Příležitosti pro ženy v Ostravě: Workshopy, spolupráce a inspirace v pracovně ŽEN s.r.o.

Máte svoje místo, kde čerpáte energii, kam chodíte odpočívat, kde vaší kreativitě je hej a vy se cítíte báječně? Čím dál tím častěji si všímám, že genius loci opravdu funguje a snažím se ty libé pocity z příjemných míst vnímat. Nejsou to jen lidi, u kterých můžeme energii čerpat, cítit se dobře, ale mohou to být i místa. A když se spojí člověk, který tu energii má a chce ji předávat dál a místo, které vás nabijí, je to absolutní výhra. Myslím si, a z reakcí našich žen, které opustily virtuální svět a přišly se na nás podívat, jsou takovými místy naše Pracovny ŽEN s.r.o.

Díky OFW jsem se dostaly i do naší ostravské. Po Bratislavě asi nejdál v ČR. A už teď říkám naplno, nebýt to tak daleko, do Pracovny Ostrava jezdím, kdy mohu. Původně jsme šly jen, jak se říká „namrkačku“, ale nakonec jsme v Pracovně strávily celé dopoledne a povídaly, plánovaly, uzavíraly spolupráce, vymyslely řadu projektů a vůbec se nám nechtělo pryč.
Duch místa intenzivně působil a mně to nedalo a Petru, ženu, která se rozhodla otevřít Pracovnu v Ostravě a už téměř rok ji plnit workshopy a propojovat ženy v Ostravě a okolí, vyzpovídat. Potvrzuji si, že tady spojení ženy a místa dokonale zafungovalo.

Peti, řekni, první impuls. Co tě vedlo k tomu založit Pracovnu?
Nějakou náhodou, nebo snad záměrem vyšší moci, jsem se ocitla 13. listopadu 2014 na akci s názvem „Žena a kariéra“ na VŠB. Byla to, jak jsem se později dozvěděla, první akce právě založené Minervy21. A tam byla i Eva. A řekla mi, že hledá někoho, kdo by otevřel Pracovnu v Ostravě. Takže jsem měla o čem přemýšlet.

A tohle místo, jak jsi ho našla?
Najít prostory bylo nejhorší. Neměly být drahé, ale měly být krásné. Naštěstí jsem kreativní člověk, takže když někam vejdu, hned vnímám, co by se s tím prostorem dalo podniknout. Navíc mojí dvorní poradkyní v zařizování Pracovny byla a je interiérová designérka ze studia Ulitadesign Jana Kellermannová, kterou znám z pořadu ČT1 Bydlení je hra a ta mi skvěle radila.Jen tři slovy o tvé Pracovně.
Spolupráce. Radost. Odměna.
Máš nějaké vize? Jak bys svou Pracovnu představila?
Moji cílovou skupinu tvoří ŽENA a její ZÁJMY. Je to místo osobních setkání, vzájemné podpory, předávání nebo naopak získávání nových informací.
Mou vizí je vytvořit coworkingový prostor pro ženy tzv. WOMAN POINT – místo reálných kontaktů, vzájemného propojování, zviditelnění se a také poradenství, jak se posunout v konkrétní oblasti zájmu.
A plány, co chystáš? Na co se můžeme těšit?
Snažím se organizovat akce, po kterých vznikne poptávka, nebo naopak oslovuji ženy, kterým by konkrétní lektor mohl být užitečný. Zvlášť začínající lektorky-ženy potřebují pomoc. Naše akce v červnu:
Seminář: JAK KOMUNIKOVAT S PARTNEREM 1.6.2016
Finance pro radost v Ostravě 8.6.2016
Pikantní seminář: SEXY ŽENA 24.6.2016
Aktuality z Pracovny v Ostravě najdete na jejím Facebooku.
A poslední. Trávíš tu dost času, prozraď… nejhezčí chvíle v Pracovně…
jsou, když mě někdo pochválí. Když slyším slova jako „Bylo to super, to je dobře, že jste „něco takového“ v Ostravě otevřela“.

Víme, že ženy mající společné nápady, toužící se setkávat, předávat si zkušenosti, jsou všude, nejen v Praze. Pracovny už se rozrůstají, vznikají nové, tak už si stačí jen vybrat tu svou. A to, že osobní setkání je tisíckrát efektivnější než na síti, jistě zažila každá z nás. Slovo dá slovo, zmíníte nápad, najdete stejně nadšeného, spojíte síly, schopnosti a vše do sebe začne zapadat jako skládačka.
Jste ženy z Ostravy a okolí? Přijďte se podívat, vyberte si workshop… nebo napište Petě, podělte se o své nápady v oblasti kreativity, podnikání, všeho, co vás baví a chcete znát. Místa je tu dost a chuti něco dělat ještě víc. A kontaktů přibývá.

P.S. V Ostravě se neztratíte. Peťa vám pošle skvělou mapku. Ani my se neztratily a vše jsme dokonale našly.

Zdroj: Petra Kubal

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account