Zapomeňte na turisty přecpaná náměstí, ty „nejlepší“ restaurace podle TripAdvisoru nebo nejprofláknutější akce roku. Chcete poznat svět tak, jak ho vidí místní? Zažít pravý folklór, ochutnat lokální speciality, toulat se skrytými uličkami a poznávat místa, která znají jen zdejší? Tohle totiž dělá z obyčejných turistů cestovatele. Ti se dostanou tam, kam vás běžný průvodce nedostane. Jen tak vznikají nejlepší fotky na Instragram a hlavně ty nejlepší zážitky, na které nezapomenete.

Říkáte si, že by to chtělo na chvíli zase někam vypadnout? Jenže klasickou dovolenou už máte za sebou a do konce roku zbývá jen posledních pár dní volna. Navíc nemáte čas ani chuť lámat si hlavu s hledáním něčeho originálního. Co když ale existuje řešení?

Mikrodovolená s cestovateli

Mikrodovolená je v podstatě takový „prodloužený víkend“ nabitý neobyčejnými zážitky. Správnými průvodci jsou zkušení cestovatelé, kteří poznali známá místa a vyšlapali trnitou cestu na ta neznámá. Právě díky nim se dostanete do míst, o nichž běžní turisté nevědí nebo tam, kam byste se normálně nevydali. „Můj největší zážitek byla Socha Svobody a Brooklynský most, kam nás průvodkyně vzala i přesto, že to v programu zájezdu nebylo a počasí také moc nepřálo,“ říká Karla Morongová, která zahájila podzim s CK Radynacestu.cz v New Yorku.

Foto: se souhlasem CK Radynacestu.cz a Karolíny Petrové

Venkovní teplota padá postupně dolů, a tak je pomalu čas nasávat vůni skořice, hřebíčku a badyánu na adventních trzích. Ponořte se do předvánoční atmosféry plnými doušky třeba na těch nejkrásnějších v Evropě. Klasiku, která neomrzí, představuje Vídeň či Drážďany. Co takhle k nim ale přidat ještě Graz a Záhřeb? I takto může vypadat mikrodovolená v předvánočním čase.

Tip na vánoční dárek: cestovatelský zážitek pro celou rodinu

Vánoční dekorace a čokoládové ozdoby v obchodech signalizují, že Vánoce se kvapem blíží. Je tedy čas přemýšlet, čím našim blízkým udělat radost. A protože nejlepší dárky jsou takové, které se nerozbijí, neztratí a nikdy na ně nezapomenete, je cestovatelský zážitek jasnou volbou.

Takzvanými měkouši nikoho příliš neoslníte, i když najdou se výjimky. Určitě potěší například šála Harryho Pottera a co teprve bude-li doplněna výletem do filmových studií Warner Bros v Londýně. Uvidíte, že očka malých (a dost možná i větších) kouzelníků budou zářit jako hvězdy. Procházku po Bradavicích si užije celá rodina, třeba když si zkusí projít nástupiště 9 a ¾ nebo zavítá do Brumbálovy pracovny. Tatínci si vychutnají máslový ležák, maminky se pokusí vytáhnout mandragory a děti ochutnají Bertíkovy fazolky.

Vydejte se tedy za dobrodružstvím sami. Nebo zvolte cestovní kancelář, s níž zažijete zcela jinou dovolenou, a to díky menší skupině účastníků a zkušeným cestovatelům, kteří znají danou oblast i z jiné perspektivy.

Autorka: Eva Blechová

Zdroj: CK Radynacestu.cz

Foto: Unsplash a se souhlasem CK Radynacestu.cz a Karolíny Petrové

Tagy:
6 Komentářů
 1. NelaVávrová 2 roky ago

  cestováním žiju, od jara až po zimu.

 2. Lenka Hudečková 2 roky ago

  cestování máme rádi…

 3. Cestování mi v letošním roce hodně chybí.

 4. Také s manželem rádi poslední dobou cestujeme a poznáváme nová místa a to i v České Republice ale a tké třeba Egypt nebo Slovensko a Jižní Morava prostě pokud je možnost tak chceme poznávat a jiné

 5. MichaelaHoráková 2 roky ago

  Cestování přináší nové zážitky a pohledy na život.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account