Aktivují se důležitá témata související s praktickým myšlením, přesností, (sebe)kritikou, spolehlivostí, pořádkem a smyslem pro detail.
Znamení Panny vládne analytický Merkur, proto je lunární vliv v tomto období mimořádně silný zejména v intelektuální oblasti.
Úplněk je magický den. Tato nejsilnější fáze Měsíce má velký vliv nejen na naše tělo, ale také na naši psychiku. Jeho sílu a moc vnímáme intenzivně asi 3 dny.
Úplněk v Panně začíná 2. března 2018 ve 1 h 51 min. Věčně putující Měsíc procházející znamením Panny vnáší do našeho duševního a tělesného vnímání zvláštní neklid.
Tělesně náleží k Panně slinivka, tenké a tlusté střevo, obecně trávení. Těmto oblastem věnujte zvýšenou péči, úplněk v Panně na ně působí zvlášť intenzivně. Dbejte na vyváženou stravu a dopřejte odpočinek tělu i mysli. Relaxační procházky krajinou (nebo městským parkem) a ticho přírody nebo zvuk moře jsou doslova balzám na unavenou mysl. 
Za úplňku v Panně cítíme potřebu uspořádat chaos v nás i kolem nás. Ale také můžeme snadno zabřednout do přílišné kritiky ostatních i sebe. Musíme být proto opatrní, abychom to s analýzou a kritickým myšlením nepřeháněli. Nikdo a nic není dokonalé, to bychom si za úplňku v Panně měli stále připomínat. Svou posedlostí dělat věci ideálně můžeme druhé snadno odradit. Smysl pro detail je skvělá vlastnost, ale dívat se na celek z odstupu může být často důležitější.
Měsíc v Panně obvykle dbá na správnou míru práce a odpočinku, dobře ví, že i zdraví je důležité a promyšlená životospráva pro výkonnou mysl nezbytná. Úplněk v Panně může rovnováhu vychýlit nesprávným směrem. Někteří z nás se pod vlivem této energie stávají workoholiky, jiní hypochondry nebo melancholiky nepochopenými ve své bohulibé činnosti ostatní napravovat.
Pokud ale energii tohoto úplňku zvládneme, může být obdobím pro řešení náročných pracovních úkolů, které vyžadují přesnost a přitom určitý nadhled. Doma s nadhledem uklidíme, a své partnery budeme hýčkat, ne je analyzovat nebo rozebírat na kousky. Mohlo by se stát, že až úplněk skončí, zjistíme, že jsme svůj vztah rozebrali tak dokonale, že už ho nedokážeme složit zpátky.
Tento spolehlivý, praktický a svědomitý Měsíc přináší vášeň pro detail i schopnost efektivně vyřešit složitý pracovní rébus. Ale také únavu z přílišného přemýšlení a zodpovědnosti. Proto relaxujte. A nezapomínejte, že jen klidný stav mysli vede k plnému zdraví.
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account