Mají sny hlubší význam? Překvapivý počet lidí věří, že odpověď na tuto otázku je ano. Patříte mezi ně? Podle astrologů sny odhalují nevědomé touhy a přání. 

Známý psychoanalytik Sigmund Freud popsal sny jako královskou cestu do bezvědomí a navrhl, že studiem zjevného obsahu snů bychom pak mohli osvětlit skryté a nevědomé touhy, které vedou k neuróze. Analýza symbolů snů a připisování významu se postupem času stala v populární kultuře zdrojem zábavy i sebereflexe. Opravdu mají sny skryté významy? Můžete pochopit své nevědomé přání a touhy interpretací svých snů? 

Podívejme se blíže na některé z nejběžnějších snů a na to, co o nich říkají některé z nejpopulárnějších knih o výkladech:

Sny o pádu

Sny o pádu z velkých výšek jsou velmi časté. I když existuje populární mýtus, že pokud ve snu narazíte na zem, zemřete v reálném životě, prostě to není pravda. Co přesně tedy vlastně mohou znamenat sny o pádu? Podle mnoha populárních studií o výkladu snů jsou padající sny známkou toho, že se něco ve vašem životě nedaří. Mohly by proto naznačovat, že je třeba přehodnotit výběr nebo zvážit nový směr v nějaké oblasti vašeho života. Můžeme je brát jako symbol strachu v reálném životě – možného selhání v práci nebo ve vašem milostném životě. 

Sny o nahotě na veřejnosti

Už jste někdy měli jeden z těch trapných snů, kdy se ve škole nebo v kanceláři objevíte zcela nazí? Knihy s výkladem snů je interpretují jako sny, kdy se bojíte odhalit své nedokonalosti a nedostatky na veřejnosti. Pokud se vám takové sny opakují často, přišla chvilka zamyslet se nad tím, v čem cítíte, že může být vaše „achillova pata“ a zapracovat na tom. 

Sny o pronásledování

Obzvláště děsivé mohou být sny, když vás pronásleduje známý nebo neznámý útočník. Výklad snů často naznačuje, že takové příběhy znamenají, že se snažíte ve svém každodenním životě něčemu vyhnout. Klíč k pochopení toho, co by takový sen mohl znamenat, závisí částečně na totožnosti pronásledovatele. Pronásledování zvířetem by mohlo naznačovat, že se schováváváte před svým vlastním hněvem, vášněmi a jinými pocity. Pokud je váš pronásledovatel záhadná, neznámá osoba, může to představovat zážitek z dětství nebo trauma z minulosti. Pokud vás pronásleduje někdo opačného pohlaví, výklady snů naznačují, že to znamená, že se bojíte lásky nebo jste pronásledováni minulým vztahem. 

Sny o ztrátě zubů

Sny o vypadávání zubů mohou mít několik významů. Může to znamenat, že se obáváte o svou přitažlivost nebo vzhled. Zároveň mohou naznačovat, že máte obavy ze své schopnosti komunikovat. Skutečná podstata zubů je jejich schopnost kousat, řezat nebo trhat. Pokud vám zuby vypadnou, ztratíte sílu a schopnost být asertivní, rozhodná a sebevědomá. 

Sny o umírání

Smrt je další předmět snů a také jeden z nejvíce znepokojujících. Nejpopulárnější interpretace snů někdy naznačuje, že takové sny odrážejí úzkost ze změny nebo strach z neznáma. Stejně jako smrt může být strašidelná, protože – nevíme, co je „na druhé straně“ změny – takové sny odrážejí jakýsi smutek za nevyhnutelným plynutím času. 

Sny o zkouškách

Zkoušky ve škole jsou spojeny se stresujícími zážitky, při nichž jste nuceni čelit svým nedostatkům a nevědomostem. Snít o neúspěchu na zkoušce, zpoždění nebo nepřipravenost, odkazuje na výzvu k probuzení života. Neustálé plánování a očekávání často odklání naši pozornost od toho, co je tady a teď. A právě takové sny vám naznačují užívat si okamžiku, který právě prožíváte. 

Sny o nevěře

Zdají se vám sny, že je vám váš manžel nebo partner nevěrný s někým jiným? V některých případech se po probuzení můžete ptát sama sebe, zda to byl „jen“ sen nebo pravda… Proto jsou takové sny odrazem probuzení vašich obav, naznačují problémy s důvěrou, loajalitou a komunikací ve vztahu. Astrologové se v tomto shodují: pokud jste vy nebo váš partner podváděli ve snu, jeden z vás právě teď ve vztahu nedostává to, co potřebuje.

Sny o létání

Sny o létání se zdají velice často. Mohou být provázeny vzrušujícím a dokonce osvobozujícím pocitem, ale zároveň mohou být opravdu děsivé (zejména pro ty, kdo se bojí výšek). Podle astrologů sny o létání často představují dvě velmi odlišné věci: na jedné straně mohou takové sny představovat pocit svobody a nezávislosti. Na druhé straně mohou také naznačovat touhu uprchnout nebo uniknout z reality života. 

Sny o těhotenství

Vykladači snů naznačují, že příběhy o těhotenství představují vše od kreativity až po strach. Mohou odkazovat na vaši obavy z toho, jestli budete dobrá matka, ale zároveň odkazovat na předzvěst těžkých časů. 

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account