Že to nejde? Eva Havelková vám dokáže opak. Chce to ale pečlivý plán a disciplínu.
Fitness trenérky Evy Havelkové, autorky projektu Fitness Miláčci, jste se tentokrát ptaly, jak to řešit se cvičením a jídlem v situacích, kdy cestujete, běháte po schůzkách, navštěvujete přátele, jste pozvaná na svatbu, večírek a další akce. Jak se na nich stravuje ona sama? Nosí si jídlo s sebou, a pokud ne, z čeho si vybírá třeba na benzinách, kde je nabídka jídel hodně omezená? Co a proč si Eva objednává v restauraci a co si dá, když ji pozve přítel na večeři a ona ho nechce zarmoutit talířem salátových listů? Ano, hřešit ve výjimečné dny je dovoleno, ale nezdá se vám, že někdy je těch výjimečných dnů v týdnu hned několik a jsou to právě ony, co nakonec ruinují vaše úsilí? Navíc když se tak stane jeden den, druhý máte výčitky, tudíž tendenci dát si něco nezdravého a i chuť na cvičení je výrazně menší.

Tady je návod, jak to změnit.

Odpověď Evy Havelkové:
Základem všeho je mít svůj cíl, který vás motivuje ve vašem snažení. Pro mě to jsou momentálně soutěže v Bikini Fitness, pro někoho to může být termín dovolené, důležité setkání, večírek. Klientkám radím nastavit si cíl tak, aby jim opravdu záleželo na tom, že ho do daného data splní a nemohly na tím jen tak mávnout rukou, když se to nepodaří. Potom je mnohem jednodušší přestat hledat výmluvy, proč to či ono nejde, proč nelze na oslavě odmítnout a tak podobně. Pokud něco chcete, musíte začít hledat cesty, jak to jde.

Nedávno jsem byla na svatbě, dokonce za družičku, a alkoholu ani koláčků jsem se nedotkla. Jídlo jsem měla připravené na celý den v krabičkách, na které jsem si pořídila speciální chladící tašku. Pokud chcete něčeho dosáhnout, musíte pro to udělat maximum – tohle je moje maximum. Ale pojďme si říct, co dělat, pokud si například vaše připravené jídlo zapomenete doma (to, že jste si ho nepřipravily, není možné, že?

Výběr vhodných potravin na pochůzkách městem – novinové stánky nebo při cestování – na benzinových pumpách – je minimální. Někde možná objevíte nesolené a nepražené oříšky, na benzině při velkém štěstí i kvalitní šunku nebo sušené maso. Lepší je však udělat si čas a zastavit se v obchodě, abyste si mohla pořídit například cottage cheese jako zdroj bílkovin a rýžové chleby coby sacharidy. Určitě zde najdete také větší výběr oříšků. To by jako svačina mělo stačit.

Když se zastavíte na jídlo v restauraci, vybírejte si primárně maso a zeleninu, jako přílohu pak rýži nebo pečené brambory. Vyhýbala bych se určitě pečivu (nejen bílému), hlavně pokud máte tendenci spořádat ho ještě před přinesením jídla celý košík. Také těstoviny nebo smetanová rizota nebývají v restauracích dobrá volba. Na pití, chodíte-li po schůzkách, mně osobně zcela stačí voda s citrónem. Vyzkoušet můžete různé druhy čajů, výjimečně pak sáhněte po light produktech. Pokud mě přítel pozve na večeři, dávám si většinou steak ze svíčkové nebo rybu a jako přílohu grilovanou zeleninu. Obejdu se bez vína, jak píšu na začátku, všechno záleží na cílech, jaké máte, jak si je nastavíte a kolik jste ochotná pro ně udělat a obětovat.

Pokud nemám blízko posilovnu, existuje spousta méně či více náročných cviků s vahou vlastního těla, které se dají dělat úplně kdekoliv. Já mám navíc k dispozici vlastní TRX závěsný systém, který se dá přivázat na nejbližší strom nebo zavřít do dveří. Na něm se dá procvičit prakticky vše. Těžké tréninky s velkými vahami v posilovně vám to ale vynahradit nemůže.
Eva Havelkovou najdete na sociální sítí Facebook. Se svým partnerem Jakubem je autorkou projektu FitnessMiláčci – www.facebook.com/fitnessmilacci.

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account