Ať už s námi testujete pravidelně nebo jen jednou za čas, vždy vás po otestování čeká sepsání důkladného zhodnocení. Někdy to jde snáz, někdy zase trochu hůř. Pro všechny případy jsme vám připravily tento „tahák“ a menší nápovědu, jak recenzi napsat.
Všechny vaše recenze pečlivě čteme, ale když se zrovna nezadaří a recenzi něco chybí nebo je v ní naopak něco, co s produktem nesouvisí a nemělo by tam tedy být, musíme recenzi zamítnout.  
Mrkněte níže, jak má správná recenze vypadat (nebo taky nemá) a v případě nouze klidně postupujte podle tohoto „taháku“. Věříme, že se pomoc někdy může hodit a třeba vám někdy i ušetří trochu času. 
V recenzi není potřeba nás zdravit nebo děkovat za to, že jsme vás vybraly jako testerku. Začněte rovnou psát své hodnocení. 
Napište všechny výhody, které produkt má, například:

  vzhled produktu
  obal
  jestli má produkt návod (např. u elektronických produktů) a je vše srozumitelně vysvětlené
  jestli je produkt funkční a je jednoduchý na používání 
  pokud se jedná o knížku, pak hodnoťte, jakým jazykem je napsaná, zda se dobře čte, jestli vás autor např. něčím překvapil, jaké používá výrazy, zda jste se s příběhem ztotožnila, bavila se při čtení, jestli se vám líbil námět knížky atd.
  pokud hodnotíte kosmetický produkt, zaměřit se můžete například na jeho složení, účinky na pleti, vůni, balení, velikost, to, jestli vám produkt vyhovuje a nezpůsobil vám nějakou reakci na pleti atd.
  při recenzi na potraviny můžete zhodnotit nejen chuť a složení, strukturu, konzistenci, ale taky to, s čím se potravina dá dobře zkombinovat, jak ji připravit/upravit, aby byla ještě lepší 
  při recenzi na produkty do domácnosti můžete hodnotit jejich velikost (u mopů, žehlicích prken apod.), odolnost (jestli jsou kvalitně zpracované a z dobrého materiálu)
  při recenzi na oblečení hodnoťte kvalitu zpracování a materiálu, odpovídající velikost, střih

Napište všechny nevýhody a zápory produktu. Může to být například:

  vzhled
  cena
  velikost – příliš malý/velký produkt (např. u domácích spotřebičů)
  u elektronických spotřebičů absence návodu, krátký kabel pro nabíjení atd.
  u potravin nepřirozená chuť, přílišná sladkost/slanost, složení
  u knížek např. příliš mnoho/málo ilustrací, autorův výběr slovních spojení, téma knihy, námět atd.
  u kosmetiky složení, parfemace, u dekorativní kosmetiky pak např. malá pigmentace

Jak na správné fotky?

Pokud se rozhodnete k recenzi vložit i fotku, snažte se prosím, aby dodržela následující body:
*enzo* Dostatek světla. Dbejte na to, aby byla fotka vyfocená ideálně na denním světle a bez blesku. Pokud nemáte ideální světelné podmínky a fotíte večer, pak klidně použijte blesk.
*enzo* Ostrost. Snažte se, aby byla fotka ostrá. Na rozostřené fotce pak bohužel často nejde poznat, o jaký produkt se jedná.
*enzo* Logo, značka. Pokud se vám povede do záběru dostat i logo produktu, tím lépe.
*enzo* Celý produkt. Ideální je, pokud se vám na fotku vejde celý produkt. Samozřejmě si můžete s fotkami i pohrát a nafotit taky detaily produktu, v tomto případě prosím raději nahrajte fotky dvě namísto jedné.
Pokud píšete recenzi například na oblečení, nebojte se vyfotit produkt i na sobě. Košile nebo krásné šaty nevypadají na žádné ženě špatně, právě naopak. To samé platí třeba u dekorativní kosmetiky. Testujete rtěnku? Nebo oční stíny? Vyfoťte se a ukažte nám, jak vám to sluší.
A na závěr – pokud máte chuť a baví vás to, buďte klidně kreativní a nápaditá a vneste do fotky kousek sebe.  *heart*


0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account