Ve spolupráci s Velvyslanectvím USA, AMSP ČR a MINERVOU 21 jsme připravily výstavu fotografií podnikatelek z celé České republiky. Výstavu, která probíhala od druhé poloviny září 2016 v Americkém centru v Praze, doprovázela data z rozsáhlého průzkumu toho, jak to mají s podnikáním české ženy. Pro výstavu bylo vybráno 14 podnikavých žen nebo skupin – každá z jiného prostředí, každá měla za sebou jinou cestu a každá dělala něco úplně jiného. Všechny však měly společné to, že se rozhodly pustit do podnikání a vzít nejen pracovní život do vlastních rukou. Dokázaly, že když se chce, tak to jde, a jsou velkou inspirací pro ostatní ženy, které o podnikání uvažují. Chcete si fotografie prohlédnout naživo? Můžete! Od skončení výstavy jsou některé z nich vystaveny v naší pražské Pracovně ŽENY s.r.o.!

Autorka fotografií: Nicol Farell  
 
Duo Magnifique. Maminka s dcerou, které spolu podnikají v oblasti krásy. Maminka zkrášluje jako kadeřnice, dcera jako vizážistka. Zároveň se věnují i módnímu stylingu. 

 
Nicol Farell je autorkou všech vystavovaných fotografií. Fotí už přes deset let a inspiraci nachází především v lidech kolem sebe. Největší radost jí dělají emoce spokojených klientů, když jim předává hotové fotografie. 

 
Jana Hornová už od malička věděla, že nechce jen slepě kopírovat cesty, které si vybrali ostatní. Chtěla si zkrátka dělat věci podle sebe. Dnes bloguje o módě, cestování i autech a žije svůj sen. 

 
Elena Chmelová už přes deset let pomáhá lidem za pomoci Aura-Somy neboli léčení barvami. Příběh jejího podnikání začal, když zjistila, že má dar. Dar pomáhat s psychickými i fyzickými problémy lidem i zvířatům, zkátka všem, kteří to potřebují. 

 
Petra Kovandová pracovala jako zdravotní sestra, než se před dvaceti lety vrhla do podnikání. I přes všechny těžkosti, které podnikání přináší, vybudovala v Táboře pralinkárnu Bonbon a unikátní muzeum čokolády a marcipánu. 

 
Dagmar Krolová je vyučená šička, která podniká čtvrtým rokem jako švadlena. Velkému rozhodnutí jít do podnikání předcházela práce pro soukromníky a velkou firmu. Dnes by neměnila. 

 
Dita Lyner se věnuje kundalinní józe a prostřednictvím svého podnikání již čtrnáct let navrací lidem pocit štěstí, radost i zdraví. Společně s manželem navíc vede společnost BonaNatura, která dováží vysoce kvalitní bio výrobky, zejména kosmetiku.

 
Michaela Schneedorferová byla ještě před pár lety poštovní doručovatelkou. Pro podnikání se rozhodla ze zdravotních důvodu, když už pro ni práce na poště nebyla déle možná. Svého rozhodnutí nelituje, dnes je majitelkou prosperujícího obchůdku s kořením v pražských Nuslích, kam zákazníci míří nejen pro koření z pečlivě vybraných rodinných produkcí z celé republiky, ale i za milým povídáním s paní majitelkou, která je vždy ochotná poradit. 

 
Sweeter. Název značky, kterou rozjely tři kamarádky Ida Kupsová, Zuzana Janečková a Marcela Hájková jako alternativu k levné módě z Číny. Dnes nabízejí kvalitní, ručně pletené výrobky pro dospělé i děti. Podnik má zároveň i sociální rozměr, neboť dává pracovní příležitost ženám, pro které je pletení vášní a zároveň je pro ně těžké najít práci nebo přivýdělek.

 
Hana Šemíková je původem z Moravy. Do Prahy se vydala za studiem a později zde pracovala jako produkční. S mateřskou přišla velká touha po změně – začala péct poctivé domácí koláče podle tradičních rodinných receptů. Nejdříve je prodávala na internetu, v roce 2013 si otevřela kamenný obchod Simply good v pražském Karlíně.  

 
Petra Štamberková měla vždycky velkou vášeň pro ruční práce, nicméně jako bankovní úřednice na ně neměla moc času. Změna přišla s mateřskou dovolenou – Petra se začala naplno věnovat práci se dřevem.

 
Silvie Vilémová je zakladatelkou foodblogu LaCUKETA.cz, který je zaměřený na vegetariánství a veganství. K blogu si postupně přidala i e-shop se zdravými produkty, jenž v současné době rozšiřuje o kamenný obchod a bistro. 

 
Pavlína Zdeňková Kroužková je zakladatelkou Pracovny ŽENY s.r.o. v Táboře a také majitelkou dietologických center a solné jeskyně. Cestu podnikání si zvolila před třinácti lety a dnes už si neumí představit, že by to bylo jinak. 

 
Eva Čejková Vašková a Rostya Gordon Smith se spojily, protože obě věří tomu, že vzájemná ženská podpora je nejen při startu podnikání to nejdůležitější. Jejich projekty ŽENY s.r.o. a MINERVA 21 nabízejí ženám možnost sdílení zkušeností nebo vzdělávání. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account