Byla jen otázka času, kdy dramatický příběh Anny Sorokin alias Anny Delvey, jak si říkala, dostane na filmové plátno. Teď je to tady! Netflix v únoru odhalil minisérii o mladičké podvodnici, které se podařilo oklamat newyorskou uměleckou elitu a podvést stovky lidí, hotelů a velký korporátních společností. Ta holka vás bude od prvního okamžiku štvát a fascinovat zároveň! Faktem ale zůstává, že se od obrazovky prostě nebudete moci odtrhnout, protože jestli se něco Anne nedá upřít pak to, že žila sen. Sen obklopený luxusem a fatamorgánou lží. 

Tady jsou všechny informace, které jsou známé o falešné dědičce a tomto novém seriálu:

Casting

Hlavní roli v seriálu Neskutečná Anna získala Julia Garner, kterou známe z filmů Ozark, Modern Love nebo Dirty John. Tato mladá Američanka je dcerou terapeutky a učitele umění. S kariérou herečky začala v krátkých filmech v roce 2010, kdy jí bylo teprve 16 let. Šanci natočit celovečerní film získala o rok později ve filmu Martha Marcy May Marlene a následně v roce 2012 ve snímku Electrick Children (Elektrické děti), kde si zahrála mladé mormonské děvče, Rachel. Za tuto roli získala ocenění jako nejlepší mladá herečka na filmových festivalech v Dánsku a v Indii. U nás je známá hlavně díky filmu The Perks of Being a Wallflower (Charlieho malá tajemství), kde si zahrála roli Susan. 

Roli investigativní novinářku magazínu Manhattan získala americká herečka Anna Chlumsky, jež má po otci kořeny českého původu. Vystupovala jako dětská modelka v reklamách a ve věku 11 let zaznamenala svůj první herecký úspěch, kdy si zahrála roli Vady Sultefuss, dcery majitele pohřební služby, v romantické komedii Moje první láska. V seriálu uvidíte i herečkou Jennifer Esposito, která si zde zahraje Taliu Mallay – slavnou majitelku okázalé lifestylový značky, jež je pomyslnou hvězdou newyorské smetánky. 

Scénář

Seriál pro Netflix produkuje slavná Shonda Rhimes, která stojí za úspěchem ověnčeného amerického seriálu Chirurgové, Skandál nebo spin-offtu Private Practice. Je to americká scénáristka, televizní režisérka a producentka, která se narodila v Chicagu. Magazín Time ji označil za jednu ze 100 lidí, kteří pomohli utvářet současnou kinematografii. Ve svých úspěších má mimo jiné scénáře k filmu Deník princezny nebo Crossroads, ve kterém debutovala popová zpěvačka Britney Spears.

Zápletka

Seriál je založen na příběhu New York Magazine, který napsala Jessica Pressler, s názvem „Jak Anna Delvey podvedla lidi z newyorské smetánky“. Oficiální anotace společnosti Neftlix přibližuje seriál takto: „Odvážná podnikatelka, nebo mistrná podvodnice? Novinářka zkoumá případ Anna Delvey, která si jako údajná dědička obrovského jmění naklonila newyorskou smetánku.“ Zatímco Anna čeká v seriálu na soud, novinářka Vivian bojuje s časem, aby světu odhalila šílenost a genialitu mladičké podvodnice a (nejen) New Yorku odhalila: kdo je Anna Delvey? 

Anna je od začátku ten typ antihrdinky, kterou buď milujete a obdivujete její genialitu, nebo vás bude vytáčet a možná jí budete dokonce opovrhovat a odsuzovat. Tak jako tak kulisa newyorské módní smetánky, cílevědomost, jež jde přes mrtvoly, život na vysoké noze a hraní proti pravidlům vám možná bude připadat víc než reálné a slibuje velkou podívanou. S Annou se podíváte na soukromou jachtu na Ibizu, na privátní newyorské party pro vyvolené, do pětihvězdičkových hotelů v Maroku, budete s ní cestovat soukromými letadly, mistrně se dvořit investorům a budovat exkluzivní společenský klub. Vše pod anotací: „Tento příběh je zcela pravdivý, kromě částí, které jsou zcela vymyšlené.“ 

Kdo je vlastně Anna?

Její skutečné jméno je Anna Sorokin a narodila se v Rusku v rodině řidiče. Když jí bylo 16 let, přestěhovala se s rodinou do Německa. Po svém zatčení v roce 2018 byla v květnu roku 2019 shledána vinou, kde ji manhattanská porota usvědčila z několika pokusů majetkových podvodů a podvodů v oblasti hotelnictví. Celková škoda, kterou Anna (nejen) v New Yorku napáchala přesáhla víc jak 22 miliónů dolarů. 

Anna si objednávala apartmány na delší pronájem v nejluxusnějších hotelech v New Yorku a navštěvovala prestižní VIP akce jako byly výstavy, dražby nebo módní přehlídky. Jednou se dokonce dokázala „protáhnout“ na soukromou akci miliardáře Warrena Buffeta, kde byl hostem třeba Bill Gates. Od svých přátel – návrhářů, sběratelů umění, filantropů a právníků – si nechávala platit luxusní večeře, letenky nebo pobyty v zahraničí. „Anna byla mezi newyorskou smetánkou velice populární a znala každého. Já jsem známý po celé zemi, ale vedle ní jsem si občas přišel jako nikdo,“ řekl o ní v rozhovoru Martin Shkrelim, magnát, který zbohatl na prodeji léků. 

Byla odsouzena k odnětí svobody v délce trvání až 12 let a propuštěna podmínečně v únoru 2021. Jen šest týdnů poté, co byla propuštěna se ocitla znovu v nápravném zařízení Albion a to ve vazbě amerického imigračního a celního úřadu za překročení doby platnosti víza. Od té doby čeká až se dozví, jestli bude deportována do Německa.

Foto: archiv Netflix

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account