2780

Tuto krátkou sérii o krásných indických bohyních uzavřeme původní a nejvyšší formou šakti – bohyní Radharání. Je věčnou partnerkou indického Boha Krišny. Radharání, popsaná jako božská energetická a tvořivá síla, v jednom smyslu tvoří jedno s Bohem Krišnou, stejně jako sluneční paprsky jsou jedno se Sluncem. Je prvotní a původní bohyní všech bohyní. Radharání je nejmilosrdnější a představuje nejčistší formu bezpodmínečné lásky. Je uctívána jako bohyně lásky, něhy, soucitu a oddanosti.  

Jako ženy jsme z těchto vlastností doslova stvořeny! Plnou sílu těchto vlastností ztrácíme pouze tehdy, když procházíme svými životy a zažíváme bolest, pocit nebezpečí a další potíže. Všechny jsme si postupně vybudovali ochranný štít, abychom mohli tomuto světu čelit. Jak tyto nádherné a pro nás ženy nezbytné vlastnosti znovu aktivovat, aniž bychom byli ohromené a zranitelné? 

Vytvořte si energeticky bezpečné prostředí 

Zařaďte si do své večerní rutiny bezpečný, léčivý a relaxační čas. Může to být cokoliv – koupel, emocionální a fyzická péče o sebe, vychutnávání si uklidňujícího a zdravého jídla, sledování vašeho oblíbeného filmu.

Na ráno doporučuji práci s dechem a afirmace. Hned poté, co se vzbudíte, posaďte se do lotosového sedu klidně i v posteli. Nádech nosem, hezky do břicha, zadržte tři sekundy – a úplně vydechneme ústy, co nejpomaleji. Zopakujte devětkrát. To vám pomůže začít den bez úzkosti a nutí vás stát se více vědomými.

Ukončete to afirmacemi a nezapomeňte se při jejich vyslovení usmívat – „Miluji a jsem milovaná. Obklopují mě pozitivní vibrace. Jsem v bezpečí.“ 

Praktikujte bezpodmínečnou lásku

Uvědoměním si a praktikováním tohoto principu se zbavíme spousty tíže a negativity. Když říkáme nebo děláme něco hezkého, dbejme na to, abychom to dělali upřímně, protože chceme, aby se ten druhý cítil dobře, protože chceme dávat. Ne proto, že bychom něco potřebovali nebo chtěli na oplátku! Nechovejme se k ostatním určitým způsobem a pak neočekávejme, že s námi bude zacházeno stejně. Dělejme a říkejme hezké věci čistě z toho, že chceme konat dobro.

To platí i pro manželství a partnerství – pokud se přistihnete, že pro partnera vaříte nebo uklízíte jen proto, že potřebujete, aby pro vás udělal něco jiného – něco není v pořádku. Pokud dáváte svým dětem hodně dárků abyste si koupili jejich sympatie, a pak cítíte nárok na určitý přístup – něco není v pořádku. Pamatujte, že většina lidí vidí a cítí, když něco děláme jen proto, že za to něco očekáváme. Jakýkoli čin založený na bezpodmínečné lásce zvyšuje vaši vibraci, duchovně osvobozuje a činí vás velmi atraktivními.   

Zvyšte svou ženskou energii

Kromě posledních dvou bodů existuje mnoho aktivit, které nám pomáhají pozvednout naši ženskost. Nemohu to dostatečně zdůraznit – pro nás ženy je velmi prospěšné se pokusit se najít zalíbení ve věcech, které dnes většinou vnímáme jako nepříjemné – vaření, uklízení, péče o partnera a o děti…ale snažte se najít radost alespoň v jedné ze zmíněných aktivit. V dnešní době je to velmi těžké, protože většina žen také pracuje. Nejenže nezbývá příliš času a energie na to, abyste si tyto činnosti užili, ale nutnost pracovat zvyšuje naši mužskou energii, a tak nemůžeme dobře fungovat! 

Půjdu tak daleko že řeknu tohle – měly bychom obětovat vše, co musíme, abychom se mohly opřít o svou ženskost. Přestaňte dělat kompromisy a vstupovat do mužské pozice ve vztahu nebo v práci. To nám ženám způsobuje nesmírný stres, úzkost a neschopnost postarat se o sebe a své blízké. Také způsobuje, že se stáváme soutěživými, žárlivými a podrážděnými. 

Pak samozřejmě existují příjemnější a jednodušší ženské aktivity, které můžete dělat každý den – tanec, zpěv, malování, líčení, nakupování, oblékání, zdobení domova, povídání s přítelkyní, péče o pleť, jóga… 

Radharání, nejjemnější a nejlaskavější bohyně ze všech, nás učí zvyšovat naše vibrace vytvářením vlastního bezpečného prostoru, praktikováním bezpodmínečné lásky a vykonáváním činností, které léčí a podporují naši ženskost.

 

Autor: Navina Nayika

Foto: Shutterstock

Tagy:
1 Komentář

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account