Nadcházející novoluní s částečným zatměním Slunce posílí intelekt už ve čtvrtek 10. 6. Těšit se můžeme pár minut před jednou hodinou odpoledne a pod patronátem ho bude mít zvídavý Blíženec. Takže o komunikaci ve všech podobách nebude nouze. Také se přistihnete, že máte tendenci dělat mnoho věcí naráz a zesílí potřeba učit se novým věcem. Doslova nasávat informace. Před mnoha lety, když jsem se ještě aktivně věnovala práci v pohostinství, jsem získala přezdívku „tryskomyš“. Během novoluní se zatměním budou „tryskomyši“ skoro ze všech z nás. Užijte si rychlost, intenzitu i nabitou energii. 

Zvýraznění témat Blíženců za novoluní se zatměním

znameni blizencu- novoluni v blizencich

Částečné zatmění Slunce bude viditelné i u nás. To je skvělá zpráva, protože mnoho z nás už na takovou podívanou dlouho čekalo. Tím však budou zvýrazněna či rovnou podtržena témata Blíženců, spíše po citové a emoční stránce. Co je vlastně zatmění Slunce? Jde v podstatě spíš o náhodu. Měsíc a Slunce se v určitém úhlu překryjí a my je tak jsme schopni ze Země pozorovat. Při jakémkoliv zatmění Slunce musí být Luna v novu. Novoluní se zatmění tedy bude hlavně o komunikaci, vstřebávání informací, ale také již o zmíněné rychlosti, flexibilitě a akci. 

Kde si novoluní se zatměním nejvíce vychutnáme?

pozorovani zatmeni Slunce

Nejdelší podívanou bude mít západ republiky. Tam bude pozorovatelné (např. v Chebu) již od 11.36 hod. do 13.32 hod. Ve východní části to bude o něco kratší. Třeba Brno může pozorovat od 11.50 hod. do 13.34 hod. V průměru bude vrcholná fáze částečného zatmění Slunce nejlépe viditelná kolem 12.37 hod. ze všech koutů naší země. Postupně tedy půjde od západu na východ. Stejnou radost z podívané budou mít (nejen) naši sousedé ze Slovenska, jen o pár minut později. V některých jiných oblastech světa se novoluní se zatměním projeví jako prstencové (např. Kanada, Rusko, Grónsko). 

Minulost a poblázněná technika
couvani Merkuru a vliv na techniku
Teď nebudu přímo hovořit o novoluní se zatměním, ale o planetě Merkur. Ten začal už 4. června couvat (právě v Blížencích) a do správného směru se vrátí až 23. června. Co to znamená? Témata z minulosti, která jste tak úplně neuzavřeli, se znovu otevřou či nějakou formou získají vaši pozornost. Pro klidné spaní je lepší vše dokončit nebo jednou provždy uzavřít. Nemá smysl otevírat dokola staré rány. V tomto období také není vhodné podepisovat zásadní dokumenty, obzvlášť ne ty, které by na vás měly dlouhodobě vliv. Blíženci milují komunikaci, ale ve zpětném chodu Merkura může technika dost zlobit. Takže si pro jistotu vše důležité zazálohujte. 
Potřebujete se dostat z nějaké životní situace? Chcete nasměrovat či si prostě a jednoduše umět jít za svým? Kontaktujte mě, společně najdeme cestu vhodnou přímo pro vás. 

Jak nejlépe využít novoluní v Blížencích se zatměním?

myslenky, dech, zivot

Každé novoluní je novým začátkem. Je vhodné začít naprosto jednoduchými věcmi. První, co mi přišlo na mysl, je dech. Alespoň na chvíli dýchejte vědomě a všímejte si intenzity i darů, které dech přináší do života. Jsme více rozproudění a hlavně i díky němu žijeme. Jak se proměňuje? Je skutečně jiný při pohybu, v klidu i při doteku. Dalším bodem, kam vědomě zaměřit svou pozornost, je komunikace. Více si uvědomte své myšlenky. Jsou skutečně pozitivní, mají směr a hloubku? Jak vlastně o sobě samotných přemýšlíte? Jaká slova vypouštíte? Vše směřujte tak, aby to bylo v souladu s vámi. Za novu chodí i nové možnosti a příležitosti, využijte jich. Dovolte si prozkoumat vše, naučit se novým věcem i poznat neprobádané.
 
Přeji kouzelné novoluní se zatměním, a nejen to!
S láskou Dana Chara
 
Foto: pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account