Zuzana Rybářová je novinářka a mediální konzultantka. S manželem Janem, fotografem a vítězem Czech Press Photo, založili společnost Amaze.cz, která nabízí kurzy fotografování pro všechny.

Dobrá rada od Zuzany Rybářové: Jak vypadat dobře na fotkách.

Dvě brady. Příliš velký nos. Tlusté ruce. Tlusté celé tělo, dvojitá brada a velký nos k tomu! To jsou přesně slova, kterými se většinou komentujeme, když se vidíme na fotkách. Tedy – některé. Já už ne. Prostě mi to sluší. Vždycky. Ne že bych byla bůhvíjaká kost. Jenom vím, jak se fotit. Manžel Jan před dvěma lety rozjel kurzy fotografování pro veřejnost a já účastníkům jeho celodenních fotoseancí stála modelem. Poprvé vyklepaná, se strnulým úsměvem, staticky jsem stála hodiny. A pak mi manžel večer ukázal několik mých skutečně hezkých snímků, které ten den pořídil. Spoustu víkendů jsem se – dostatečně motivovaná večerním prohlížením fotek všech účastníků kurzu, na kterých jsem byla hlavně já – učila jak zacházet s fotoaparátem a zkoušela finty, jak na fotkách vypadat dobře. Docílila jsem toho, že jakmile jsem zůstala svá, nic nehrála, povídala si s lidmi a tvářila se normálně, bylo skoro vyhráno. Pak už stačilo dodržet pár jednoduchých pravidel, o které se s vámi podělím a snad vám tím pomůžu, abyste se na své fotky už nikdy nedívala s odporem.

* Nikdy se nefoťte rovně jako na pasové fotky, vždy malinko otočte obličej stranou.

* Dbejte na to, aby vám na fotkách bylo vidět do ideálně rozzářených očí. Tohoto se dá docílit malou fintou: podíváte-li se lehce zasněně nahoru, oči budou větší a váš výraz bude tak nějak úchvatnější.

* Nestůjte úplně rovně, malinko se trupem vytočte, budete hubenější.

* Vyšponujte figuru a především zatlačte ramena dozadu. Není nic horšího než hrbatá, kulatá záda.

* A jedna opravdu důležitá: vybírejte si, stejně jako já, vyšší fotografy, než jste vy sama. Zabráníte tak velkým nosům i všem druhým a dalším bradám.

* Plus jedna od mého muže: Při fotografování portrétů je dobré hlídat si, aby fotograf nikdy nestál blízko vás – obličej by byl zdeformovaný. Zkrátka, přinuťte ho poodejít pár metrů a váš obličej si přiblížit zoomem. Vidíte to kouzlo? Hned to vypadá lépe!

Kurzy fotografování pro veřejnost najdete na www.amaze.cz

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account