Legenda říká, že než Buddha opustil naši planetu, pozval zvířata, aby se s ním přišla rozloučit. Přišlo jich dvanáct: krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, ovce, opice, kohout, pes a divočák.
Každému z těchto zvířat věnoval Buddha jeden rok, a to v pořadí jejich příchodu. Rok, který ponese jméno zvířete a jeho vlastnosti, charakter.

Čínský Rok Zemského Psa přebírá vládu v období od 16. února 2018 do 4. února 2019

Jaký bude rok ve znamení Zemského Psa? Předpovědi hovoří o období klidu, prosperity a štěstí, o lidech, kteří budou spravedliví, laskaví a skromní. Energie Psa může významným způsobem pomoci uklidnit rozbouřené události světové scény i našeho osobního života.
Pes je věrný svým zásadám, je spolehlivý, má rád druhé lidi a vždy jim ochotně pomáhá. Jako upřímný zastánce utiskovaných ihned odhalí každou nespravedlnost. Dokáže jasně rozlišit, co je pravda a co lež, a svou pravdivou osobností inspiruje druhé. Jeho laskavost je přirozená a u druhých si velmi cení loajality. Přináší smysl pro fair play a zodpovědnost, odvahu stát za svým názorem a bránit pravdu.
Pes je nejen v Číně symbolem přátelství, lásky a věrnosti. Je ctěn a milován a totéž platí pro ty, kteří se narodili pod jeho znamením. Pokud ho ale někdo zradí, těžko hledá zpět ztracenou důvěru. Pak může být samotářský, nevrlý a tvrdohlavý. Je věrný v přátelství i lásce a potřebuje takového partnera, kterému může bezmezně důvěřovat.
Rok Psa je také o trpělivosti. Charakter tohoto znamení čínského zvířetníku je pevný, pes umí čekat, umí být trpělivý, ví, že bude odměněn. Nic nechce jen tak, chce si svou odměnu zasloužit. Proto jsou lidé narození v Roce Psa velmi pracovití a houževnatí. Mají smysl pro kolegialitu a jsou skvělými týmovými hráči. Jejich inteligence je vysoká, jsou schopni dosáhnout vysokých cílů. Nesoutěží a nepředvádí se, mlčky pracují na svěřeném úkolu. Tato charakteristika předznamenává, že týmová práce i osobní pospolitost nabude v Roce Psa na významu.
Pes jako symbol čínského zvěrokruhu má ve svém charakteru ty nejušlechtilejší lidské vlastnosti. Vesmír nám Rokem Psa dává mimořádnou šanci vrátit se ke svým kořenům, uspořádat si život podle pravidel, na která už mnozí zapomněli.
Nalaďme se na energie spolehlivosti a vstřícnosti, věrnost a přátelství nejsou prázdná slova.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account