Taky vás čas od času teď s příchodem babího léta přepadá myšlenka, že dovolenou máte už dávno za sebou a žádné pozitivní cestovatelské zážitky vás do konce roku nečekají? Věřte, nejste v tom sami! Právě proto jsme se spojili s módní blogerkou Kateřinou Lambert, kterou najdete na sociálních sítích pod označením @blonde_blog4u. Kateřina je totiž obrovskou milovnicí cestování, díky níž objevíte řadu destinací, o nichž jste neměli ani tušení, že by mohli být na podzim doslova ideální. Jako třeba Toskánsko! Stále ještě teplé, ale nikoliv už horké počasí láká k procházkám, degustacím vína, ale i ke koupání. A bonus navíc? Zmenšující se davy turistů vás přesvědčí, že je čas na impulzivní nákup letenek a nasednutí do auta a užít si svou sladkou podzimní „La Dolce Vitu“.

Proč vyrazit do Toskánska podle Kateřiny Lambert? 

Toskánsko je jako bezedná studnice příležitostí a objevování. Pokud vás v mém v minulém článku nadchla Florencie, a přemýšlíte o letenkách … kupte je! A rovnou si naplánujte menší „road trip“. Další kouzelná městečka a pobřeží nedaleko Florencie, prostě nemůžete vynechat. A věřte, babí léto je pro tento výlet ten nejlepší čas. 

Foto: Shutterstock

Lucca

Sama se tomu divím, ale byla jsem tu letos poprvé! Nádherné historické městečko obehnané hradbami, na vás dýchne atmosférou a energií, kterou nebudete chtít jen tak opustit. Lucca stojí za návštěvu, i kdyby to měl být  jen odpolední výlet. Leží na trase Florencie – Pisa, takže to nebude žádná velká zajížďka! 

Kávu a sklenku Friangicorta si vychutnejte v nejstarší kavárničce Santa Zita na náměstí Piazza San Frediano. Mohla bych tam sedět hodiny. Pozorovat kolemjdoucí a ochutnávat jeden dortík za druhým. Domů by mě potom asi odkouleli (smích). 

Foto: se souhlasem Kateřiny Lambert
Foto: se souhlasem Kateřiny Lambert

Ztratťe se v uličkách, projděte si kostely a nasávejte atmosféru. Pokud se budete chtít zchladit, překvapivě vás pošlu na nákupy. Lucca má nespočet krásných obchůdků velkých i malých jmen. A ve všech je klimatizace!

Na večeři určitě najdete místečko v jedné z místních restaurací. Nebo to uděláte jako my, a zajedete si na večeři do městečka Pisa. Máme tam jednu oblíbenou restauraci a vždy je to absolutní porno. Pardon, za ten výraz, ale sedí to doslovně! 

Foto: Shutterstock

Pisa 

Vzhledem k tomu, že mám k tomuto městečku citový vztah od mých 15 let, nikdy jej nevynechám. Byla jsem tam opravdu mnohokrát, a ačkoliv si spousta lidí myslí (můj muž také), že krom šikmé věže nemá Pisa co nabídnout, já to mám prostě jinak. 

Miluji se procházet na druhé straně řeky, pozorovat mladé italské páry, jak dávají tomu slavnému „Sladkému životu neboli La Dolce Vita“ svůj rozměr. Na večer si užívat západ slunce na mostě nebo navštívím krásný malý kostelík nedaleko naší oblíbené restaurace Cantina Vasari. Doporučuju udělat si rezervaci po telefonu předem! Nebudete zklamaní a při každém božském soustu na mě budete myslet! 

Foto: se souhlasem Kateřiny Lambert
Foto: se souhlasem Kateřiny Lambert

TIP : Moje nejoblíbenější jídlo v Cantina Vasari jsou nudle Pici s citronovo-parmazánové omáčce! Je to prostě blaho! 

Samozřejmě nevynecháte návštěvu šikmé věže a celého areálu, ale to je téměř zbytečné zmiňovat. Pisa má svou zvláštní atmosféru. Někdo ji miluje a jiný zase ne. Udělejte si úsudek nejlépe sami. Už teď vám vaše kroky tam závidím.

Foto: se souhlasem Kateřiny Lambert

Mare

Neznám nikoho, kdo by řekl, že nemá rád moře. Toskánsko má neskutečně krásné pobřeží a vlastně je úplně jedno, kde se usadíte. Od Marina di Massa po Livorno, nebo dál směrem k Římu, pobřeží jako městečko Follonica vás naprosto učarují. 

Nás osud přivedl před několika lety do Marina di Massa. Milujeme to tam a každému jen doporučujeme. Když stojím v moři čelem k pevnině, z vody se dívám na hory a palmy. Tenhle pohled mě nikdy neomrzí! Najdete tu nespočet plážových klubů, které se zde jmenují Bagno, kde si vyberete ten podle svého gusta – někdo ty víc relaxační a někdo naopak ty víc taneční. 

Foto: se souhlasem Kateřiny Lambert
Foto: se souhlasem Kateřiny Lambert

Jídlo je tu neskutečné a všechny mořské dobroty právě vytažené z moře. Důležité je také zmínit, že oblíbené víno nebo koktejl tu vždy dostanete správně vychlazený! Naše nejoblíbenější místo na pozdní líný oběd je zaručeně Bagno Fifi. Na skleničku Aperolu pak rádi zajdeme do Bagno Flora (kde mimochodem i skvěle vaří!). 

Velmi známé městečko na pobřeží „pro krásné a bohaté“, jak jsem si ho sama překřtila, se jmenuje Forte Die Marmi a je vzdálené jen pár kilometrů od Massa. Zajdeme si tam rádi po ránu na kafíčko a croissant do Chaffé Roma, potloukat se po obchodech, nakoupit tam to, co je jinak všude vyprodané (extra tip, pro všechny milovnice módy jako jsem já!). Mám vyzkoušeno, že třeba v obchůdku Loewe bezpečně seženete vše, co je jinde naprosto nedostupné.

Foto: se souhlasem Kateřiny Lambert

Forte Die Marmi je styl sámo o sobě a už jen procházka tam, vás naladí na tu správnou italskou vlnu luxusu. I tady najdete také úžasné plážové klubu, takže plavky s sebou!  Pokud vám to nestačí a budete mít chuť, můžete si zajet do Cinque Terre, které jsou vzdálené jen hodinky autem od pobřeží Marina di Massa . Ale o tom zase příště…

Na toskánském pobřeží se můžete krásně koupat do konce září. Takže, jak to je s tím babím létem a vaší impulzivní dovolenou? 

Jsem zvědavá, koho potkám na konci září ve Florencii nebo v Massa… Už teď se na vás těším! 

Vaše Kateřina  

Foto: Shutterstock, se souhlasem Kateřiny Lambert

Zdroj: autorský text Kateřiny Lambert

Tagy:
4 Komentářů
  1. Nádherná pozvánka do Itálie, no líbilo by se mi tam, ne že ne….

  2. MichaelaHoráková 2 roky ago

    Děkuji za zajímavý cestovatelský tip 🙂

  3. Tereza Příhodová 2 roky ago

    Wow, tak tohle vypadá nádherně! Do Itálie bych se někdy ráda zase podívala. Přemýšleli jsme nad tím letos, ale bohužel nám to moc nevyšlo kvůli financím. Místo toho jsme ale i tak měli pěknou dovolenou. S manželem jsme si z https://armik.cz/ koupili pár věcí na kempování a vyrazili jsme na pár dní na Pálavu. Počasí nám vyšlo úplně perfektně a bylo tam moc hezky. Klidně bych se tam někdy podívala znovu. 🙂

  4. Kristýna Štírová 2 roky ago

    My jsme chtěli dát letos ještě poslední dovolenou v Itálii, ale když jsme na https://finuance.eu/hypotecni-banka-zmena-urokovych-sazeb-od-25-4-2022/ viděli změny úrokových sazeb, tak asi začneme šetřit a budeme raději doma. Protože jsme potřebovali koupit rychle nové auto, tak nám pomohla americká hypotéka a tak pravidelně splácíme. Jenže víte, jak to je. Člověk míní, život mění. 😉

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account