Omlazení a detoxikace těla: Přínosy čerstvých šťáv a UGO očisty”

Na zeleninových a ovocných šťávách si nejen pochutnáte, ale ještě očistíte a posílíte své tělo, zlepšíte své zažívání i psychiku, omládnete a bude se vám i lépe usínat.

Dopřejete-li tělu několik dní bez zátěže, vyřadíte těžká jídla a nevhodné potraviny, které nahradíte čerstvými šťávami plné vitamínů, minerálů a enzymů, jako byste mu dali pár dní dovolené na regeneraci. Očista pomáhá navodit rovnováhu těla i mysli, odstranit odumřelé buňky, regenerovat celé tělo i hlavní detoxikační orgány, tedy játra, ledviny a zažívací trakt. To má pak vliv na další očistné procesy v těle, ať už jde o krev, lymfatický systém či plíce. Zvýší se tak celkově naše imunita, získáme více energie, zlepší se i trávení.

Také psychicky se budeme cítit lépe, budeme méně podléhat stresu a kvalitnější bude i náš spánek. Při očistě dochází k regulaci hladiny krevního cukru a celkovému omlazení buněk. I vaše pleť se projasnění a vy celkově prokouknete, zkrátka rozkvetete. Možná máte svou vlastní zkušenost, možná vás už dříve také překvapila vaše kamarádka či známá, která během krátké doby jakoby omládla. A jak to dokázala? „Pila jsem čerstvé šťávy a bylinkové čaje,“ řekla mi kolegyně, která očistu vyzkoušela.
Nemáte čas na přípravu? Šetrně ošetřené UGO šťávy si zachovají živiny a vydrží až měsíc
Šťávy si můžete snadno připravovat doma z čerstvého ovoce a zeleniny, pokud však tuto možnost zrovna nemáte, lze využít čerstvé UGO šťávy, které zabalíte i do kabelky a můžete je mít po ruce snadno i v práci, na cestách či kdekoli jinde.

Šťávy jsou zpracovávány tak, aby byly zachovány veškeré blahodárné živiny. Lahvičky se šťávou jsou ošetřeny vysokým tlakem, tzv. paskalizací, což je šetrný způsob, jak zachovat potraviny nutričně hodnotné po dobu i několika týdnů. UGO šťávy vám tak v ledničce vydrží až měsíc.

Pestrou nabídku čerstvých šťáv z ovoce a zeleniny je možné ochutnat přímo v UGO barech nebo si je koupit v menších i větších lahvičkách v kavárnách, restauracích a obchodech se zdravou výživou.
Pochutnat si můžete i na čerstvých UGO koktejlech, salátech a polévkách
Kdo UGO bar navštívil, ví, že nabídka šťáv, koktejlů i v kombinaci s jogurtem je opravdu široká a uspokojí jakýkoli mlsný jazýček. Ochutnat však můžete i zdravá a lahodná UGO jídla. I rychlé občerstvení totiž může být zdravé. Přesvědčit se můžete v UGO Salatériích, kde vám přímo před vámi připraví vynikající saláty z čerstvých surovin. Vedle stálé nabídky je vždy k dispozici i sezónní receptura vhodná na konkrétní období.

„Saláty UGO mám moc ráda, nikdy mě nezklamou. Chutě jsou vždy vyladěné a požitek z konzumace stojí za to,“ říká Petra, která je už stálou zákaznicí a ráda se sem vrací. A já mohu její zkušenosti jen potvrdit. Všechny saláty, které jsem od UGO jedla, byla naprostá harmonie chutí i barev. „Člověk se přitom dostatečně nasytí, ale necítí se těžce, unaveně, jako po omáčce s knedlíkem,“ směje se Petra. „Naopak jste plní energie a cítíte se svěže,“ dodává.

V nabídce na každý den jsou také poctivé čerstvé polévky, které vás zahřejí a přijdou k chuti i zimomřivým tipům, jež to ocení zvláště v blížících se podzimních měsících. Pochutnat si tak můžete například na čočkové polévce, hráškovém či špenátovém krému, na polévce z červené čočky a papriky a mnoha dalších variantách.

V teplých letních měsících je pak v nabídce například i lahodná zmrzlina a ledová tříšť z čerstvého ovoce podle vlastních UGO receptur.

Vyzkoušet můžete pravidelnou jarní a podzimní UGO Očistu
Na jaře a na podzim můžete také využít i nutričními odborníky speciálně připravený devítidenní program UGO Očista, který se skládá ze tří dnů čistého pití šťáv, které si vždy ráno vyzvednete na vámi zvoleném Freshbaru nebo v UGO Salaterii. A tří dnů před a po šťávách, kdy je vám doporučen i konkrétní lehký jídelníček na podporu čistění. Dozvíte se, jaké potraviny je v těchto šesti dnech vhodné konzumovat a jaké raději zcela vynechat, pokud chcete, aby vaše očista byla co nejdůkladnější.

Jarní očistu jsme vyzkoušely na vlastní kůži a připravovanou podzimní očistu tedy můžeme vřele doporučit. Rozhodně si ji ani tentokrát nenecháme ujít. Nejlépe je totiž opakovat tyto očistné procesy vždy na jaře a na podzim, kdy připravujeme tělo na změnu ročního období a podpoříme tak svou imunitu pravidelně po zimě a před zimou, kdy je naše tělo vystaveno velké zátěži a změnám a často i nedostatku čerstvých živých potravin.

Jarní očista se osvědčila, podzimní se chystá
Dobré zkušenosti z jarní očisty má například Věra: „Každé ráno jsem si šťávy vyzvedla a přestože osobně zeleninu příliš nemusím, byla jsem spokojená. Přiznávám, že šťávy z ovoce mi chutnaly více, rozhodně jsem si vždy velmi pochutnala na dezertu.“ Tři dny pití šťáv se totiž skládají z šesti chodů, klasické snídaně, svačiny, oběda, svačiny, večeře a navíc ještě lahodného dezertu. „Držela jsem se doporučení ohledně jídelníčku i odpočinku a rozhodně mi to prospělo,“ uznává Věra.

UGO šťávy ocenila také Iveta, která si zeleninové šťávy pravidelně připravuje i sama doma, ale ve chvíli, kdy nemá možnost využít svůj odšťavovač, jí UGO šťávy velmi pomohly dodržovat zdravý jídelníček a pravidelnou detoxikaci. „Byla jsem moc ráda, když jsem šťávy UGO objevila. Jsou skladné, vejdou se i do kabelky, porce v lahvičce je tak akorát na napití a navíc jsou velmi dobré.“ Výběr různých druhů šťáv a kombinací vhodně zvolených směsí je pestrý a rozrostl se o další varianty, vybrat si tu svou oblíbenou chuť tak může opravdu každý.

Jak detoxikace probíhá?
Pokud chcete i vy podpořit svou imunitu, dodat tělu více energie, cítit se svěží a omládnout, můžete se spolu s námi přihlásit na podzimní UGO Očistu.
První tři tzv. „čisté dny“ jíte jen vhodné potraviny doporučené nutričními specialisty tohoto programu, kteří pro vás připravili i ideální jídelníček, kterým se můžete inspirovat, včetně dalších rad a doporučení, jež účinnost očisty podpoří. Další tři dny konzumujete pouze čerstvé UGO šťávy, které by neměly být studené, ale nejlépe v pokojové teplotě. Vedle šťáv se doporučuje vypít ještě litr až litr a půl čisté vody, jež může být ochucena citronem či bylinkami. Vhodné jsou i bylinné čaje, vynechat je však třeba slazené nápoje a kávu. Následují pak další tři „čisté dny,“ jako na začátku procesu.

Vaše očista bude účinnější, pokud na přechodnou dobu omezíte velkou fyzickou a psychickou zátěž, bujaré oslavy, dopřejete si dostatek spánku a odpočinku. Ideální jsou procházky přírodou, jóga, lehké protahovací cviky a dechová cvičení, které uvolňování toxinů z těla ještě podpoří. Dopřát si můžete i blahodárnou saunu, masáž či meditaci. Vynikající je také koupel s mořskou solí.

Nezní to lákavě?
Přihlásit se na UGO Očistu můžete už 4. září, doplní ji nově i meditace
Detoxikační program UGO Očista proběhne letos na podzim ve třech říjnových termínech (11. až 13. 10., 18. až 20. 10 a 25 až 27. 10.) a bude navíc rozšířen o zprávy a meditace na každý den prostřednictvím nové mobilní aplikace. Meditační programy, které ještě více podpoří detoxikaci, sestavil světově uznávaný odborník na zdravou výživu Deepak Chopra.
Na každé pobočce budou zákazníkům k dispozici školení ambasadoři a UGO Očista nabídne ještě vyladěnější chuťové kombinace. Přihlásit se do UGO Očisty můžete už od 4. září až do 2. října na stránkách www.ugoocista.cz.

Cena devítidenního uceleného programu je 1490 Kč. Za ni dostanete třídenní „tekutou stravu“ s termotaškou, ve které si zásoby na každý den budete odnášet, rady, tipy a jídelníček pro lehké „čisté dny“, konzultace výživové poradkyně po celou dobu programu a k tomu aplikaci plnou informací o UGO Očistě, motivačních rad a meditačních cvičení Deepaka Chopry. Pokud se v září zúčastníte chystané soutěže spolu s námi, můžete očistu i vyhrát. Tak zkuste štěstí.

Pusťte se do podzimní očisty společně s námi a napište nám pak o svých vlastních zkušenostech. Vaše tělo si dovolenou zaslouží a vy pak rozkvetete spolu s ním, budete lépe připravené na blížící se chladné měsíce a snadněji odoláte i případnému onemocnění. Zůstaňte zdravé, silné a veselé!

Máte také zkušenosti s detoxikací pomocí čerstvých šťáv? Podělte se o ně s námi!

Zdroj: Ivana Sýkorová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account