Jaké překvapení má nachystáno Luna v prosinci? Těšit se můžete na opravdu nádherné, přímo pohádkové představení. A Měsíc na to nebude sám. Už 1. prosince se k Zemi hodně přiblížil Mars a za úplňku ve čtvrtek 8. prosince nad ránem dokonce Měsíc zakryje. Luna v prosinci, přesněji v noci na 14. bude mít přímo hvězdnou společnost. Nastane rojení meteorů. A určitě víte, co se říká, když padá hvězda!? A den před Vánocemi tu máme rovnou magické novoluní, dokonce i se zatměním. Máme se na co těšit. Ale teď to vezmeme pěkně popořádku.

K čemu nás nasměruje poslední letošní úplněk?

Luna v prosinci opět nádherně zaktivuje naši intuici. Za úplňku v Blížencích, který připadá na čtvrtek 8. prosince po páté hodině ráno, bude totiž aktivní i Neptun. A ten je právě planetou spojovanou s intuitivním vedením. Dostanete tak jasné ujištění, že vás vaše vnitřní vedení či vyšší rádce informuje správně. Můžete si to představit, jako když se najednou zvedne mlha a vy uvidíte jasně, co se děje a proč tomu tak je. Nelekejte se své citlivosti a vnímavosti. Přijměte se a milujte se. Jste v naprostém pořádku přesně takoví, jací jste.

Trpělivost a klid

Buďte trpěliví na své cestě k vnitřní harmonii. Každý máme v sobě tisíce jednotlivých já, a proto tvoříme unikátní celek. A mimochodem, Luna v prosinci je v těchto dnech v Blížencích, a ty se přece také znázorňují jako dvojčata. Staré indiánské přísloví také mluví o dvou vlcích, které máme každý v sobě. A je jedno, zda to nazvete jin a jang nebo světlo a stín.

Luna v prosinci za pomoci Marsu uvolní emoce ještě více

Tento úplněk sice není tak pocitově extrémní jako ten předcházející, ale jde více do nitra, do hloubky. Mars kolem šesté ráno zakryje Měsíc, aby ho trošku zahřál. Ono to totiž bude potřeba. A pokud budete mít dojem, že své pocity a emoce už nemůžete tutlat, nechte je vyplavit. Možná to zní bláznivě, ale zjistíte tak, zda mají vaše plány ještě platnost a zda třeba někam neinvestujete svou energii zbytečně. Udělejte si revizi svých priorit. Tak snadno pochopíte, co má smysl a co už ho postrádá.

Na proměnu je potřeba více času

Mávnutím kouzelného proutku se nic hned nezmění. Pokud chcete zapracovat na svém životě, dejte si na čas. Aby i váš rozum přijal nový program, je potřeba minimálně 21 dní. Chcete žít jinak, v hojnosti a lásce? Pak se pro svou magickou proměnu rozhodněte teď. Svůj plán na 21 dní Magické proměny získáte na mém webu. Startujeme už 1. ledna a bude to jízda!

Ledový, studený nebo mrazivý úplněk?

Asi nebude potřeba příliš vysvětlovat tato označení. Luna v prosinci (přesněji úplněk) bývá dost chladná téměř vždy. Také se můžete setkat s označením úplněk dlouhých nocí. Ano, noci bývají fakt dlouhé, studené a temné. Možná veselejší a novodobější název je předvánoční úplněk. Ať si ho nazvete jakkoliv, hlavně myslete na to, jak se chcete cítit. Dopřejte si více radosti do života a pak se chladu obávat nemusíte.

Luna v prosinci bude mít magickou společnost

Blíženci se pomyslně blýsknou ještě jednou. V noci z 13. na 14. prosince nastane rojení meteorů. Letošním posledním pravidelným rojem jsou Geminidy. Od půlnoci se zhruba tři hodiny budeme moci kochat „padajícími hvězdami“. Ale třeba to vydrží i déle. A bude jich 150 za hodinu, tak snad bude jasno, ať si můžeme hodně přát. Pokud ne, tak mám pro vás pravidelnou měsíční dávku inspirace na rituály. S nimi budete vždy přesně vědět, na co máte zaměřit svou pozornost a jak si své sny zhmotnit. Koukněte na Rituály s Charou.

Rohatý Kozoroh ovládne čas, kdy Luna v prosinci ztemní

Předvánoční novoluní nastane v pátek 23. prosince skoro tři čtvrtě hodiny před polednem. Pod patronátem ho bude mít Kozoroh. Nov symbolizuje nové začátky, příležitosti a možnosti. A toto znamení si libuje ve financích, plánování a slibné kariéře. Díky dalším planetám ale bude hodně o rodině a vazbách na přátele. Co více si přát pro vánoční atmosféru. Esenci lásky a vůni upečeného cukroví vám asi nedodám, ale i tak tu pro vás kouzelnou vůni přece jen mám. Směs s názvem Merry Christmas totiž dodá tu chybějící třešničku na dortu.

Plány do budoucna

Chápu, že před Štědrým dnem máte práce, povinností a starostí až nad hlavu, ale co může být důležitějšího než vy sami. Chcete vytvořit skvělou budoucnost pro sebe i své drahé? Pak si dnes najděte čas jen pro sebe. V klidu si sedněte a projděte si v paměti celý svůj život. Čím jste si prošli? Co jste dokázali? Jak žijete nyní? A jak chcete, aby to bylo zítra, za rok nebo třeba za 5 let? Zasněte se a představte si, jak se váš život mění. Věnujte pozornost svým pocitům. Zapojte do svého příběhu co nejvíce emocí i smyslů. Pak si vše sepište. Jaké máte plány, vize a priority? A co pro naplnění můžete udělat už dnes, co stihnete do týdne, co do konce roku?

Naplánujte si své kroky

Nezapomínejte, že Luna v prosinci má kouzel dost pro každého. A nyní ji ještě podpořil Kozoroh a toto je přesně jeho doména. Ale bez vaší akce to nepůjde. Sněte, věřte, jednejte! A pokud si nejste jisti, pak se obraťte na mě. Ráda vám při konzultaci pomohu vybrat směr vhodný právě pro vás.

Koncentrace a zaměřená pozornost

Nedokážete se v poslední době ubránit negacím a soustředit se? Aby se vaše sny mohly stát skutečností a vy tak odstartovat život, který chcete žít, je nutné odstranit ze svého dosahu nefunkční zátěže. Předvánoční úklid dělají skoro všichni, ale vy to vezměte pořádně. Vyhoďte, darujte nebo prodejte to, co už nevyužíváte, je rozbité, nefunkční či co jste dostali od osoby, se kterou nemáte dobré vztahy. Zapomeňte na to, co se říká o dárcích. Ano, můžete poslat pryč i nechtěné dárky! Omezte kontakt s negativními osobami a vynechte i zprávy.

A co, když to stále nejde?

Stále se nejde koncentrovat, pak to trénujte. Každý den se dvacet minut věnujte jen jedné činnosti. A je jedno, zda si bude číst, psát si deník nebo třeba jen koukat z okna. Dělejte skutečně intenzivně jen jednu věc. Uvidíte, jak rychle se vám zaměřená pozornost vrátí.

Přeji vám nádherný magický čas nejen s Lunou v prosinci!

S láskou Dana Chara

Foto: Pixabay

Tagy:
12 Komentářů
 1. Ráda jsem si početla….zajímavý článek, děkuji.

 2. Lenka Hudečková 2 roky ago

  chce to klídek a pohodu…snažím se o to u nás doma 🙂

 3. Daniela Kubíková 2 roky ago

  Moc krásné počtení 🌠💫💜🧡💛😇

 4. Anna Stacinova 2 roky ago

  Zajímavý článek..

 5. NelaVávrová 2 roky ago

  budu se těšit.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account