Barvení vajec údajně souviselo v minulosti s půstem. Lidé během předvelikonočního půstu nejedli ani vejce a zjistili, že pokud vajíčka uvaří, vydrží déle čerstvá. A protože slepice nesly půst nepůst, lidé začali vejce vařit natvrdo a uchovávat je v chladu.
Aby rozeznali čerstvá vejce od vařených, začali je barvit. S křesťanskými svátky velikonočními pak přišlo i pestrobarevné barvení vajec, které mělo náboženskou symboliku. 

    Červená symbolizovala Kristovu krev a lásku
    Žlutá připomínala legendu o putování Krista
    Modrá značila naději a svěcenou vodu
    Zelená symbolizovala přírodu a jaro

Jak na originální vajíčka?
Barvení vajec ať už pomocí potravinářských barev nebo cibule či červené řepy, to zná každý. Co takhle vyzdobit si vajíčka tak trochu jinak? Je to snadné a navíc budete mít originální výzdobu! 
Black & White 
Černobílá kombinace se nikdy neokouká a ke všemu ladí, pokud vám připadá poněkud “smutná” stačí na vajíčko nakreslit nějaký legrační obrázek, třeba knírek! Jednoduché a originální, nemyslíte?

Gold echt gold
Zlatá dodá čemukoli nádech luxusu. Jen se to s ní nesmí přehánět. Kupte si akrylové barvy a udělejte si zlatá vejce. V kombinaci s tyrkysovou nebo bílou budou vypadat opravdu nádherně. Použijte je v kombinaci s přírodními materiály.

Barvení pro děti pomocí jogurtu
Toto je hit letošního DIY (do it yourself) napříč Pinterestem. Barvení vajíček ve šlehačce nebo jogurtu! Zapojte do dekorování vajíček své děti a nechte je popatlat se ve směsi připravené z jogurtu (zakysané smetany) a potravinářských barev nebo temper! Výsledkem budou krásná duhová vajíčka.

Přírodní bio barvení
Nejen cibule a řepa udělá z obyčejného vejce to velikonoční. Zkuste další potraviny, které udělají službu stokrát lepší než chemická barva v sáčku.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account