Milí přátelé, milé dámy a vy všichni, kdo trpělivě čekáte na nové týdenní poselství. Další týden je tady a tak je čas i tentokráte nahlédnout na to, co nám přinese tento dubnový týden, již šestnáctý v tomto roce. Je toho více než dost a i dnes jsem si přizvala k ruce runy.

Čas složit zbraně

Držme si klobouky, bude ti vskutku jízda, neboť hned první karta je kapitulace. Pro mnohé cizí slovo, leč věřím, že právě pro nás ne. Bez nadsázky se dá říci, že ony naše boje dojdou svému konci a vězte, že nepůjde jen o ty vnitřní boje. Je totiž čas přijmout situaci takovou jaká je, bez příkras a být k sobě upřímný. Ve skutečnosti totiž mnohdy ony boje svádíme především se sebou samými. A tady nastává zlom a zároveň vyvstává otázka proč. Takže moji milovaní, už bylo dost bojů, je třeba směřovat onu energii jinam, jiným směrem a složit pověstné zbraně, přichází čas klidu.

Foto: se souhlasem Lenky Miriam Vyškovské

Nenechte se zmást, nikdy nejsme sami

Druhá karta je pro mě návratem do dětských let, neboť jako malá, ale i vlastně jako dospělá miluji pohádky. Nejblíže je však mému srdci příběh Dětské císařovny, čestného a bojovného Atreye a Bastiena, jenž má dar dát jména věcem, lidem a všemu kolem sebe… Ach ano, mnozí už jistě tušíte, že mojí srdeční záležitostí není žádná jiná pohádka, než je právě Nekonečný příběh.

A tady se dostávám k jádru pudla, neboť přesně v Nekonečném příběhu je nádherně a až děsivě vyobrazena Nicota. Přesně ta, která nás sžírá a my mnohdy nevíme, jak se k ní postavit. Onen pocit prázdnoty, nejistoty, pohrdání, marnosti a v neposlední řadě nicoty – to je to, co nás ničí, brzdí a brání v rozletu. Je více než důležité se Nicotě postavit už jen tím, že dojdeme uvědomění toho, co chceme či nikoli a budeme hledat cesty, možnosti, způsoby i pomoc. Stále je kolem nás někdo, kdo v našich životech může být Atreyem i Bastienem v jedné osobě a pomoci nám Nicotu porazit. Stačí jen přijmout pomocnou ruku a neklesat na mysli.

Hledej světlo a najdeš poznání – jdi do hloubky

Povrchnost v našich životech je něco, co dokáže nejednomu člověku zamotat hlavu. Jdeme-li však do hloubky, pak se nestačíme divit, co vše nám doposud unikalo. Změňme tedy úhel pohledu, pojďme k meritu naší věci, situace a zkoumejme ji. Hledejme poznání, cestu i cíl a mějme na paměti, že mnoho věcí, je stále ještě na první dobrou skryto našemu zraku. Je to proto, že je třeba neusnout na vavřínech, nýbrž vydat ze sebe maximum a hledat. Odpovědi stejně jako uznání se dostane jen tomu, kdo opravdu koná.

Buďme na sebe opatrní a nepřeceňujme svoje síly

Tak zní rada runy Kaunaz, která nám výklad uzavírá. Zároveň je určitým symbolem odhodlání, vášně a duchovní stránky života jako takového. Značí nám nejen osvícení, duchovnost, pochopení, ale je také určitým symbolem tvoření, kreativity, inspirace. Runa Kaunaz zlepšuje zdraví a svítí na duchovní cestu. Symbolizuje také vyjasnění životních postojů, náhlé porozumění problému a jasnozření.

Čeká nás tedy opravdu hodně  zajímavý týden, člověk by snad i řekl, že psychicky náročný, avšak zdání klame. Vše zlé je pro něco dobré a na to je třeba myslet.

S úctou vaše Miriam, Mia

 

Foto: Shutterstock a se souhlasem Lenky Miriam Vyškovské

Tagy:
4 Komentářů
  1. NelaVávrová 1 rokem ago

    už se těším….děkuji..

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Tak jsem zvědavá, zda další týden bude lepší než ten předešlý 🙂

  3. Romana Mlynářová 1 rokem ago

    Děkuji, plodný týden.

  4. Díky, uvidíme, co nám další dny přinesou…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account