mám rád ženy zezadu, takže když vidím chůzi a to ženské pozadí, to mám většinou víc rád než to popředí. Ženská krása jsou podle mě dlouhý nohy a takové to fluidum, co žena vyzařuje. Žena nemusí být úplně největší krasavice na světě, ale prostě když má to, jak se říká o mě na jevišti, že mám charisma, tak ta ženská musí mít taky nějaké takové vyzařování, které mě prostě trochu dostane. A vidím, že má osobnost a není taková, že bych jí řekl tady si sedni a seď a ona tam zůstane. Takže mně se líbí ženské, které mi oponují, to mám rád, protože jsem zvyklý na to, že každá mi podlehne, že jo 😀 Proto mám rád takovou tu osobnostní krásu, ta je pro mě nejvíc.

Aby toho nebylo málo, začal jste i malovat? Jaké motivy u Vás převažují?

Začal jsem malovat a s lektorkou Markétou Grimaux jsme tak nějak řešili co. Nejdřív mi připravila jako první obraz geparda a ten je do dneška jenom rozmalovaný a už ho asi nikdy nedokončím, protože nejsem moc malíř na realismus. Ty tečky tam, nevím, kolik stovek je jich na gepardovi, ty asi nedám. Pak jsme se tedy domluvili, že expresionismus pro mě bude vynikající, protože tam si můžete dovolit, co chcete. Takže krajinky a kytky, kytky mě baví a většinou maluju špachtlí. Když máte totiž něco namalovat špachtlí, tak si můžete vymyslet opravdu cokoliv. A i podle předlohy ten lístek nemusí být tak úplně, jak tam je. Můžete si vymýšlet a já si vymýšlím a docela to vypadá i dobře, takže zatím jsem spokojený, ale vlastně ty květiny mě baví víc, tam se víc vyžiju.

Chystá se i nějaká výstava?

Výstava bude, ale teď potřebuju ještě namalovat nějakých osm obrazů, ale nemám čas, zkoušíme pořád v divadle, ještě můžeme a musíme dohnat tu krizi, co byla minulý rok. Takže teď trochu stagnuju, ale myslím, že někdy na jaře těch osm obrazů už dotáhnu, protože potřebuju mít alespoň 20 kusů, aby to mělo smysl. Na jaře tedy udělám nějakou takovou flower výstavu.

Co máte ještě ve svém portfoliu činností?

Ještě mám golfové zážitky, protože miluju golf a mám kamarády, kteří mají tyhle věci k dispozici, takže ti mě donutili, abych byl taky golfista. Hlavně v létě je to super, protože si vyčistíte hlavu. Pak chodím na ryby, ale to je takové, že se tam neunavíte, jenom sedíte a já tam tak trochu přemýšlím. Ale říkal jsem si, že když budu chodit na ryby, tak si vezmu plátno a budu malovat tu krajinu, protože když čekáte na rybu, čekáte třeba 2-3 hoďky a nic, takže tam vlastně vyplním čas. Nevím, co by mě ještě bavilo. Létat se bojím, jsem stydlivý, tak už asi nic 🙂

„Při míchání krémů jsem zpíval a je to na nich znát.“

Na divadelní prkna se vrací Fantom opery. Jak se těšíte?

Těším se, ale teď je bohužel situace, že jsou omezení a nevíme, co bude. Fantom je muzikál, který je u mě na prvním místě, i v celosvětovém měřítku. Je to muzika, která prostě chytí za srdce a já jako představitel Fantoma jsem se vždycky ptal holek, koho by si vybraly, jestli toho Raoula, který je vévoda, takový načančaný, nebo mě? “Tebe, Mariane, protože jsi zvíře,” říkají. Každá by si vybrala mě, no to nechápu, já takový ošklivec. On takový ulízanec a já takový ošklivec 😀 Takže těším se na to strašně. O to méně se ale těším na ty masky, protože teď jsme byli na odlívání, to vám nalijí na hlavu silikon a dvě hodiny sedíte, pak vám na to dají ještě sádru. No to je strašný, ale zase konečný efekt stojí za to. Pak přichází fáze nalíčení a odlíčení, to trvá asi hodinu, takže s tím nejsem moc kamarád. Ale když už jsem na jevišti, pak mi to nevadí. Já kvůli líčení teda první přicházím a poslední odcházím, takže všichni už jsou na pivu a já se ještě odličuju, to je nefér.
(Rozhovor vznikal krátce před premiérou Fantoma opery, v současné době byla všechny přestavení přesunuta na jaro z důvodu epidemiologické situace – pozn. red.)

Možná zkusit vyrazit na pivo v té masce.

Anebo. Ale to by mi ho možná dali zadarmo, protože by se lekli 🙂

Na jaká představení byste ještě čtenáře a čtenářky pozval?

Určitě bych je pozval do divadla Broadway, kde teď byl obnoven muzikál Kat Mydlář, pak hraju ještě v Kleopatře a Muži se železnou maskou, krásné muzikály, všechno od Michala Davida. A ještě je tu světový muzikál Tarzan od Phila Collinse v divadle Hybernia, kde hraju velkého opičáka Kerchaka.

Původně jste operní zpěvák. Chybí Vám opera a chystáte nějaké projekty i v této oblasti?

Chybí, ale mám vystoupení i s operními pěvkyněmi, tam dávám ale takový lehčí žánr, protože operu musíte opravdu zkoušet a cvičit denně a mít hlasovou hygienu a tak dále, což v muzikálovém světě až tak moc ne. I když Fantom je spíš už k opeře, ale musíte tam mít hlasovou techniku, bez toho byste to nezazpívali. Ale ta opera, já ji ještě úplně nezavrhnul a vždycky mám i takový lehčí operní repertoár, jako jsou italské canzonety nebo takové komerčnější věci typu Con te partiró a podobné, to zařazuji do repertoáru na koncertech. A doufejme, že někdy udělám celý koncert operní, když si řeknu, že teď začnu cvičit. Všechny bych chtěl ale pozvat na úžasné koncerty se seskupením 4 Tenoři, které je takový muzikálovo-popový crossover.

Blíží se Vánoce, jak se těšíte? Máte už nakoupené dárky, nebo je řešíte na poslední chvíli?

Dárky nemám na poslední chvíli, vždy dopředu trošku přemýšlím, i když samozřejmě pár dárků na poslední chvíli taky nechávám. Kupuji je vždycky pro mámu, ségru, přítelkyni, neteř, jedině tatínek je takový zástupce mužského pokolení. Takže zpravidla nakoupím nějaké kabelky, ale tenhle rok jsem vymyslel úžasné dárkové boxy s pěti a se třemi kusy produktů, takže dostanou ode mě mé kosmetické boxy 🙂

Chystáte se i za rodinou na Slovensko? Během různých omezení bylo asi dost těžké se s nimi vídat.

Uvidím, jak to bude, protože Slovensko je teď v lockdownu, takže samozřejmě nechci ohrozit rodiče. Doporučil jsem jim, ať sedí doma a raději nikam nechodí. Máma je hodně věřící a chodí skoro denně do kostela, takže už i to jsem jí zakázal, chuděrka, už může jenom do obchodu a domů. Ale říkám si, že ty Vánoce by mohly vyjít a užijeme si je společně. Na to se těším strašně, protože ty tradice, jak máme s rodiči, jsou úžasný, a jídlo, co vaří moje máma, tady nikde nenajdu. Takže těším se moc a zase pak ztloustnu pár kilo a pak mě čeká trenér, na to se teda netěším.

Foto: archiv Mariana Vojtka

Tagy:
4 Komentářů
  1. Irča Holčáková 2 roky ago

    Už se těším, až kosmetiku vyzkouším 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account